Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"Opony które dobrze kleją szybko się ścierają... "

 

dokładnie, takie opinie znalazłem na forach Forda, Mazdy plus lubią pływać na zakrętach w opiniach użytkowników,

stąd moje zainteresowanie Kumho :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pływanie uzależnione jest od profilu (jak wysoki to mają takie tendencje) Nie wiem jaki rozmiar ale ja byłem zadowolony z opon Uniroyal jak również z Hankooka. Obecnie jeżdżę na Michelin są naprawdę świetne, ale cena wysoka i nie wiem czy nie wrócę do którejś z marek co wyżej napisałem...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Ja obecnie latam na hankook i powiem ze jestem bardzo zadowolony. Sa mega ciche i bardzo dobrze auto sie na nich prowadzi. Wczesniej mialem dunlopy i jedno ze strasznie sie ścierały a druga sprawa ząbkowanie.

Edytowane przez adamoo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja obecnie latam na hankook i powiem ze jestem bardzo zadowolony. Sa mega ciche i bardzo dobrze auto sie na nich prowadzi. Wczesniej mialem dunlopy i jedno ze strasznie sie ścierały a druga sprawa ząbkowanie.

 

Hej,

Ktore Dunlpy masz na mysli? Czy sport maxx rt 2? Własnie je brałem pod uwage i gdzies juz czytałem, ze szybko sie scieraja..

 

Co polecacie w rozmiarze 234/45 R17. Predkosc moze byc 240-300, nośność 94-97 no i chyba XL aby byly trwalsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na Fulda SC II index pred kości Y. Ciche i cena ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

Ktore Dunlpy masz na mysli? Czy sport maxx rt 2? Własnie je brałem pod uwage i gdzies juz czytałem, ze szybko sie scieraja..

 

Co polecacie w rozmiarze 234/45 R17. Predkosc moze byc 240-300, nośność 94-97 no i chyba XL aby byly trwalsze.

 

Ja tak jak pisalem gdzies wczesniej. Polecam Michelin Pilot Sport 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

Ktore Dunlpy masz na mysli? Czy sport maxx rt 2? Własnie je brałem pod uwage i gdzies juz czytałem, ze szybko sie scieraja..

 

Co polecacie w rozmiarze 234/45 R17. Predkosc moze byc 240-300, nośność 94-97 no i chyba XL aby byly trwalsze.

 

Chodzi o te Dunlop Sport Maxx RT 2 235/45 R17 94 Y MFS, ZR

 

Czytaj więcej: http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sport-maxx-rt-2-235-45-r17-94-y-mfs-zr/108852822?origin=shopping&gclid=CjwKEAjwlKLHBRDztKr6wMnRthMSJAALcT-sX5xALrKGTjpqNI8lvrYJpvA1KkktAEWMJle3I4lqmxoC7gPw_wcB

Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć Wam, że na ten sezon postawiłem na Yokohamę BluEarth AE-50 i przyznam, że po pierwszych odczuciach spisują się całkiem fajnie... Cenowo też mi odpowiadały, patrząc na bieżnik powinienem trochę na nich zrobić km..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam od lat na Nokiany ... zline 225/45 r17 i jestem mega zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Nokiany H i nowe były rewelacyjne, zwłaszcza na mokrym, ale po 3 latach słabo, nie za ciche. Uważam że Nokiany to mistrzostwo ale zimówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktore Dunlpy masz na mysli? Czy sport maxx rt 2? Własnie je brałem pod uwage i gdzies juz czytałem, ze szybko sie scieraja..

 

Co polecacie w rozmiarze 234/45 R17. Predkosc moze byc 240-300, nośność 94-97 no i chyba XL aby byly trwalsze.

Wlasnie kupilem dunlopy sport maxx rt2. po tym jak zajezdzilem dwie opony vredki sessanty w dwa lata (dwie jeszcze byly ok) to juz nie bawilem sie w jedna oś takie opony a na innej osi inne. Vredki bardzo pieknie sie kleily na mokrym (na suchym tez). Dunlopy jednak sa troche twradsze, a co za tym idzie beda mniej podatne na scieranie.

Vredki sa fajne jak nie latasz pod obciazeniem a ja niestety duzo latam po autobahnach z obciazeniem i dlatego te wleczone byly zjechane od srodka.

Pierwsze wrazenia z dunlopow to ze sa cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było zbyt łatwo pojawił sie nowy model Continentali: PremiumContact 6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj założyłem : GOODYEAR Efficientgrip 195/60R15

pierwsze wrażenie, miękkie, tzn. w porównaniu do Fulda Carat Progresso

które miałem 4 sezony i przez 2 miesiące jakieś Michelliny na jesieni 2016

 

przede mną był gość z DUNLOP SP Sport Bluresponse zakładał na A4 Audi,

niestety dopiero pierwszy raz, więc niewiele wiedział o nich ...

 

na pierwszy rzut oka, to te same opony :-), mogłem pomacać, miałbym odniesienie jeśli

chodzi o twardość gumy, rozmawiałem z oponiarzami, stwierdzili że to ta sama klasa, guma ...

więc mają bardzo zbliżone parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj założyłem : GOODYEAR Efficientgrip 195/60R15

A czemu taki rozmiar? Powinien być 195/65 R15 lub 205/60 R15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od początku, jak przyjechał do PL był na takim rozmiarze, więc, nie zmieniałem,

ba w tym rozmiarze Fuldy kiedyś znalazłem w dobrej cenie w porównaniu do w/w

(kierowałem się zasobnością portfela :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że zmiana rozmiaru opon powoduje przekłamania na predkosciomierzu i przebiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możliwe :-) zawsze się zastanawiałem, dlaczego na mnie trąbią jak 50 jadę

(gps pokazywał coś 40) żartuję, wiem, wiem, zorientowałem się na nawigacji, ale

nie tylko u mnie, znajomy w Subaru też założył oponki które powodują przekłamanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu taki rozmiar? Powinien być 195/65 R15 lub 205/60 R15

 

ABF powinien chodzić na 195/55/15 lub 205/50/15 - to jest B4, a nie B5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, moje niedopatrzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi podpowiecie co kupić w rozmiarze 205/55/R16? Ogólnie to zastanawiam się pomiędzy Conti CPC 5, Michelin Primacy 3, Dunlop Blueresponse, Goodyear Eficientgrip chyba, że coś innego warto? Co byście szczególnie polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hankook zrobił się chyba czwartym producentem opon na świecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności