Skocz do zawartości
matviey

nowa chłodnica - która bo są dwie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, musze zmienić chłodnice wody, w etka dopatrzyłem sie dwoch rozmiarow:

 

b 8D0 121 251 P - 630x398mm z klimatyzacja typu: F 3B-Y-419 084

b 8D0 121 251 AT - 630x414mm z klimatyzacja typu: F 3B-Y-419 085

 

jak sprawdzic ktora mam klimatyzacje, lub jak dowiedziec sie ktora chlodnica pasuj do mojego auta ?

 

VW PASSAT 2000r ATJ sedan

silnik: 1.9 TDI 85kW 115KM

Vin: WVWZZZ3BZYP498107

skrzynia kod: DUK

 

prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, jak masz wymiary to próbuj ją zmierzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, uszkodzona nadal w aucie, w gre wchodzi wymiana stara na nowa. nie moge rozebrac przodu i jej zmierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ETCE masz przecież oznaczenie też rocznika - jaki model do jakiego pasuje :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, musze zmienić chłodnice wody, w etka dopatrzyłem sie dwoch rozmiarow:

 

b 8D0 121 251 P - 630x398mm z klimatyzacja typu: F 3B-Y-419 084

b 8D0 121 251 AT - 630x414mm z klimatyzacja typu: F 3B-Y-419 085

 

jak sprawdzic ktora mam klimatyzacje, lub jak dowiedziec sie ktora chlodnica pasuj do mojego auta ?

Według nr nadwozia Twojega auta,powinna pasować b 8D0 121 251 AT

Te "strzałki" w Etce, przed numerem lub po nim, oznaczają "do" danego nr nadwozia lub "po" danym numerze.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, pod jednym rocznikiem 2000, typem TDi i kodem silnika ATJ widnieja dwie chlodnice.

 

nawet na allegro znalazem oba rozmiary do ATJ z roku 2000

 

co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co radzicie ?
Radzę przeczytać post wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również mam problem z doborem chłodnicy płynu chłodzącego - jaki ona ma symbol i wymiary (Passat 2001r. 1.9TDI-PD AVF z klimatronikiem), dzięki z góry za podpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio taki sam problem. Wg etki powinienem mieć chłodnicę 8D0 121 251 P o wymiarach 630x398. Całe szczęście, że nie zamówiłem takiej z neta tylko zdjąłem zderzak i zmierzyłem rdzeń starej. Jak się okazało miała wymiary 630x414x23, nr 8D0 121 251 AC, wg Etki montowana była do wersji bez klimy a mój passat ma ori climatronic, chłodnica posiadała też mocowania do chłodnicy klimy. Od tej chwili nie ufam już w 100% etce, chłodnica nie wyglądała na wymienianą, passat jest bezwypadkowy a data produkcji chłodnicy to 10.97, producent BEHR. Nie mogłem znaleźć takiej chłodnicy nowej, więc kupiłem o wymiarach 630x414x34 i okazało się, że wszystko sie zmieściło i działa jak należy :)

Edytowane przez krzychmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a gdzie na chłodnicy szukać nr części?

Pytam, ponieważ nie chcę pruć całego pasa, dlatego może uda się zweryfikować model i wymiary bez rozkręcania czegokolwiek?

I jeszcze pytanie o wymiary, ponieważ nikt nie pisze czy podawane przez wszystkich wielkości dotyczą samej gołej chłodnicy czy są to wymiary kompletnej chłodnicy z uchwytami i boczkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz oryginalną chłodnicę, to naklejka z numerem powinna znajdować się od strony silnika, pomiędzy króćcami cieczy. To jest mała biała naklejka ale może być brudna i słabo widoczna, nie wiem też, czy widać ją będzie bez wyjęcia chłodnicy.

Co do wymiarów to podaje się wielkości samego rdzenia chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności