Skocz do zawartości
Gość jeicam

wymiana tylnej klapy z 3B na 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jeicam

po kolizji wymieniłem elementy blacharskie przodu mojego paska (kombi) z 3B na 3BG, teraz kolej na tylną klapę którą już zakupiłem jednak mam problem z instalacją elektryczną i zamkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to puść fotki i pokasz nam jak to wygląda przed i po :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaarecki

Ja mam właśnie zamontowaną taką klapę w 3B i jeśli masz probem z instalacja to moge ci wszystko wytłumaczyć ponieważ u siebie sam wszystko podłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jeicam

Jaarecki, nie wiem jak podłączyć "mikro włącznik" prawdopodobnie potrzebne jest dodatkowe zasilanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jeicam

jak skończę to puszczę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat nt. różnic (lub nie) pomiędzy tylna klapą typu 3B a 3BG (Passat Variant).

Dlatego podpinam się pod temat aby nie mnożyć tytułów niepotrzebnie.

 

Proszę o pomoc kolegów, którzy dokonywali zamiany takiej klapy, jako osoby najbardziej doświadczone :padam:

 

Do rzeczy: wymyśliłem sobie "doposażyć" moją klapę w 3BG w listwę chromowaną na dolnej krawędzi klapy. W katalogu IN-PRO wuszukałem taką. Tyle, że mają podział na B5 3B i na B5 3BG. Te pierwsze są w sprzedaży, tych drugich (czyli jak dla mnie) obecnie brak.

Kupiłbym więc listwę taką do 3B, ale....

 

Pytanie moje: czy na pewno jest jakaś różnica w tylnych klapach która by uzasadniała taki podział ?

Przyglądałem się jednym i drugim i albo jestem mało bystry albo i co jeszcze gorzej :przestraszony:

 

Różnice musiałyby być albo w krzywiźnie klapy albo w zaokrągleniu rogów klapy albo w wymiarach (szerokości klapy), albo w czymś na co jeszcze nie wpadłem :kwasny:

 

No właśnie w czym ????

 

Czy jak zmienialiście klapę to coś zauważyliście ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapy róznią się trochę technicznie (zwłaszcza wyposażeniem) ale jeśli chodzi o dolną krawędź tuż przy zderzaku to nie będzie różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaarecki

A wiec sprawa wygląda tak:

Doprowadziłem dodatkowy przewód z zasilaniem które jest cały czas następnie do przewodów sterujących siłownikiem centralnego zamka w klapie podłączyłem zwykły siłownik tylko że master. Następnym krokiem było zamontowanie zwykłego siłownik pociągającego już linkę która otwiera nam klape. Wracając teraz do siłownika mastera to on w zasadzie nic nie pociąga a wykorzystujemy z niego tylko styki sterujące i podłaczamy ten właśnie przewód plusowy który uprzednio doprowadziliśmy do jednego przewodu styku steryjącego a drugi do włącznika między podświetleniami tablicy rejestracyjnej. Przewodem z włacznika jedziemy już do siłownik właściwego który zamontowaliśmy do pociagania linki no i oczywiście podłaczamy przewód masowy (-).

Pewnie niektórzy zapytaja po co montowałem siłownik master. Zamontowałem go po to by sterował zasilaniem w momencie zamykania i otwierania auta, do siłownika właściwego ( tego podłączonego do linki zamka ). Dla zainteresowanych poświęce się i zdejme osłonę klapy i cykne kilka fotek.

Jeszcze jedno dlaczego zastosowałem siłownik a nie przekażnik, ponieważ wszystkie przkaźniki wracają w poprzednie położenie po pozbawieniu ich napięcia ( te tańsze ) mogłem zakupić przekaźnik z pamięcia ale dosć drogi był a master równie dobrze się spisuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaarecki, a czy masz możliwość ocenić (zmierzyć) dół obu klap. Pytam pod kątem ewentualnego montażu listwy ozdobnej - opisałem to 2 posty wyżej.

Już wczoraj miałem ochotę gdzieś dorwać Passata do porównań ale jakoś tak głupio byłobyby być przyłapanym na bieganiu z miarką przy obcym aucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaarecki
Jaarecki, a czy masz możliwość ocenić (zmierzyć) dół obu klap. Pytam pod kątem ewentualnego montażu listwy ozdobnej - opisałem to 2 posty wyżej.

Już wczoraj miałem ochotę gdzieś dorwać Passata do porównań ale jakoś tak głupio byłobyby być przyłapanym na bieganiu z miarką przy obcym aucie ;)

 

Ok jutro sprawdzę i wieczorem ci napisze jakie są wymiary nawet pstrynę fotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RomanS napisał/a:

Jaarecki, a czy masz możliwość ocenić (zmierzyć) dół obu klap. Pytam pod kątem ewentualnego montażu listwy ozdobnej - opisałem to 2 posty wyżej.

Już wczoraj miałem ochotę gdzieś dorwać Passata do porównań ale jakoś tak głupio byłobyby być przyłapanym na bieganiu z miarką przy obcym aucie

 

 

Ok jutro sprawdzę i wieczorem ci napisze jakie są wymiary nawet pstrynę fotkę

 

No i co ? mierzyłeś może ?

 

Fotki nie musisz robić, chyba, że dla zaznaczenia na niej wymiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

witam , ma ktoś może fotki i schemat podłączenia instalacji klapy od 3bg do 3b ? będę robił przekładkę i szukam coś na ten temat , co i jak pasuje ? co przerobić , jak z wkładką czy podejdzie z starej klapy do nowej ?:confused: , dzięki za jakiekolwiek info . pozdrawiam wszystkich , chwilkę mnie tu nie było ;), ale pasek pozostał nadal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy moze mi ktos krok po kroku napisac co trzeba zrobic zeby w passacie 3B zamontowac tylnia klape z passata 3BG oraz lamy dziekuje i czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukać? ;)

TU MASZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności