Skocz do zawartości
Gość marc+marc

Przycinający się wtrysk czy to możliwe (ponowienie)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marc+marc

Wznawiam temat bo dalej nie znalazłem odpowiedzi a auto raz na jakiś czas nie pali na jeden wtrysk

 

Mam dziwny przypadek i bardzo podejrzany, zamieniłem rozrząd i wszystkie filtry paliwa i powietrza, po zmianie wszystkich części autko zaczęło mi słabiej chodzić zawitałem więc do mechanika i opierdzieliłem go że coś spartolone z rozrządem i samochód jest słabszy czasami przerywa na wolnych obrotach a co najważniejsze zapala sie kontrolka ELEKTRONICZNY SYSTEM STABILIZACJI TORU JAZDY ESP zaczyna szarpać silnikiem i pali wtedy na 3 wtryski jeden wtrysk się zawiesza, po wyłączeniu silnika czasami jest w porządku a czasami sytuacja się powtarza. Mechanik stwierdził że nic oczywiści wspólnego nie ma i dal mi telefon do gościa który sprzedaje wtryski żebym sobie kupił i zmienił (i w tym momencie szlag mnie trafił), pojechałem do gości który ma komputer i stwierdził że wszystko jet ok wskazania wszystkich parametrów są ok i wtryski są zdrowe, rozrząd dobrze założony dodał że może to być wina zapowietrzonego układu paliwowego i stąd może się przycinać pierwszy wtrysk.

1)Panowie czy jest możliwe powiązanie wymiany filtra paliwa z przycinającym się wtryskiem.????.

2)Czy przy przekręceniu kluczyka słychać u was jakiś charakterystyczny dźwięk włączenia się pompy paliwa bo jestem pewien że przed wymianami było słychać a teraz nie???.

3)czy możliwe że np: że odłączyli pompę a samochód będzie chodził (głupie pytanie ale chc ę mieć 100% pewności)

4)Czy to może być wina zapowietrzonego układu??

 

Panowie doradźcie coś bo mnie szlag trafia i uwziąłem się na tego partacza za jego ignorancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az takim szpecem nie jestem ale odpowiem ci na to co wiem. Przy wymianie filtra mógł się ukłąd zapowietrzyć, ale skoro auto chodzi, to powinien się wkoncu układ odpowietrzyć. Natomiast u mnie było tak ze w rurce zasilającej (od filtra do pompy) cały czas szły bańki powietrza (czyli ciągnął powietrze). Wymieniłem filtr i jak ręką odjął. Tylko objawy były inne bo to był silnik AGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marc+marc
Az takim szpecem nie jestem ale odpowiem ci na to co wiem. Przy wymianie filtra mógł się ukłąd zapowietrzyć, ale skoro auto chodzi, to powinien się wkoncu układ odpowietrzyć. Natomiast u mnie było tak ze w rurce zasilającej (od filtra do pompy) cały czas szły bańki powietrza (czyli ciągnął powietrze). Wymieniłem filtr i jak ręką odjął. Tylko objawy były inne bo to był silnik AGR.

 

Auto przejechało po wymianie 80km nie jeździłem wiele dlatego jeszcze czekam z podjęciem decyzji co do wymiany wtrysku, tym bardziej że to zaczęło się dziać po wizycie u speca i coś mi tu nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marc+marc

Może głowy admin nie urwie wznawiam temacik bo rozwiązania nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marc+marc

Dokończę temat bo tak wypada i trzeba

1) wtrysk wymieniony bo nie chce mi się użerać i szukać winy. koszt 250zł wtrysk używany, wymiana 70zł+ diagnoza komopem 30zł ogólnie jestem zadowolony bo pojechałem do innego mechanika.

2)pompa chodzi i podaje ciśnienie, prawdopodobnie dźwięk słyszany przezemnie wystepuje przy mniejszej ilości paliwa niż 60%zbiornika

3)przemyślałem i raczej nie

4)układ jak jest zapowietrzony to powinien się sam odpowietrzyć chyba że ciągni lewe powietrze.

 

i znów Pasek śmiga :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności