Skocz do zawartości
kokos363

Oswietlenie wnętrza włączane przyciskiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w swoim pasku chcial bym zrobic włączanie podswietlenia wewnetrznego przyciskiem od esp. Czy ktos wie gdzie sie wpiąć we włączniku świateł?

Jeszcze jedno pytanko, co moze byc ze mi lampka pod drzwiami nie swieci jak uchyle je maksymalnie. Dodam ze jak sa uchylone w połowie to lampka sie swieci.

 

Moj pasek to B5 98 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanko, co moze byc ze mi lampka pod drzwiami nie swieci jak uchyle je maksymalnie. Dodam ze jak sa uchylone w połowie to lampka sie swieci.

A kabelki nie są gdzieś nadcięte? Zdejmij tą gumę co masz między drzwiami a karoserią i zbadaj czy tam nie są poprzecierane kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do B5 masz oryginalny przycisk na konsolę do włączania oświetlenia wnętrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, w swoim pasku chcial bym zrobic włączanie podswietlenia wewnetrznego przyciskiem od esp. Czy ktos wie gdzie sie wpiąć we włączniku świateł?

http://www.passatplus.de/umbauten/innenleuchte/lichtschalter.htm

Jeszcze jedno pytanko, co moze byc ze mi lampka pod drzwiami nie swieci jak uchyle je maksymalnie. Dodam ze jak sa uchylone w połowie to lampka sie swieci.

 

Moj pasek to B5 98 rok.

Kabelek pomiędzy drzwiami a karoserią jest pęknięty/złamany.

 

 

 

Opis włącznika TAXI:

Włącznik włącza oświetlenie z przodu jak i z tyłu,wyłączając z tego oświetlenie bagażnika.Podłączenie pinów:

Pin 1 = Oświetlenie

Pin 2 = Masa

Pin 5 = Styk

Pin 6 = Styk

Teraz trzeba znaleźć przewód do którego trzeba się wpiąć-od lampki głównej zasówa lewym przednim słupkiem brązowo-biały kabel,biegnący do 6'tego pinu jasnoniebieskiej dziesięcioelementowej kostki znajdującej się po lewej stronie,zaraz obok podnóżka-trzeba zdemontować tą plastikową osłonę po lewej.I teraz tak-od tego właśnie prowadzimy kabelek do naszego włącznika,pin 6 lub pin 5,jest to obojętne do którego go podłączymy.Pozostały,wolny styk-podłączamy stałą masę.

Żeby mieć podświetlany przycisk trzeba podać na niego zasilanie +,dokładnie na pin 1. FOTO

Jeszcze jedna rzecz.Do podświetlania na czerwono jest rezystor 910 Ohm,do pomarańczowego jest 560 Ohm.Chcąc dodatkowo zmienić podświetlanie np.na niebiesko trzeba dobrać odpowiedni rezystor.

Wsio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisalem niezrozumiale, chcialem nim wlaczac tylko podswietlenie przyciskow, czyli tak jak bym wlaczyl pozycje ale bez swiatel zewnetrznych.

Do B5 masz oryginalny przycisk na konsolę do włączania oświetlenia wnętrza...

 

 

Tego przycisku nigdzie nei da rady dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba napisalem niezrozumiale, chcialem nim wlaczac tylko podswietlenie przyciskow, czyli tak jak bym wlaczyl pozycje ale bez swiatel zewnetrznych.

 

Tego przycisku nigdzie nei da rady dostac

o tu masz taki przycisk :)http://cgi.ebay.de/Taxi-Schalter-Innenlichtschalter-Passat-3B-3BG-NEU-/150454258580?pt=DE_Autoteile&hash=item2307c5cb94

 

http://cgi.ebay.de/VW-Schalter-Taxi-Innenbeleuchtung-3B0959561-Passat-3BG-/170673856124?pt=DE_Autoteile&hash=item27bcf45e7c

 

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego, bede musial nauczyc sie obslugi ebaya bo jeszcze nigdy tam nie kupowałem ;)

 

Jeszcze jeden mam problem gdyz w jednych drzwiach lampka pod drzwiami wogole sie nie wlacza, nie wiem co jest bo jak otworze te drzwi to oswietlenie wnetrza sie wlacza wiec mikrostyk jest sprawny. Jest w drzwiach jeszcze jakis inny mikrostyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jeden mam problem gdyz w jednych drzwiach lampka pod drzwiami wogole sie nie wlacza, nie wiem co jest bo jak otworze te drzwi to oswietlenie wnetrza sie wlacza wiec mikrostyk jest sprawny.

Zimne luty badałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj pasek to B5 98 rok.

 

w podpisie masz 97 rok :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimne luty robilem jakos przed wakacjami. moze dzisiaj to jeszcze sprawdze.

 

No niby 97 ale juz ma niebiskie podswietlenie to pisze 98 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na foto numer części tego przycisku, więc zapytaj w serwisie ile sobie cenią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba napisalem niezrozumiale

W sumie tak :hyhy

chcialem nim wlaczac tylko podswietlenie przyciskow, czyli tak jak bym wlaczyl pozycje ale bez swiatel zewnetrznych.

Z tego co wiem to zmiana kodowania licznika czy jakoś tak,jest opis na forum,z tym że nie wiem w jakich modelach licznika to działa.

Tego przycisku nigdzie nei da rady dostac

 

Numer części to 3B0 959 561 01C około 24 euro nówka,więc szukaj używki :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktos podpowiedziec na który kabelek musze podac + aby włączyło sie oswietlenie przyciskow w srodku i licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktos podpowiedziec na który kabelek musze podac + aby włączyło sie oswietlenie przyciskow w srodku i licznika?

 

Za ściemniaczem siwy z niebieskim paskiem. to + oświetlenia konsoli

 

Masz na foto numer części tego przycisku, więc zapytaj w serwisie ile sobie cenią..

 

Nie cenią, bo nie mają - nie robią od 1999 roku i już - niedostępny, wiem, bo pytałem i kupiłem na ebay.

 

Przycisk jak w konsoli siedzi - wygląda tak:

 

0p1.jpg

 

Co do przycisku ESP - nie zrobisz tego na nim - ma jedną pozycję jest monostabilny. Tobie potrzeba jest bistabilniaka, czyli takiego jak od grzania szyb albo taxi. Najlepiej kupić taki od grzania szyb, przerobić go i dać mu tylko emblemat ESP albo ASR. Te przyciski są tanie.

 

A o ile mnie pamięć nie myli, to ja chyba Patrykowi taką hybrydę podesłałem...

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przerobilem ten przycisk od podgrzewania i jest elegancko. Mam jeszcze pytanie- czy znajde gdzies + po ściemniaczu? bo znalazłem tylko mase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis pinów

Pin 1 oświetlenie co przez to rozumiesz gdzie go podpiąć/chodzi o podświetlenie przycisku na konsoli jak przekręcę włącznik świateł????/

Pin 2 masa skąd też stała np przy nogach kierowcy

Pin 5 stała masa np. przy nogach kierowcy

Pin 6 tu do wyboru tak jak opisałeś kabel /brązowo-biały/ od jasnoniebieskiej kostki przy nogach kierowcy pin 6 z tej kostki

 

możesz rozjaśnić mi Patryku pierwsze dwa piny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pin #2 masa,na pin #1 plus-tylko jeżeli przycisk ma być podświetlany.Może być choćby z postoju,czy innego podświetlania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przeszukałem nie jedno forum i tak naprawdę nie znalazłem dokładnej odpowiedzi, a mianowicie chcę jak tu wyżej jest napisane za pomocą dodatkowego przycisku (jakiegoś uniwersalnego - gdyż wszystkie miejsca na konsoli mam zajęte, zostało mi jedynie miejsce na przycisk właśnie od "taxi" ale tego nie mogę nigdzie znaleźć), zrobić włączanie oświetlenia wnętrza samochodu. Jest ktoś w stanie w miarę mi to wytłumaczyć, jak mogę w najprostszy sposób to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

podepnę się pod temat. U mnie oświetlenie z przycisków działa lecz brakuje jakiejś części pomiędzy przyciskami.

Efekt jest taki, że po otwarciu drzwi nie zapala się oświetlenie w środku. Pod drzwiami żaróweczki świecą.

 

Da się to jakoś naprawić czy trzeba kupić cały "panel" sterowania oświetleniem ?

O jakim "panelu" piszesz ?

Po otwarciu drzwi, nie zapala się żadna lampka ?

Czy dzieje się to po otwarciu konkretnych (np. kierowcy), czy wszystkich drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności