Skocz do zawartości
kkku

Cnetralny zamek tylnej klapy Kombi b5 3b składanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przewertowałem całe forum i nie umie znaleść zdjęć poglądowych zamka tylnej klapy. chodzi mi o mosiężny element jak na foto poniżej gdzie powinien sie znajdować i jak sie go montuje. Mechanik który mi naprawiał zamek zapomniał go wstawić i przypuszczam ze dlatego cały zamek się rusza jest niestabilny i przez to nie otwiera mi klapy (tzn czasem otworzy czasem nie a przy tym caly chodzi na boki ) z tego co zauważyłem przymocowany jest tylko na 2 śrubach. Czekam na jakies fotosy bo tylko to znalazłem na necie pozdrawiam

ps.

Czy zamek klapy w sedanie jest taki sam jak kombi ?

1713830158.jpeg

Edytowane przez kkku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz sedana czy Kombi ja u siebie w kombi nie mam czegoś takiego <chodzi o blaszkę>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kombi z grudnia 1999r i blaszka jest, dodam ze udało mi się ją juz zamontować poprostu wsuwa sie ja :) ale czy zamek stabilniejszy to ciezko powiedzieć bo dalej trzeba dobrze chwycic obiema rekami za uchwyt żeby otworzyć. Z tego co wywnioskowałęm jak odkręciłem cały zamek to wkład kluczyka jest luźny i kołysze sie na boki poza tym zamek był tylko na 2 srubach chwycony do karoserii. Jakies pomysły jak usztywnic ten zamek czy tylko wymiana na jakaś uzywke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko ja u siebie po włożeniu kluczyka do zamka w klapie nie mogę przekręcić ani w prawo ani w lewo, WD40 też nic nie pomogło czyli czeka mnie rozbieranie zamka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety miałem to samo co ty kolego po wyjęciu całego mechanizmu zabrałem się za rozkręcanie bębenka.. po wyjęciu wszystkie precyzyjnie!! i opisaniu blaszek. wyczyszczeniu zamka chodzi bardzo dobrze.

 

 

jak wyciągnica mechanizator

odkręcasz nakrętki.. przy zamku (bębenku) masz taki jakby drucik w kształcie litery U trzeba go śrubokrętem odciągnąć od bębenka i wtedy wyciągnąć mechanizm cały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s6spn6 możesz napisać w jaki sposób rozebrałeś bębenek? Ja trochę ponad tydzień temu próbowałem wyczyścić swój, jednak zdołałem wyjąć z niego tylko elementy zaznaczone strzałką, a reszta była tak zabrudzona, że nie chciała wyjść, więc nie chcąc niczego uszkodzić odpuściłem, bo nie wiedziałem co dalej powinienem zrobić :-/.

 

6e31df673512b763gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

Czy ktos mi jest w stanie powiedziec czy pomiedzy klamka a zamkiem (tam gdzie wchodza ząbki klamki klapy ) jest jeszcze jakis lacznik Oznaczylem to na foto ponizej. Bo po zamontowaniu calego zestawu w nowym zamku sa jakies luzy i jedna czesc w ogóle nie oprzesuwa tej calej dzwigni oznaczonej strzałką.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Unbenannt12346568232.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nastala cisza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam nie bylo tam żadnego łącznika. Ostatnio miałem podobny problem. Pomogło rozmontowanie i ponowne zmontowanie mechanizmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie zle to zamontowalem jest tam poprostu sprezyna ktora trzyma wklad zamka a ktorej mi brakowalo w starym. Teraz pozostala mi podmiana wkladu zeby kluczyk pasował czy ktos wiej jak rozebrac ten wklad jestem na etapie jak kolega camillo tylko mi dodatkowo srodek wysuwa sie do polowy ale dalej juz niechce. Czekam na podpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności