Skocz do zawartości
sergiusz-

Nie zamyka sie centralny od strony kierowcy i ....

Rekomendowane odpowiedzi

Zamykam auto z pilota i centralny sie zamyka ale po chwili od strony kierowcy sie otwiera nie działa też zamykanie od wewnatrz zamykam rygiel i zadne inne drzwi sie nie zamykaja przestało rowniez dzialac domykanie szyb z kluczyka czy to wina siłownika od strony kierowcy czy cos ,bezpieczniki wszystkie cale nie wiem do czego sie zabrac rowniez przestał działac brzeczek od swiatel jak sie ich nie wylaczy???

Pomozcie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jakie auto ? B5 czy B6 ? Od środka nie zamkniesz nigdy wszystkich drzwi ryglem :/ Tylko przyciskiem... dobrze by było podpiać sie pod kompa moze sa jakies bledy od centralnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyziu

a przewody w dzwiach sprawdziłeś?? na łaczeniu z budą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centralny uleczony lakies zimne luty puscily teraz zamek sie zamyka z kluczyka i z pilota ale problem z domykaniem szyb i buzerem nadal został nie swieci rowniez dioda kolo rygla zamka od kierowcy .Nie wiem juz jak sie do tego zabrac podobno czesta przyczyna domykania szyb z kluczyka jest usterka przewodow przy module komfortu ale tak po wierzchu nic nie widac :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdanek

witam, ja mam podobny problem, 97' pasek tyle ze nie zamyka z kluczyka i po wlozeniu do zamka od kierowcy w ogole nie moge przekrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwalony styk w masterze albo wiazka przy module

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Wyglada na to ze nie działą Ci wykrywanie czy drzwi sa otwarte czy zamkniete. Mowisz ze nie działa Ci buzer wiec pewnie nie zapalaja Ci sie tez swiatełka (te które jest od spodu drzwi i te nad lusterkiem w srodku auta)

 

Ja obstawiam w pierwszej kolejnosci mikrostyk ktory znajduje sie w kasecie zamka, a ktory jest odpowiedzialny wlasnie za wykrywanie czy drzwi sa otwarte czy nie. Mikrostyki te czesto sie psuja

U Ciebie jest prawdopodobnie tak ze mikrostyk nie sygnalizuje otwarcia drzwi i nawet jak je otworzysz to tak jakby byly zamkniete.

 

Z doswiadczenia wiem ze dobrac sie do tego mikrostyku latwo nie jest i mozna uszkodzic caly zamek (znaczy sie juz go nie poskładac po tym jak sie go rozbierze) Mozesz sprobowac podmuchac na mikrostyk sprezonym powietrzem i preparatem do czyszczenia elektroniki. U mnie to pomoglo.

 

Mozliwe takze ze masz gdzies przelamany kabelek ktory leci wlasnie do tego mikrostyku. Jesli przelamanie jest poza kaseta zamka to luzik - znajdziesz i po sprawie, jak gdzies w srodku to chyba masz problem. Ja nie rozbieralem kasety zamka bo jakis mechanik mi powiedzial ze juz tego nie poskladam - podobno sprezynki jakies wyskakuja i jest po wszystkim. I tu prosba do forumowiczów: moze ktos potwierdzic to z tymi sprezynkami?

 

 

 

 

Tu małe sprostowanie - mechanik gadał bzdury o tych sprężynkach - rozbierałem kasetę i nie ma z tym większych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawalil mikostyk w metalowej czesci zamka. mam to samo i juz mnie szlag trafia, sprawdzalem 2 inne zamki i za kazdym razem cos nie tak.

Nie wiecie gdzie dostane sprawdzony zamek?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Ja tez mam zawsze kupe bledow na tych zamkach,to chyba taki urok passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mizex

Ewidentnie mikrowylacznik w drzwiach a w zasadzie w zamku. Niestety jedna z wad Paska jest tandetna elektryka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj jest podobny problem, ale zgoła inny.Przy otwieraniu i zamykaniu kluczykiem działa bez zarzutu, a pilotem zamyka ale nie chce otworzyć, przy czym alarm działa bez zarzutu,Mają Koledzy jakiegoś pomysła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja się dorzucę,

nie otwiera mi lewych tylnych drzwi (ale otwiera) i nie otwiera ani nie zamyka bagażnika w kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam podobnie tzn z tylu drzwi pasazera i brak buzera.Co ciekawe tera byly pare dni upaly i wszystko dziala bez problemu, po deszczu przestaje.Moze to od modulu komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie z pilota zamykam i otwieram bez problemu ale jesli od srodka zamkne przyciskiem drzwi to wszystkie sie zamykaja poczym od kierowcy sie otwiera spowrotem. co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jesli od srodka zamkne przyciskiem drzwi to wszystkie sie zamykaja poczym od kierowcy sie otwiera spowrotem. co to moze byc?

Jeżeli zamykasz z pilota czy zawsze zapala się dioda w drzwiach ? Jeżeli nie to przyczyną może być zawilgocony moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po zamknięciu centralnego zamka od wewnątrz przyciskiem w panelu drzwi odbija któryś zamek (rygiel) najczęściej są to drzwi kierowcy to winą w 90% przypadków są zimne luty na płytce sterownika zamka - było o tym wile razy na forum wystarczy poszukać.

A tak na marginesie to ja wczoraj 1-szy raz przerabiałem "naprawę" mechanizmu zamka kilka godzin mi zeszło łącznie z tym że jeździłem w trakcie po klucze do odkręcenia zamka bo były nietypowe śruby chyba tzw. gwiazdy (podobne do torx tylko gęstsze). Wszystko działa pięknie jak nowe po przelutowaniu płytki w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalsky_s

Witam, od niedawna jestem posiadaczem paska 97 1.9 TDI i jestem troche jeszcze zielony w tym temacie..od razu pisze ze przegladnalem FAQ na forum i niestety nie znalazlem dokladnej odpowiedzi na moje pytanko.

Mam problem z centralnym zamkiem, a mianowicie : lewe tylne drzwi sa calkowicie zablokowane- nie da sie otworzyc w zaden sposob ( z zewn. czy wewn ). Jak zamykam kluczykiem od strony kierowcy to wszystkie drzwi ( oprocz tych lewych tylnych, ktore sa juz zamkniete) sie zamykaja i jak przytrzymam kluczyk dluzej szyby sie zamykaja automatycznie. Otiwieranie kluczykiem od strony kierowcy- otwieraja sie wszystkie drzwi oprocz tylnych lewych, jak przytrzymam kluczk to szyby sie odsuwaja normalnie. Zdalne otwieranie dziala w ten sposob ze otwiera mi tylko drzwi pasazera oraz prawe tylne, drzwi kierowcy musze otowrzyc kluczykimem. Zdalne zamykanie dziala podobnie czyli zamyka tylko drzwi pasazera oraz prawe tylne. Sterowanie z klapy bagarznika- zamyka tyklo drziw pasazera oraz prawe tylne, otiwera tak samo. Reasumujac: drzwi kierowcy nie reaguja na pilota

lewe tylne drzwi zamkniete caly czas

diodka w drzwiach kierowcy nie dziala

 

Nie mam zielonego pojecia co to moze byc ale strasznie mnie denerwuje i mam ochote czasem otworzyc tez drzwi lomem. Moze ktos mial podobny przypadek i wie jak to naprawic ???!!!:634:

pozdrawim

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ty to masz problem :]]]]]] ollll siet :]]]] JA MAM STANDARDOWY PROBLEMIK a dokladniej zamek w drzwiach kierowcy stal sie samolubny i niepomaga kolegom :P zamykam od strony pasazera lub z bagaznika to ze niedziala oswietlenie jak otworze te drzwi i bzyczek od wlaczonych swiatel(jak zapomne wylaczyc)to wiem juz ze jest to wlasnie wszystko spowodowame tymi zimnymi lutami pytanie me brzmi do kot_ik jaki tam jest dokladnie potrzebny zestaw torxow ?? rozmiary ?? jesli nie torxy to jakie ?? i czy sa problemy z rozlozeniem tego i ponownym zlozeniem tak jak pisano wczesniej o jakis sprezynkach ?? pozdrawiam wszystkich szczesliwych posiadaczy PASSACIKOW :]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalsky_s

...no to ze mam problem to wiem :) ale jeszcze jedna ciekawostka...raz na jakies 20 prob otwarcia drzwi te zablokowane lewe tylne sie otwieraja, pozniej zamyka sie wszystko razem i jak chce otworzyc to ni hu hu :) tylne znowu zablokowane...i znowy moge sobie probowac x razy az trafie

 

...jade dzisiaj do mechanika, jak sie dowiem co to bylo to dam znac

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MajeQ ten jeden nietypowy klucz jest potrzebny tylko do odkręcenie 2_óch śrub trzymających mechanizm zamka znajdujących się z boku drzwi a potrzebne ci będą takie oto klucze dokładnie jeden z nich : http://moto.allegro.pl/item415162902_zestaw_bitow_spline_11_cz_yato_0415_fv_od_ss.html

tutaj na allegro kosztuje 33zł a ja nie wiem dlaczego kupiłem w sklepie metalowym identyczny zestaw firmy YATO za 15zł chyba coś z ceną się "machnęli" ?

Acha i nic się nie rozlatuje po rozebraniu zamka trzeba to tylko robić powoli i ostrożnie po prostu "z głową" ......

Zapewne ten opis już widziałeś : http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności