Skocz do zawartości
_iceman_

wymiana "poduszek amortyzatora"

Rekomendowane odpowiedzi

Klucz trzpieniowy spline, wpisz w google i kliknij grafikę, nie pamiętam tylko rozmiaru. Na sztuki sprzedają z nasadką 1/2 w jakimkolwiek kiosku typu Castorama itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klucz trzpieniowy spline, wpisz w google i kliknij grafikę, nie pamiętam tylko rozmiaru. Na sztuki sprzedają z nasadką 1/2 w jakimkolwiek kiosku typu Castorama itp.

 

cos tego typu

http://allegro.pl/klucz-piasty-kola-m18-3-4-z-otworem-vw-audi-i6761870676.html

 

http://allegro.pl/klucz-do-piasty-kola-m18-z-otworem-vw-audi-seat-i6459709899.html

 

http://allegro.pl/klucz-piasty-kola-m17-1-2-vw-audi-tesam-krakow-i6900318355.html

 

Gdzie można się dowiedzieć jaki rozmiar tutaj podają, że 18-stka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie ten filmik od mniej-wiecej 8-mej minuty: https://youtu.be/GFh1yxZpXil

Jest tam procedura wymiany amortyzatora w Passacie CC (pierwsze co mi wpadło w "ręce" ale to to samo co B6 i B7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow,

passat b6 2008 2.0 140koni przebieg 218000km. Mam auto prawie od 4 lat, przydaloby sie w koncu cos w nim zrobic. Jezdze duzo autostradach w DE, odczuwam jak by auto plywalo na boki. Mam tez passata b7 2014  z owiele mniejszym przebiegiem. Te auto poprostu leci jak rakieta. Zastanawiam sie nad wymiana amortyzatorow, jak myslicie wymieniac odrazu te puduszki i lozyska? Co ile trzeba je wymieniac? Auto rocznikowo ma juz 10 lat, przez 4 lata wiele w nim nie robilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wymianie poduszek, łożysk amortyzatora i amortyzatorów. Oś przednia. Nie wszystko przebiegło bez komplikacji- łącznik nie chciał odkręcić się (spline w tym miejscu to nie był dobry pomysł konstruktora biorąc pod uwagę zawansowaną korozję śrub). No i 2 śruby poduszek się urwały (mimo że były popsikane odrdzewiaczem). Nowe poduszki, łożyska i amortyzatory firmy SACHS. Tydzień temu byłem na przeglądzie. Amortyzatory miały 75% i 68%. Po rozebraniu okazało się że to szroty. Wciskają się niemalże bez oporu, nie odbijają samoistnie i można tłoczyska wyciągnąć ręką wedle upodobania szybko lub wolno. Wyczuwalny luz tłoczyska na boki (słyszalne były stuki w zawieszeniu podczas jazdy po małych nierównościach np po trelince). Na poduszkach amortyzatorów data produkcji 2006 (czyli od nowości) ? Ciekawy jestem jak będzie się teraz prowadził, ale muszę poczekać na jazdę próbną bo równolegle rozrząd robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy możliwe aby od poduszki amortyzatora słychać i czuć było trzask z przodu karoserii? Problem pojawia się jeśli pokonuje szybko rondo i przy wyjeździe z niego, gdy samochód ma skręcone koła w prawo i kładzie się na lewą stronę. Słychać wtedy trzask, który czuje nogami na podłodze. Wydaje się że sporadycznie pojawia się to też przy ruszaniu i hamowaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podrzuci ktoś momenty dokręcania przedniego zawieszenia i głównie poduszek amortyzatorów w b7 właśnie? 

Edytowane przez Mihu1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności