Skocz do zawartości
MarkII

B7 monitorowanie ciśnienia w oponach - problem 433Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam u siebie monitorowanie ciśnienia w oponach w oparciu o czujniki ABS. System monitoruje podobno toczenie się koła i jeśli któreś odbiega od normy zgłasza prawdopodobny problem z zbyt niskim ciśnieniem w ogumieniu. Zauważyłem, że podczas no wolnego pokonywania drogowych "sierżantów" pod katem nie prostopadle, na ułamek sekundy mignie mi kontrolka ciśnienia. Tak ma być ?

System kalibruje się poprzez MFA+, nie tak jak w B6 poprzez guzik gdzieś w schowku. Ktoś się spotkał z takim objawem ?

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 guzik jest koło lewarka. Mnie raz piszczał układ monitorujący ciśnienie ale to po wymianie kół na zimowe- po kalibracji wszystko wróciło do normy. Na śpiących nigdy się nie odzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.Zamieniłem kapcie tylne na przednie i po kilkuset metrach jazdy się odezwał.Wnioskuję,że wykrył jakąś minimalna różnicę ciśnienia...Po przycisku przestał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że przy tym prostym czujniku spadku ciśnienia w kołach wykorzystywany jest czujnik ABS (czyli nie ma czujników ciśnienia w samych felgach) - jeśli ten czujnik z systemu ABS zauważy, że (chyba to tak szło...) nawet nieznacznie zmieniła się średnica koła (czytaj: np. spadło ciśnienie w oponie) to zapala kontrolkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

Jak w temacie. Mam u siebie monitorowanie ciśnienia w oponach w oparciu o czujniki ABS. System monitoruje podobno toczenie się koła i jeśli któreś odbiega od normy zgłasza prawdopodobny problem z zbyt niskim ciśnieniem w ogumieniu. Zauważyłem, że podczas no wolnego pokonywania drogowych "sierżantów" pod katem nie prostopadle, na ułamek sekundy mignie mi kontrolka ciśnienia. Tak ma być ?

System kalibruje się poprzez MFA+, nie tak jak w B6 poprzez guzik gdzieś w schowku. Ktoś się spotkał z takim objawem ?

"

 

Sam jeżdżę passkiem B6 i nie miałem nigdy takiego objawu (miganie kontrolki ciśnienia przy nierównomiernym pokonywaniu przeszkód). Myślę jednak, że jest to prawidłowe funkcjonowanie układu, bo przy pokonywaniu niewielkiego wzniesienia przez koło po jednej stronie osi (jak w opisanym przez Ciebie przypadku) przez moment to jedno koło musi się obracać szybciej, niż pozostałe, jeśli samochód utrzymuje prosty tor jazdy, ponieważ musi pokonać nieco dłuższy dystans w tym samym czasie. Być może w B7 system ten jest bardziej wyczulony, niż w B6.

 

Ja sam mam pewien problem z tym systemem i szukam odpowiedzi na forum (jeszcze nie znalazłem). Chodzi o to, że kontrolka układu kontrolującego ciśnienie powietrza w ogumieniu od pewnego czasu świeci się przez cały czas. Oczywiście ciśnienie sprawdziłem kilka razy - jest prawidłowe i równomierne. Kalibrowanie przyciskiem nie pomaga. Byłem z tym w ASO. VAG niczego nie pokazuje, nie można skasować błędu. Zalecili dokładną diagnostykę systemu ABS - za samą diagnostykę zapłaciłbym ok. 300 zł, więc na razie szukam innego rozwiązania.

 

Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki masz system monitorowania ciśnienia, czy ten prosty co mierzy obroty koła i porównuje je z drugim, czy ten z czujnikami powietrza w feldze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jaki masz system monitorowania ciśnienia, czy ten prosty co mierzy obroty koła i porównuje je z drugim, czy ten z czujnikami powietrza w feldze.

 

Z tego co mi wiadomo VAG montuje te prostsze - mierzące obroty koła. Są 100 razy bardziej niezawodne, niż ten z czujnikami powietrza w feldze. Nie wspominając już o niechęci oponiarzy do wymiany opon w samochodzie, w którym są wspomniane czujniki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w temacie. Mam u siebie monitorowanie ciśnienia w oponach w oparciu o czujniki ABS. System monitoruje podobno toczenie się koła i jeśli któreś odbiega od normy zgłasza prawdopodobny problem z zbyt niskim ciśnieniem w ogumieniu. Zauważyłem, że podczas no wolnego pokonywania drogowych "sierżantów" pod katem nie prostopadle, na ułamek sekundy mignie mi kontrolka ciśnienia. Tak ma być ?

System kalibruje się poprzez MFA+, nie tak jak w B6 poprzez guzik gdzieś w schowku. Ktoś się spotkał z takim objawem ?

 

IMHO coś jest nie tak. System oparty na ABS potrzebuje dłuższej chwili (przynajmniej kilkudziesięciu metrów) na stwierdzenie, że ciśnienie jest be. Skoro masz nowe auto jedź do ASO i męcz - może coś znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz od założenia tego tematu po dziś dzień jest spokój. Kontrolka się nie odezwała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że w b7 jest zdecydowanie bardziej czuły sterownik (jest wrażliwy na bardzo małe różnice w prędkości obrotowej kół) , właściwie to w opisanej przez kolegę sytuacji już prędzej esp powinno mignąć, ale tam jest zostawiona pewna tolerancja właśnie po to aby nam kontrola się nie "wtrącała" przy takich manewrach. W nowym A4 B8 przy ostrej jeździe - tak na maxa miga oczywiście kontrola trakcji i zdarzyło mi się już kilka razy, że zapaliło się też właśnie ciśnienie w ogumieniu. Więc to raczej normalne. Przy dużych różnicach miga esp (jest to chyba przynajmniej 1/7 obrotu koła) przy mniejszych różnicach sygnalizuje spadek ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po informacje na pw jednego z naszych kolegów zadzwoniłem do ASO i poprosiłem o zdekodowanie VIN. Okazało się, że mam czujniki w oponach, które monitorują ciśnienie a nie odbywa się to w oparciu o ABS. Trochę kicha, bo chcąc doposażyć koła zimowe w te cudo trzeba wyłożyć około 1700 zł. Zupełnie nieopłacalne. Powstaje pytanie, jak będzie się zachowywał system jak założę koła zimowe bez czujników ?

W instrukcji jest zapis, że w chwili założenia kół bez czujników, kiedy system nie może odczytać z nich danych automatycznie się wyłącza. Było by to dobre rozwiązanie. Mam nadzieje, ze nie przyjdzie mi przejeździć zimy ze świecąca się non stop kontrolką od ciśnienia w oponach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest zapis, że w chwili założenia kół bez czujników, kiedy system nie może odczytać z nich danych automatycznie się wyłącza. Było by to dobre rozwiązanie. Mam nadzieje, ze nie przyjdzie mi przejeździć zimy ze świecąca się non stop kontrolką od ciśnienia w oponach :/

 

 

To prawda. Tak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alle widziałem kiedyś komplet czujników chyba za 150 PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na alle widziałem kiedyś komplet czujników chyba za 150 PLN...

 

W B6 są inne niż w B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

340 sztuka + 80 za zaworek a to x 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
340 sztuka + 80 za zaworek a to x 4

 

I jak się baterie wyczerpią to się wymienia całość a nie same baterie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to koszmar jakiś ..... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co piszesz to koszmar jakiś ..... ehhh

 

Zachciało się luksusu ;)

 

Z drugiej strony można jeździć bez czujników w kołach.

 

OT: co się stanie jak będziesz jechał na kołach bez czujników a obok, równolegle, z tą samą prędkością będzie jechał ktoś z czujnikami wysyłającymi sygnały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OT: co się stanie jak będziesz jechał na kołach bez czujników a obok, równolegle, z tą samą prędkością będzie jechał ktoś z czujnikami wysyłającymi sygnały?

 

Nic się nie stanie. Na pewno mają kodowaną transmisję. Podobnie jak komputery nurków, które mają czasem bezprzewodową łączność pomiędzy czujnikiem ciśnienia w butli a komputerem nurkowym na ręce. Byłaby niezła jazda gdyby czytały ciśnienie od dowolnego innego nurka w grupie obok, który ma taki sam sprzęt ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie stanie. Na pewno mają kodowaną transmisję. Podobnie jak komputery nurków, które mają czasem bezprzewodową łączność pomiędzy czujnikiem ciśnienia w butli a komputerem nurkowym na ręce. Byłaby niezła jazda gdyby czytały ciśnienie od dowolnego innego nurka w grupie obok, który ma taki sam sprzęt ;-)

 

W instrukcji piszą, że nowe czujniki same logują się do modułu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności