Skocz do zawartości
jawiem69

Szarpanie kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Najpierw może opisze trochę "chorobę" passata

Od jakiegoś dłuższego czasu w passacie występowało szarpanie kierownicą podczas przyspieszania, szarpanie było zawsze w prawą stronę, działo się to tylko podczas przyspieszania, jak puściło się gaz to ustępowało.

Wymienione zostały wszystkie przeguby po prawej stronie bo miały jak się okazało duży luz, nic to nie dało, wymieniliśmy skrzynie biegów (po odkręceniu przegubów pokazało się że zatarty jest dyferenciał). Wymiana skrzyni też nic nie dała, kierownicą jak szarpało tak szarpie nadal...

Może ktoś z was miał taką przypadłość i jakoś udało się wyleczyć passata, jest to mega denerwujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość polowiec

Witam

 

A sprawdziles zawieszenie (amorek, sprezyne). Kolo przyspieszajac moze wpadac w drganie ktore powinny byc tlumione przez amorek..

 

pozdr..

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amorki dzisiaj pasek dostanie nowe, odkryto tez na serwisie ze padla tylna poduszka silnika ta pod silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek89

Kolego u mnie było tak jak się jechało 40-60 km/h przy niższych i większych prędkościach drgań w kierownicy nie było ,też wymienialiśmy drążki itp. i jak się okazało jedna felga była lekko skrzywiona ,tą skrzywioną daliśmy na tył ,a z tyłu dobra na przód i jest OK żadnych drgań jak się okazało nie potrzebnie wymieniliśmy końcówki drążków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobne sytuacja z tym że nie zawsze bije, czasami bije mocno czasami słobo, czasami wogóle.

Przemek a wyważanie nie powinno pokazać ze felga jest krzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek89

Tak właśnie gdy zmienialiśmy opony na letnie wyważanie nam to powiedziało ,widocznie gdzieś zimą musieliśmy najechać ostro na krawężnik.Mieliśmy też stłuczkę zimą i od tego czasu te drgania się działy fakt koła nie dostały tylko przedni pas ,maska i zderzak ale może gdzieś sie tam nadwyrężyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym że u mnie wszystkie kołą są proste i byly już też przekładane z tyłu na przód i z lewej na prawa, nic to nie dało, dodam że te szarpanie lżejsze bądź mocniejsze występuje tylko przy przyspieszaniu, jak siępuści auto na luz nawet przy 150km/h to jedzie gładko bez drgań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo jak wysprzęgle to momentalnie przestaje. Ja mam do tego jeszcze bicie jakby jakaś ośka biła w czasie jazdy. (Z reszta pisałem o tym juz pare razu ale niestety nikt nie był w stanie mi pomóc.) I to też robi tylko w czasie dodawanie gazu. Tak sobie ostatnio myślałem , że może to wina masy przeciw wibracyjnej. Bo u mnie jest. że tak powiem jakby naderwana. Normalnie trzyma sie na takich 3 ( czymś :) ) a u mnie wygląda jakby 2 były naderwane. Moze to jest przyczyną.

Sam juz nie wiem co jest grane. Stawiałem a półoś prawą, bo wygląda jakby to po prawej stronie biło,ale wymieniłem przeguby i dupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałem podobną przypadłość u siebie .Szarpało przy przyspieszaniu i jak puszczałem gaz, wymieniłem tuleje na wahaczach(metalowo-gumowe czy silentblocki jak zwał tak zwał) i problem znikł.Pozdrawiam. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że u mnie szarpie tylko i wyłącznie podczas przyspieszania, podczas toczenia się na luzie nawet przy bardzo wysokich prędkościach nie ma najmniejszych drgań ani wibracji... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie tylko ja mam ten problem przejechalem ponad 25tys.km

powymienialem cala zawieche i poduszke pod silnikiem jak szarpalo tak szarpie czy nie ma nikogo na tym forum kto moglby pomoc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie chyba nikogo tu takiego nie ma. JA juz pare razy pisałem na ten temat i cisza. Powiem krótko doszedlem do wniosku że mam to gdzieś, będe jeżdził tak długo aż mi cos padnie i wtedy będę wiedzał co to było. Po wymianie przegubu wew. za 100zł odechciało mi sie wydawać pieniędzy na inne części, które i tak pewnie nic nie pomogą. Mi to dzieje sie do prędkości okolo 60 km\h a potem ustaje albo ja nie słysze. Wiec na trasie mi nie przeszkadza. A że głównie jeżdze po mieście, to jak mi cos pierdyknie to ma mnie kto scholować do domku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna szarpania kierownica byl wadliwy przegub prawego kola, dowiedzialem sie o tym jak sie zablokowal na zakrecie i wyladawalem w rowie :/ po naprawie wszystko jest ok, auto jedzie jak po stole do testowania perel ;) nie wazne jak sie jemu wcisnie kierownica nie szarpie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności