Skocz do zawartości
pietrek1969

Problem z Lancia Lybra 1.9 JTD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój znajomy ma problem kupił jakiś czas temu Lancie Lybre 1.9JTD i od nie dawna ma z nią problem. Napisał na forum Lancii ale tam nie za bardzo są w stanie mu pomóc może tutaj ktoś coś pomoże to jest jego wypowiedź z forum :

"Mam cholerny problem z którym jak na razie nikt nie może dać sobie rady. Zaczęło się od tego że w pewnym momencie z rury walnęło mi czarno siwym dymem tak że pól ulicy zasłoniło.Od tego czasu samochód kopci na wolnych i w czasie jazdy jak cholera. Podczas ruszania wali czarnym a potem ciemno siwym .samochodzik odwiedził trzy warsztaty i nikt nie może postawić konkretnej diagnozy. Komputer nie wykazuje żadnych błędów, EGR zaślepiony,przepływka nowa, oleju nie bierze, pracuje równiutko , nie stracił na mocy, gdyby nie ten cholerny dym to wszystko idealnie. Na chwilę obecną mechanicy rozłożyli ręce i skłaniają się do tego że to wtryski po zalaniu jakiegoś trefnego paliwa ale podstawowe badanie przepływowe wtrysków wskazuje że są OK. Szczegółowych badań wtrysków nie mam jak zrobić bo nawet serwis u nas tego nie robi. Nie chcę wymieniać wtrysków w ciemno bo to jest spory koszt a może jest to coś innego . Nikt nie jest w stanie zdiagnozować usterki. Może ktoś miał podobny problem i coś podpowie albo [poleci solidny warsztat w okolicach Białegostoku Warszawy Olsztyna czy gdzie indziej byleby powiedzieli mi co mam robić.

 

I jeszcze jedna wypowiedź z forum co było wymieniane:

 

Nie jest to kwestia kasy tylko zdiagnozowania i zrobienia. Oczywiście nie chodzi o to żeby w ciemno wymieniać wszystko i kiedyś się trafi bo nie o to chodzi. naprawa już pochłonęła parę tysięcy ale nie o to chodzi samochód zostaje w rodzinie i nie mam zamiaru go sprzedawać. Nie jestem mechanikiem i nie znam się na szczegółach ale samochód był u znajomego mechanika i jak mówi sprawdzał już wszystko łącznie ze zdejmowaniem głowicy , przeczyszczono turbinę intercooler,sprawdzono wtryski, przy okazji zmieniono cały rozrząd ,wymieniono przepływomierz, wyczyszczony został cały syf jaki zbierał się przez parę lat. Chłop zawiózł autko do dwóch różnych mechaników specjalizujących się w dieslach i nic .Jako że to kolega powiedział mi że zwyczajnie nie wie i na kasę w ciemno naciągać mnie nie będzie. Jego diagnoza wstępna to wtryski ale jak pisałem nie mamy gdzie tego sprawdzić czy na pewno i kółko się zamknęło.

Edytowane przez pietrek1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na innym forum:

"Dzień w którym sprzedałem swoją Lancię,był najszczęśliwszym dniem w moim życiu"

Coś w tym musi chyba być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny dym to nadmiar paliwa w stosunku do powietrza, więc albo leją wtryski (zdarza się w JTD, trzeba wyjąć wtryski i zrobić test na maszynie) lub masz dziurkę np. w IC lub innej części dolotu. ew. czujnik ciśnienia w listwie cr. Ja bym stawiał na wtryskiwacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj na forum alfy. tam tez maja podobne problemy... sam mam w domu JTDka...:)

http://www.forum.alfaholicy.org/

 

zróbcie probe przelewową wtrysków...4 szczykawki +weżyki i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próba przelewowa wtrysków była robiona, wyszła prawidłowo. Jakieś jeszcze propozycje ?? Czy jest możliwe że jak mój znajomy jechał i jak pierwszy raz "walneło dymem" to turbo pociągneło oleju do katalizatora ?? I to może olej się wypala, tylko że już przejechane jest od tego zdażenia jakieś 200 km ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku jest to auto i jakiej mocy ma silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to silnik 1.9 JTD samochód chyba z 2003 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności