Skocz do zawartości
sZuw4X

Wymiana regulatora natężenia oświetlenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę u siebie wymienić regulator oświetlenia. Obecnie mam zamontowaną wersję regulacji oświetlenia z regulacją wysokości reflektorów. A chcę wymienić na regulator tylko z opcją natężenia oświetlenia. Problem jest tego typu że są różne kostki. Stary regulator ma kostkę na sześć pinów z czego wykorzystanych jest tylko pięć. Nowy regulator ma kostkę tylko trzy pinową. Pytanie jest jak to wyszko podłączyć żeby działało? Czy te trzy piny w lewym rzędzie są odpowiedzialne za regulację natężenia oświetlenia i wystarczy je w tej samej kolejności przenieść do nowej kostki?

 

 

Stary regulator

 

 

 

17983814.jpg

 

 

Schemat starej kostki

 

 

67876458.jpg

 

 

Nowy regulator

 

 

21275313.jpg

 

 

 

 

22142910.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w starym masz podobne oznaczenia pinów co w nowym to tylko przełóż przewody i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy regulator ma kostkę tylko trzy pinową. Pytanie jest jak to wyszko podłączyć żeby działało? Czy te trzy piny w lewym rzędzie są odpowiedzialne za regulację natężenia oświetlenia i wystarczy je w tej samej kolejności przenieść do nowej kostki?

Normalna rzeczą jest ze regulator podświetlenia bez regulacji reflektorów ma tylko 3 piny, w momencie wymiany tego regulatora tracisz możliwość regulacji wysokości świateł (w przypadku samo poziomowania nie jest ona potrzebna) podłącz kable z pinów o takich samych oznaczeniach ze starego regulatora, do pinów w nowym i powinno działać tylko regulowanie podświetlenia. Nie jestem tylko pewny czy nie trzeba będzie zmostkowac tych kabli od regulacji wysokości reflektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał nową kostkę to postaram się tak zrobić jak piszecie. Regulacja wysokości jest mi nie potrzebne ponieważ założyłem bi-ksenon. A za jakiś czas będzie samo poziomowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności