Skocz do zawartości
Gość PiotrekRzeszów

Gaz Sekwencja - Passat 1.6AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PiotrekRzeszów

Witam serdecznie,

 

Wiem że tematów na temat załozenia instalacji gazowej było już wiele jedak najczęściej dotyczącej silników 1.8 lub 1.8 T.

 

Ja proszę natomiast o doradzenie nt. założenia sekwencji w silniczku 1.6 AHL. W zasadzie to biorę pod uwagę BRC Sequent 24 lub STAG 300. Silnik 1,6 to 8 zaworowy wielopounktowy wtrysk.

 

Co polecacie i jaki zakład który zrobi to profesjonalnie w Rzeszowie.

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja mam passata B5 1.6 AHL kolektor plastikowy gaz SEKWENCJA. Miałem ten sam dylemat jaką instalację gazową założyć, była też opcja na gaz ziemny. Wszystko fajnie wyglądało, ale po kilku dniach okazywało się, że wcale to nie jest takie piękne opisze Ci to w postaci wad i zalet, każdej z opcji :

 

1)gaz ziemny

a)zalety

- niski koszt gazu

- małe prawdopodobieństwo zmiany ceny

b)wady

-mała ilość stacji

-duża przestrzeń potrzebna na butle gazową więcej niż przy gazie LPG

-długi czas tankowania

-duży koszt przeróbki

 

2)gaz LPG – I generacji z przeróbkami

a)zalety

- niski koszt instalacji gazowej

b)wady

-wygląd jak by dziecko bawiło się przy samochodzie

-duża ilość zaworów bezpieczeństwa

-zły wpływ na stan silnika (niedogrzanie podczas uruchamiania tylko na gazie)

-mała możliwość zmiany na zapotrzebowanie na gaz, czyli jeżeli go trzeba to on ma być, a jak nie to minimalne spalanie

 

3)gaz LPG z silniczkiem krokowym + przeróbki

j.w

 

4)gaz LPG SEKWENCJA

a)zalety

- brak jakichkolwiek przeróbek młodego majsterkowicza

- spalanie bardzo zbliżone do benzyny

- ochrona silnika, ponieważ zapalamy na benzynie (do temp 30 stopni), a nie na gazie

- przepływ gazu w zależności od potrzeb czyli włączysz Klimę to więcej gazu będzie spalać, jedziesz z górki spalanie w okolicach zera

-brak możliwości wybuchu (cofnięcia gazu)

 

b)wady

-2.500zł za instalację TOMASETTO z POLSKĄ elektryką

-początkowe problemy z ustawieniami.

-samochód musi być w miarę dobrym stanie technicznym głównie elektronicznym, ponieważ instalacja gazowa korzysta z danych pobieranych z komputera (bardzo ciekawie to jest rozwiązane).

 

 

P.S

Z tego co widać na powyższym opisie, jeżeli montować instalację to tylko SEKWENCJĘ, koszty troszkę większe, ale jaka jazda. Początki były bardzo nie miłe, dusiło, szarpało kichało (okres 4 dni), ale po kilku wizytach u gazownika i wspólnych medytacjach jestem bardzo zadowolony. Okazało się że pierwsza kalibracja gazu była wykonana na błędach komputera głównego z VW, po wykasowaniu tych błędów i ponownej kalibracji gazu było już znacznie lepiej.

 

 

Jeżeli zdecydujesz się na instalację SEKWENCYJNĄ to najpierw sprawdź pod VAG-COM stan swojego samochodu czy nie masz błędów, czy oryginalny przebieg, stan czujników, przepływomierz, przepustnica, sonda lambda, itp.

 

 

Spalanie na benzynie :mur:

Miasto 11,0 :dobani:

Trasa 8,3 :przestraszony:

Minimalne 8,0

 

Spalanie na gazie :hurra::hurra::hurra:

Miasto 11,0 + troszkę benzynki na rozgrzanie silnika (głównie tylko rano) potem długo jest ciepły i przełączanie jest bardzo szybkie (bez korków lub minimalne– mała miejscowość)

Trasa 9,5-10 :ok:

Minimalne 9,0 :ok:

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm

ja mam paska na CNG (1,8T);

do powyższych plusów dodam promocję w gazowni - dokładali 1500 do montażu - dzięki czemu sekwencja kosztowała mnie finalnie 3500

do minusów zasięg - na pełnej butli max 150 km

pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam BRC Sequent 24 od 2 miesięcy (1,6 AHL plastikowy kolektor). Koszt instalacji 3100. Później musiałem zmienić kable i świece zapłonowe ponieważ szarpał przy wilgotnej pogodzie. W sumie zmieściłem się w 3400 z wszystkimi wymianami. Do dziś przejechałem 6tyś, zostało jeszcze 14tyś (5 miesięcy) i instalka się zwróci.

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy jazdą na benzynie i LPG.

Spalanie max 12 litrów, minimum 10.

Przed przeróbką na gaz palił średnio prawie 9 litrów benzyny. Minimum jakie udało się uzyskać to 7 litrów przy prędkości 80km/h bez żadnego wyprzedzania.

Widzę, że kol. Sojkis miał podobne spalanie, więc pewnie taka uroda tych silników. :zdegustowany:

 

Mam pytanie do kol. Tomekman:

Jakie są koszty przejechania 100 km na CNG?

Ile czasu trwa tankowanie? W moim mieście jest stacja CNG, ale przy zasięgu 150 km musiałbym tam jeżdzić 2 razy dziennie. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miasto:

12l/100 x 1,81 = 21,72

trasa:

10l/100 x 1,81 = 18,10

 

jak jade z żoną i noga lżejsza to tak mniej więcej 1m3 gazu mniej

 

prawdę mówiąc zainstalowałem cng bo sieć ma sie rozwijać, a lpg ma iść do góry (nawet do 2,30zł / l), więc patrzyłem raczej przyszłościowo :)

 

natomiast tankowanie to moment - najdłużej trwa zanim gość sie przywlecze z kanciapy :D :D

 

będę w spale więc będzie można look-nąć

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malard

Ja natomiast w swoim założyłem instalacje II gen BRC ( parownik 100kw+ silnik krokowy + mikser+emulator JUST). W swoim pasku mam jeszcze kolektor aluminiowy a na gazie przejechałem już 60 000 km i nic dziwnego się nie dzieje. Fakt może ma delikatny spadek mocy ale i tak nie jest to silnik o zacięciu sportowym więc ten spadek jest prawie nie wyczuwalny. Jak każda instalka wymaga dokładnego wyregulowania no i trzeba pilnować filtra powietrza oraz świec i przewodów wys nap. Co do spalania to w mieście pali około 12 -13l gazu z włączonym climatronikiem natomiast trasa Puławy - Warszawa to minimalni 9 -do 10l/100km w przedziale prędkości 100-120 km/h a przy prędkości wyższych do 12 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miasto:

12l/100 x 1,81 = 21,72

trasa:

10l/100 x 1,81 = 18,10

Dzięki.

Czyli koszty jazdy są porównywalne z LPG. Myślałem, że jest taniej.

Dobrze, że są tacy prekursorzy jak Ty. :hurra::hyhy:

Im więcej aut na CNG, tym więcej stacji i ceny też będą niższe.

Może moje następne auto będzie na ziemny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phpph

Ja mam AHL 1,6 z instalacją założoną jakieś 50 tys km temu. Poza tym, że musiałem zdjąć plastik dolotu powietrza do filtra to nic poza tym się nie dzieje. Przed zdjęciem był "niespokojny" przy powiewach wiatru. Teraz spala spokojnie, przy spokojnej jeździe, w granicach do 130 spalanie jest na poziomie 10-11 litrów. Nie wiem czemu ale jak jeżdżę szybciej to spalanie spada :zdziwko: nawet do 9 litrów... Instalacja 2 generacji z silnikiem krokowym i aluminiowy dolot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Paweł ma taki silnik prawie jak ja 1,6 aluminiowy dolot!

Czy ty masz sekwencję?

Bo ja jutro udaję sie na montaż i nie wiem czy wybrac sekwencję czy normalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość który będzie mi instalował powiedział że jak mam za dużo pieniędzy to mogę założyć sekwencję! Powiedział że w tych modelach sekwncja jest nie potrzebna i naprawdę nic się nie dzieje ! ponieważ jest metalowy kolektor dolotowy!

 

I co ja mam teraz robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześc

ja mam aluminiowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phpph

"katazipen", mam założona standardową instalację, bez sekwencji, tylko parownik i silnik krokowy. Oczywiście kupę innych dodatków wymaganych przez centralkę sterującą. Jak zakładałem to sekwencja była jeszcze dość droga a i tak ludzie jadący chwalą pracę silnika i przyspieszenie a jak mówię, że to zwykły 1,6 to mają :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

czy masz jakieś zabezpieczenia przed wybuchem gazu

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Gość który będzie mi instalował powiedział że jak mam za dużo pieniędzy to mogę założyć sekwencję! Powiedział że w tych modelach sekwncja jest nie potrzebna i naprawdę nic się nie dzieje ! ponieważ jest metalowy kolektor dolotowy!

Gó..no prawda.Jeden strzał gazu i po przepływce...Poza tym zwężka(mikser) na kolektorze też do mnie nie przemawia.U siebie założyłem sekwencję "Zenit" i nie żałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On powiedział mi że będzie jakieś zabezpieczenie anty wybuch! A co to nie wiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phpph

Nie mam zabezpieczenia przed wybuchem. Też się na początku upierałem żeby mi mechanik założył. Odpowiedział mi, że nie ma sensu ale klient nasz pan i może mi założyć. Nie miałem wtedy czasu na to żeby czekać na założenie i dostałem do ręki. Oczywiście najpierw się zapytałem co to jest i czy będę w stanie później sobie sam założyć. A co to takiego... To po prostu klapka ze sprężynką dociskającą żeby się przypadkowo nie otwierała. Wierci się otwór o średnicy ok 6cm i w ten otwór wkłada się to zabezpieczenie. Do dzisiaj nie założyłem tego a strzału jak do teraz nie miałem, choć już mi się zdarzyło kręcić tu i ówdzie :)

Samochód ma przejechane prawie 160000 km i nic się z nim jeszcze nie dzieje. :ok:

Ilość gazu dostarczana do silnika i tak jest regulowana przez zawór z silnikiem krokowym i jak się wyłącza samochód to ten silnik odcina dopływ gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiedział że benzynę trzeba mieć żeby auto rozgrzać do 30stp. i dopiero na gaz ! jakoś dziwnie upierał się żeby założyć zwykłą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phpph

Benzyna jest zawsze na start. W normalnych samochodach można uruchomić samochód od razu na gazie. U nas jest inaczej. Jak pompa nie poda ciśnienia odpowiedniego dla szyny wtryskowej to komputer sterowania silnikiem nie będzie się skupiał na podawaniu iskry. Miałem taki test jak zatrzymała mi się pompa paliwa po zatankowaniu jakiegoś :kwasny: paliwa :przestraszony:

Poza tym benzyna służy do smarowania i chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

katazipen chciał założyć komin antystrzałowy + filtr stożkowy.Może by to zdało egazmin.Ale ja strasznie nie lubie takich rzeźb.Mi też to proponowali.Różnica cenowa między "rzeźbą" a sekwencją wynosiła 600 zł.Długo się nie zastanawiałem.I powiem jeszcze tyle że auto pali mniej niż na gazie 2 gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności