Skocz do zawartości
poldeczek1

Panel sterowania szybami problem po deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka tygodni temu zostawiłem otwarte okno później była ulewa noi od tej pory mam problemy ze sterowaniem szybami. Najpierw otwierały sie same ale zamykanie działało a teraz po dwóch tygodniach mogę tylko otworzyć szyby przednie zamknąć już nie

Musze wyjąć te przełączniki ale nie wiem jak nie chce niczego zniszczyć

prosze o porade jak to zrobić pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby rozebrac nalezy podwazyc lekko od strony podlokietnika ten plastik z przlacznikami do gory, pozniej calosc "z wyczuciem" podwazasz i podnosisz do gory rozdzielajac obie czesci. Spokojnie mozesz to bez problemu rozebrac, rob to po prostu z wyczuciem. POzniej reszte rozbierzesz bez problemu, kilka zatrzaskow i masz dostep do plytki drukowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co sie tam stało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To swoja droga, bo powiem szczerze, az malo prawdopodobne zeby to zalac, jest to dosyc szczelnie zamkniete, chyba ze az taka wilgoc, ale watpie. Rozbierz, dostan sie do plytki i ewentualnie ja oczysc, moze pomoze, ale nie wiem czy nie bedziesz musial szukac innej przyczyny?! Bardziej moze podejrzewam, ze moze jest problem z jednostka centrlana w drzwiach przednich, mozliwe ze deszcz zamoczyl sam modul i tam cos sie dziej, bardziej prawdopodobne, bo deszcz mogl splynac po szybie, choc z drugiej strony tam jest blacha, wiec tez do konca nie powinno tam byc wody?! Ciezko powiedziec, najpierw rozbierz przelaczniki, pozniej szukaj moze z modulem sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a teraz po dwóch tygodniach mogę tylko otworzyć szyby przednie zamknąć już nie
to jak zamykasz ? z pilota ?

A jak aku ? jeśli słabe to doładuj.

Mnie też czeka rozbiórka tylnych lewych drzwi, jak auto postoi, to niedziała szyba, wystarczy, że odpalę, pochodzi chwilkę i jest OK.

Teraz stoi już ponad tydzień i dodatkowo zgasło oświetlenie wejścia w drzwiach, też stawiam na moduł, bezpiecznik odpada, podobnie może być u ciebie.

Błędy od szyby i oświetlenia mówią, że przerwa lub zwarcie.

Ja zacznę jednak od kostek łączących w słupkach i w drzwiach.

Ciekawe co sie tam stało ?

Bezpiecznik jest na pewno ok, bo inaczej wszystko by zgasło (dot drzwi).

Oczywiście maźnij jak znajdziesz przyczynę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam Pilotem ! Trochę to mnie irytuje

Mnie sie wydaje ze to na 100% woda dostała sie do przełączników bo było jej sporo na tych własnie przełącznikach

Miałem podobną sytuacje w b5 dam znac jak rozbiore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, to rozbierz, oczysc i sprawdz i daj znac czy to byla ta przyczyna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To swoja droga, bo powiem szczerze, az malo prawdopodobne zeby to zalac, jest to dosyc szczelnie zamkniete

 

dsc00003zjg.th.jpg

dsc00001vh.th.jpg

 

 

Ktoś tu pisał o szczelności ? nigdzie tam nie ma żadnej uszczelki złożone na zatrzaski i tyle

Po oczyszczeniu oczom moim ukazał się obraz pogorzeliska wyżarte ścieżki w miejscu gdzie jest mikro-styk (te najbardziej zaśniedziałe kwadraciki) na szczęście coś tam jej zostało i wszystko działa pzdr.

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no to nieźle zeżarło :P

a niemiaszki, to na prawdę już mają totalnie gdzieś jakość :(

Dobrze, że ominęła Cię rozbiórka tapicerki drzwi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam problem z tylną szybą od strony kierowcy. Bywa, że przekaźnik w drzwiach potrafi tak cicho cykać, co doprowadza mnie do skrajnej irytacji ;) , ale najlepsze jest, jak chcę szybę otworzyć. Albo w ogóle nie mam takiej możliwości (ale tylko z panelu kierowcy - w tylnych drzwiach przycisk działa bez problemu), a jak już ją otworzę, to samochód sam skokami co kilka sekund mi ją zamyka. :D

 

U mnie w serwisie podłączyli Passika pod VASa (odpowiednik VAGa w Seacie :P ) i stwierdzili tylko błąd sterownika tylnej lewej szyby. Też mi odkrycie. ;):D

 

W sumie nie jest to jakiś wielki problem przy klimatyzacji. ;) Grunt, że szyby przednie działają jak należy. Tym niemniej, nie lubię jak coś nie działa. Mam tylko nadzieję, że wilgoć i deszcz nie miały z tym nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi tak się działo całą drogę do Niemiec przez 12 godzin szyby same się zamykały na szczęście nie otwierały i własnie było słychać takie cykanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności