Skocz do zawartości
Gość tadam3

Olej w intercoolerze.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tadam3

Mój Passat 1.9 TDI 2002 rok/ na pompo-wtryskach/

Pobór oleju około 1litra / 1000km - to niedużo i nie płaczę, silnik suchy, nie nie widać, aby

gdzieś uciekał, więc przyjmuję to za normę.

Ale dolna plastikowa część intercoolera brudna od oleju.

Czy ktoś miał podobny problem, jeżeli tak to prosze o konstruktywne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie martw sie to ze jest olej w IC to normalne...turbina przepuszcza olej (troszke) i odma wywala go do kanalu IC. Kwestia tylko ile tego oleju tam masz...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wire_Guy

1/1000 to niedużo? Chyba w ekstremalnych warunkach, typu ciągnięcie przyczepy po pustyni. Chyba miałeś na myśli 1litr / 10 000? Olej w układzie dolotowym pochodzi raczej z odmy, czyli odpowietrzenia układu korbowego. Jest on w każdym sliniku (olej w układzie dolotowym), w tych bez turbiny też. Tylko tak jak napisał tadam3 zalezy w jakiej ilości. Ja mam przebieg 195 000 i nie dolewam oleju między wymianami co 15 000. Jednak muszę przyznać, że jeżdżę oszczędnie i 90% trasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tadam3

Dziękuję, masz rację około 1l / na 10 000km.

Przebieg mojego autka 186 tys. i w porównaniu do twojego niestety, 90 % w mieście i to jeszcze na krótkich odcinkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej

- rozłącz IC i sprawdź ile wyleci oleju - (niech dobrze zleci) potem zamontuj

- rozłącz odmę przeczyść rurki i zmontuj.

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie. Skoro na IC widać olej to czy nie oznacza to nieszczelności chłodniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno pytanie. Skoro na IC widać olej to czy nie oznacza to nieszczelności chłodniczki?

 

Raczej turbinka puszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno pytanie. Skoro na IC widać olej to czy nie oznacza to nieszczelności chłodniczki?

 

Raczej turbinka puszcza

 

W moim też przy dolnym zacisku od IC jest spocone od oleju ale to chyba w każdym TDI :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, co myślicie aby w dolnej obudowie intercoolera zrobić dziurkę do spuszczania oleju? I zatykać ją np wkręcając śrubkę/blachowkręt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki, co myślicie aby w dolnej obudowie intercoolera zrobić dziurkę do spuszczania oleju? I zatykać ją np wkręcając śrubkę/blachowkręt?

A to ciekawy pomysł tylko czy przez coś takiego nie spowodujesz rozszczelnienia w układzie. Wiadomo ciśnienie jest spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie to max 1,5atm. Przy śrubce np m4 lub M5 siła wyrywająca śrubę nie byłaby taka duża. szukałem dużo w google, ale nie znalazłem aby ktoś zrobił takie udoskonalenie. Można bynawet wkręcić jakiś króciec a na to wężyk z zatyczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jeśli doszło by do takiego moda to spust bo tak go trzeba nazwać musi być umiejscowiony jak najniżej chłodnicy. Jest to ciekawe rozwiązanie z którego wielu by skorzystało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ryzyko - przy wierceniu otworu opiłki wpadną do IC, a potem do silnika. Nie pomogą tłokom. Więc pomysł chyba jednak taki sobie. Ewentualnie moze jakby wymontować a potem umyć. Ale właście chcialem spuscic olej bez demontażu (zakładam że jest tam olej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie łatwiej zrucić wąż i poczekać aż olej ścieknie??

ja osobiście nie widzę sensu kombinacji z jakimiś spustami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spuszacłem wiec nie wiem. A wylot przy wężu jest w najniższym punkcie? ścieknie całosc przez wylot, czy zostanie do poziomu węża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moze to nie fachowo, ale robilem juz taki patent u sasiada ktory nie chcial sie bawic w koszt wymiany turbiny. Przewiercilem w dolnej plastikowej czesci IC dziorke i po spuszczeniu oleju wkrecilem wkreta z uszczelka( zostalo mi wkretow po montazu blachodachowki). Przed wierceniem posmarowalem wiertlo smarem o dobrej lepkosci, aby przylepily sie opiłki od wiercenia. Teraz sobie sasiad odkreca co jakis czas i spuszcza nadmiar. Ja bym tam zregenerowal turbine, ale sasiad twardy jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, czyli ktoś już robił:)

 

Przyjrzałem się i dolna część jest z takiego materiału, że śruba powinna trzymać.

 

BTW turbo mam prawie nowe - olej w dolocie jest z odmy. Założyłem separator par i trochę mi się zbiera w zbiorniczku - głównie woda i troche szlamu. A syf z ICka chcę wyczyścic bo nie wiem czy kiedykolwiek było czyszczone (a separator założyłem niedawno).

 

Dziś też elegancko umyłem IC na zewnątrz. Jest jak nowy. Stąd chciałem też wyczyścić w środku, aby był całkiem jak nowy. Lubię mieć sprawny samochód.

 

Oleju między wymianami nie dolewam, praktycznie nie widać też aby spadał na miarce. Więc po wyczyszczeniu ICka powinienem mieć spokój na dłużej

mycie2.jpg

mycieIC.jpg

Edytowane przez Adam626GD
Zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wyżej wspomniał o tym, że opiłki zaszkodzą cylindrom to ja osobiście nie zgodzę się z tym. Plastik jaki ma na to wpływ skoro będzie ko tak mało, że przez wywiercony otwór wypadną resztki? Dla zainteresowanych można zrobić tak jak napisał popiolek4 i z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli materiał na dole ICka to plastik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli materiał na dole ICka to plastik?
Czarne-plastik

Śrebne- alumnium :)

 

22032009660.jpg

22032009661.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności