Skocz do zawartości
asluka

klimatyzacja- dziwne piski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem od jakiegoś czasu, że po włączeniu klimatyzacji zaczyna mi coś piszczeć(dość głośno) pod pokrywą silnika. Jedyne co sam mogłem sprawdzić to wentylator- odłączyłem i nadal piszczy. Czyli na pewno wentylator nie. Nie umiem określić skąd dokładnie słychać ten dźwięk, więc może ktoś mi podpowie co to może być- sprężarka, łożysko klimatyzacji, jakiś pasek? Dodam, że najgłośniej jest zaraz po załączeniu klimy, po chwili trochę cichnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mangamiałem podobnie i po zmianie paska klimy przestało godzinka roboty 25 zeta za pasek i na razie cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wygląda to na pisk paska. Muszę tylko oblukać gdzie on się znajduje. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na łożyska sprężarki klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście wygląda to na pisk paska. Muszę tylko oblukać gdzie on się znajduje. Dzięki

Może jest słabo napięty.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo piszczenie jest ale mam to gdzieś...zimno jest to klimy nie używam takie gówniane lato;/ a poważnie to pewnie napinacz do doopy jest i stąd pisk. pasek sam to groszowe sprawy więc przy okazji też sobie wymień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie i do wymiany napinacz paska był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Piszczenie po włączeniu - no właśnie, czego?

Climatronic, w trybie:

- OFF - brak pisków

- AUTO - piszczy

- ECON - piszczy.

Pewnie jakieś łożysko, ale gdzie tego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak miałem i jak się okazało to był pasek do wymiany.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Proszd o potwierdzenie lub zaprzeczenie.

Sprezarka chodzi,rura jest lodowata ale klima nie chlodzi .

Dzis chodzila na pelnych obrotach czyt.LO kilkanascie minut ,ja patrzalem

Po ponownym wlaczeniu motoru sprezarka po wlaczeniu wydaje swist jakby mysza ,wentylator nie zalacza sie

Czy to mało czynnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurka która jest zimna? Od dyszy do kabiny i z kabiny do kompresora?

 

Jeśli wentylator nie pracuje w układzie panuje za duże ciśnienie - presostat powinien wyłączyć kompresor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rurka która jest zimna? Od dyszy do kabiny i z kabiny do kompresora?

 

Jeśli wentylator nie pracuje w układzie panuje za duże ciśnienie - presostat powinien wyłączyć kompresor.

 

Rurka chudsza lewa.Wychodzi od zaworku do napelniania.Potem idzie gdzies tam na dół.

Sprezarka chodzi.Wlaczam na chwile potem wylaczam zeby nic nie popsuc.Wiatraczek nie chodzi jak zalaczam klime.Temperatura silnika ok.

 

Dzis po sprawdzeniu na krótko wentylatora klimatyzacjii ,nie wystartował

Dziwne bo temperature silnika mam w normie

Edytowane przez marcin18dm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDI aż tak łatwo się nie "gotuje" więc można tego nie zauważyć aż do sytuacji krytycznej. Poza tym w B5 wentylator od klimy jest elektryczny, a silnika na sprzęgle wiskotycznym czy źle kojarzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TDI aż tak łatwo się nie "gotuje" więc można tego nie zauważyć aż do sytuacji krytycznej. Poza tym w B5 wentylator od klimy jest elektryczny, a silnika na sprzęgle wiskotycznym czy źle kojarzę?

 

Dziś wyjąłem wentylator..Nie działa..Na krótko dałem i nic..

W przyszlym tygodniu montuje inny.

Oczywiscie żeby sie upewnic zapytam czy niesprawny wentylator powoduje brak chlodzenia ale załączenie sprezarki i mroźnej rury ?Czy może to zbieg okolicznosci z wentylatorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, u mnie jest problem z hałaśliwym sprzęgłem sprężarki, po włączeniu na tryb AUTO włącza się w ruch tarcza sprzęgła i zaczyna się ten upierdliwy dźwięk, na trybie ECON tarcza staje i hałas znika. Pytanie czy wystarczy wymienić samą tarczę czy raczej konieczna jest wymiana kompletnego sprzęgła? jest dosyć duża różnica w cenie więc zanim zamówię to chciał bym skonsultować sprawę z kimś kto może miał podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

****..Wentylator wymieniony a tu brak chlodzenia i pisk czegos....Wrrr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim pasku podobny problem, zwłaszcza z rannego rozruchu /w chłodne dni/ , po rozgrzaniu silnika pisk ustaje. Czytałem, że wystarczy rozkręcić sprzęgiełko i wyjąć podkładkę regulującą odległość sprzęgła i problem znika. U siebie to będę robił przy wymianie rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam taki problem ze po remoncie silnika chciałem uzupełnić czynnik.

Klime nabiałem, lecz kiedy włączyłem spalił mi się przewód od wentylatora klimatyzacji.

Od złączki tam koło zbiorniczka płynu wspomagania w stronę kabiny.

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności