Skocz do zawartości
wladek1181

Dziwne zachowanie climatronika - brak wskazania temo. zewn. i klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, szukałem w szukajce ale nie znalazłem podobnego problemu. Otóż dzisiaj przytrafiła mi się dziwna sytuacja, po odpaleniu auta na wyświetlaczu klimatronika w miejscu cyferek temperatury na zewnątrz pojawiło się tylko to

--C, na fisie licznika temperatura była wyświetlana normalnie. Pomimo przełączania na tryb auto, potem włączenia obiegu wewnętrznego lub nawiewu na szybę nie włączała się klima. Problem zniknął po dłuższym postoju auta, teraz wróciło wszystko do normy. Trochę mnie to zmartwiło bo niebawem wyjeżdżam na urlop ( do przejechania ok 3000 km w jedna stronę) no i klima by się przydała. Dodam tylko że jakiś miesiąc temu uzupełniałem czynnik chłodzący (brakowało ok. 15% do normy), bo trochę słabo klima chłodziła, do tej pory na klimę nie narzekałem bo działała bez zarzutu. Czy ktoś miał podobny przypadek? Czy z taka przypadłością mogę się wybierać w tak długą podróż czy odstawić Paska i jechać drugim autem?

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FIS-ie pokazywało ci zapewne temperaturę z czujnika zastępczego - nie pamiętam jego oznaczenia. A jak na panelu wyświetla "--" to jest brak połączenia z czujnikiem temperatury zewnętrznej i paneel klimy juz ci nie wyświetli tego samego co FIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy brak połączenia z czujnikiem może mieć jakiś wpływ na to że nie można było uruchomić klimy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy brak połączenia z czujnikiem może mieć jakiś wpływ na to że nie można było uruchomić klimy??
tak bo jak nie ma połączenia to sterownik nie wąłczy ci klimy to tak jakby była np minusowa temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poniżej 4 stopni - klimy nie włączysz, a skoro czujnik KAPUTT, to ..... wiadomo.

Najlepiej podepnij od kogoś czujnik na próbę. To 5 minut roboty - rozpinasz wtyczkę i wyciagasz czujnik z zatrzasku w plastiku. Wtyczki szukaj w okolicach zbiorniczka płynu wspomagania. Czarna wtyka na dwa przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff to mnie pocieszyłeś:respect, póki co to Helmut się nawrócił:dobrze. Jak już wcześniej pisałem po odstaniu z wyłączonym silnikiem jakieś 15 minut wróciło wszystko do normy i klima działa już prawidłowo:hurra, dla pewności zajrzę do kostki o której pisałeś:512:. Ostatnio praktycznie codziennie u mnie są konkretne zlewy i może jakaś wilgoć się dostała w styki, i może tu są jakieś problemy z łącznością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię straszyć ,ani się mądrzyć,ale miałem coś podobnego w czerwcu przy upałach ,dużych upałach.Raz mi taki numer wywinoł ,ale mu przeszło po paru minutach,na drugi dzień się okazało że już nie działał wentylator klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kolego ja mialem tak samo zima, nagle znikla wartosc temp na wyswietlaczu klimy i jak dobrze pamietam nie dzialo cale podswietlenie panela klimy...i co zrobilem...a mianowicie wyciaglem bezpiecznik pod ktorym jest klima poruszalem nim pare razy w gniezdzie i do tej pory jest spokoj. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wszystko ok. zajrzałem jeszcze do kostki o której pisali przedmówcy spryskałem ją wewnątrz specjalnym preparatem do złącz elektrycznych i zabezpieczyłem wazeliną techniczną jest na razie ok,a jutro jadę się urlopować. Dzięki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności