Skocz do zawartości
romeo9999

Rdza na elementach nadwozia w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

ja w przyszłym tygodniu odstawiam paska do VW Porsche Sosnowiec. Zakwalifikowały się drzwi przód od pasażera (wewnętrzna strona drzwi przy listwie na dole) oraz pod maską silnika łączenie błotników z słupkiem od szyby przód.

oczywiście muszę uzupełnić jeden przegląd podstawowy (350zł) bo do pełnego (1280zł) brakuje mi 1300 km :)

Korozji na dachu mi nie uznano - jedno faktycznie wygląda na odprysk, a drugie 30 cm dalej w głąb dachu (ale już było widać blachę, wiec odpada dla nich).

dam znać jak poszło.

 

Odebrałem samochód. Naprawa wykonana moim zdaniem ok. Miejsca przy słupkach zrobione w sposób estetyczny i zakonserwowany. Drzwi malowane od wewnątrz + nowa listwa plastikowa na dolnej krawędzi drzwi. Samochód umyty i odkurzony. Na elementy malowane 2 lata gwarancji. Czas naprawy 5 dni roboczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smutne jest to że cos za co klienta kasuje się 3000 zl de facto kosztuje IMPORTERA powiedzmy 1000 zł a Heńka 800.

Więc nie mówimy tutaj o robieniu prezentów przez importera na kwote 3000 zł tylko 1000 zł

 

Przybliżę ten mechanizm trochę, naprawiając rdzę w ASO dostałem fakturę na swoje 25% - co, ile i za ile. Fakturę na pozostałe prawdopodobnie 75% dostał importer - VW Polska. Tę fakturę musiał opłacić w całości. Ukrytą kwestią jest to, że materiały do naprawy ASO kupiło u importera - VW Polska po cenie niższej niż wynikająca z faktury (ASO musi mieć marżę na częściach) - ta marża + koszt po jakim importer sprowadził część z Niemiec jest kosztem importera w naprawie. Dodatkowo importer ponosi pełne koszty robocizny.

 

Ciekawostką jest to, że specjalnie napisałem prawdopodobnie 75%, gdyż tej faktury nie widziałem i niewykluczone że importer faktycznie jest inaczej obciążany kosztami np. części bez marży ASO i robocizna tańsza, bo przecież klient i tak zapłacił swoje 25%.

 

 

kosztem wiekszym ASO jest lokal i ilośc pracowników ale z drugiej strony mają tez wiekszy przerób.

 

reasumując serwis jest pazerny bo musi zarabiac duzo

 

Myślę, że głównie są oni pazerni dlatego, że mogą być pazerni tj. auta na gwarancji lub auta flotowe (płaci za nie firma, a nie kowalski) serwisowane są w ASO. Dodatkowo szkody komunikacyjne przy takich autach również są opłacane przez ubezpieczycieli po ich (ASO) stawkach. Słowem w 80% mają wypłacalnych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pęcherze przy lampach tylnych na klapie, są twarde.

Warto to robić przed zimą? Tzn. wyczyścić, na to preparat antykorozyjny i zaprawka.

Następnie po tym zrobiłbym glinkowanie całego samochodu, lekką polerkę zarysować no i wosk.

Zdecydowałem się na zestaw MEGUIARS PAINT RESTORATION KIT.

Tylko co z tymi pęcherzami i czy zaprawki na masce robić przed czy po glinkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam pecherze na klapie...jak temu zapobiec? co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem klapę pod kolor z nowszego paszczka, z rudą trudno wygrać :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak temu zapobiec?

 

Lakierowanie klapy lub wymiana na drugą w kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymieniłem klapę pod kolor z nowszego paszczka, z rudą trudno wygrać :-(

 

Ile Cie to kosztowalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile Cie to kosztowalo?

 

500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o inny element. Dokładnie przy uszczelce drzwi zauważyłem że częściowo schodzi lakier i na uszczelce zostaje rdzawy ślad.

Jak to zabezpieczyć? Zaprawką czy lakierem w sprayu, bo ten element jest dociskany do uszczelki.

20140930_120334.jpg

20140930_120350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: ile czekaliście po oględzinach w ASO na odpowiedź gwaranta? 27 września byłem na powtórnych oględzinach (bo te, które odbyły się 3 tygodnie wcześniej były źle wykonane i centrala zakwestionowała bezwypadkowość auta) i nawet nikt się nie odzywa z serwisu.

Czy to jest normalne? Już w sumie 2 miesiące mnie zbywają, ale ostatnie oględziny były właśnie rzeczonego 27 września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, 27 wrzesnia był 4 dni temu..... mysle ze troche niecierpliwy jesteś. A 3 tygodnie weśniej to nie jest

Już w sumie 2 miesiące

 

:)

spokojnie dadzą znać.

nie dzwoń czasem do nich bo wiem jak sie traktuje natretnych klientów. możesz miec wszystkie racje po swojej stronie ale to oni maja ostateczne slowo i werdykt do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie dadzą znać.

nie dzwoń czasem do nich bo wiem jak sie traktuje natretnych klientów. możesz miec wszystkie racje po swojej stronie ale to oni maja ostateczne slowo i werdykt do powiedzenia.

 

Czyli "klient nasz pan" dopóki nie kupi auta? A później to już on ma problem i ma być taki malutki i grzeczniutki, żeby łaskawcy ewentualnie uznali coś, co sami spieprzyli. Oni powinni za to auto codziennie na kolanach przepraszać. A do chrzanu z tymi koncernami i ich gównianymi gwarancjami!

 

Gdyby mi odrzucili taką reklamację, to bym na auto nakleił napis "Mój Passat gnije, a producent ma to gdzieś!".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, sorry, 27 sierpnia byłem na drugich oględzinach. Pomyliłem miesiące.

Poprzednie oględziny były w lipcu. Mój błąd, wybaczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie o inny element. Dokładnie przy uszczelce drzwi zauważyłem że częściowo schodzi lakier i na uszczelce zostaje rdzawy ślad.

Jak to zabezpieczyć? Zaprawką czy lakierem w sprayu, bo ten element jest dociskany do uszczelki.

[ATTACH=CONFIG]123922[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]123923[/ATTACH]

 

Nic z tym nie zrobisz jeśli nie wymienisz na nowy element. Malowanie nic nie daje bo szybko farba się wyciera. W swoim samochodzie mam to samo po obu stronach. Co jakiś czas czyszczę to miejsce benzyną ekstrakcyjną a uszczelki natłuszczam silikonem do uszczelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde, sorry, 27 sierpnia byłem na drugich oględzinach. Pomyliłem miesiące.

Poprzednie oględziny były w lipcu. Mój błąd, wybaczcie.

no to atakuj ich. Kiedyś KPA przewidywał 14 dni na odpowiedź strony w sprawie. Teraz widze że firmy stosuja 1 miesiąc. Ale w twoim wypadku ten termin tez jest juz przekroczony. Podjedź albo zadzwon do nich bo najwyraźniej chyba zapomnieli o sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednim razem dzwoniłem 5 razy, a pan dyrektor tłumaczył że wyleciało mu z głowy. Widocznie po drugich oględzinach znowu mu to gdzieś umknęło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj go o numer do prezesa jego pracodawcy bo chcialbyś z nim pogadac na temat procedur i czasu ich trwania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gniją tylko chwyta rdza tylna klapa to standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używał ktoś tego podkładu aktywnego - loctite 7505 super rost killer ? Jakie wrażenia po zastosowaniu ?

IMAG2111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w przyszłym tygodniu odstawiam paska do VW Porsche Sosnowiec. Zakwalifikowały się drzwi przód od pasażera (wewnętrzna strona drzwi przy listwie na dole) oraz pod maską silnika łączenie błotników z słupkiem od szyby przód.

oczywiście muszę uzupełnić jeden przegląd podstawowy (350zł) bo do pełnego (1280zł) brakuje mi 1300 km :)

Korozji na dachu mi nie uznano - jedno faktycznie wygląda na odprysk, a drugie 30 cm dalej w głąb dachu (ale już było widać blachę, wiec odpada dla nich).

dam znać jak poszło.

Mam auto z tego samego rocznika, co Ty. Patrzyłem w różnych miejscach, również w tych, co Ty opisujesz i u mnie nie ma najmniejszych śladów korozji itp. Może dlatego, że auto przez pierwsze 4 lata jeździło we Francji?:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności