Skocz do zawartości
arni251

Skąd w aucie zapach spalin lub paliwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc i od razu pytam. Co to może oznaczac ze w czasie jazdy przy hamowaniu wewnątrz auta czuc przykry zapach spalin lub paliwa no trudno okreslic. Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos na pewno jest nieszczelne, ale przy hamowaniu tylko? Pierwsze slysze o takim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem Passata 1.6 B5 FL 2001r AZL sedan. Auto podobno stało rok czasu nie używane. Gdy pierwszy raz nim jechałem zdawało mi się, że czuć zapach paliwa, (może spalin). Sprawdzony cały układ paliwowy, wymieniony filtr paliwa zapach nadal się pojawia. Tylko nie zawsze. Od dwóch dni wertuje internet z typem na filtr węglowy powrotu, oparów paliwa w nadkolu bądź ostatnio znalazłem, że może to być nieszczelna klapa bagażnika i zasysanie spalin. Po zrobieniu 1000km zauważyłem, że rzeczywiście zapach paliwa, spalin pojawia się gdy otwieram szybę z przodu, nieważne którą. Gdy szyby są zamknięte zapachu nie ma. Nawiew chodzi cały czas - myślę, że nie ma z tym nic wspólnego. Założyłem od razu gaz i jest to samo, czuć benzynę lub spaliny. Z klapą jest coś nie tak bo nie raz zamek nie łapie trzeba mocniej - była malowana, może jakiś zaślepek brakuje bo jak się zamknie to szczelina jest ok. Nie mam już pojęcia czego i gdzie szukać - pomóżcie!. Czytałem też coś o odmie kolektora dolotowego ale jest w porządku - tak stwierdził zaprzyjaźniony mechanik.

Dodam, iż po zakupie znajomy kumpel podłączył kompa i wykazało jakiś błąd poziom, system mieszanki paliwa za ubogi czy coś takiego, nie pamiętam.

 

usunąłem pytania nie na temat/Duży

 

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Marcin_M86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij na ten temat http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=49715

chodzi o te plastikowe kolanko, nie wiem czy ty też masz takie coś

ale u mnie po pęknięciu tego kolanka czuć spaliny, mam już nowe ale jakoś brak czasu na zamontowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie śmierdziało paliwem jak była nieszczelna pompa w diesel'u oraz jak przerdzewiałe przewody paliwowe pod autem pomimo, że przeciekały to dopiero czuć jak się stanie obok auta ale jak piszę to wszystko tylko wtedy jak byłem na zewnątrz, natomiast podczas pobytu w środku przy zamkniętych oknach czuć było wyciek z układu chłodzenia jak się otworzyło okno to bardzo wyraźnie, generalnie powietrze do kabiny jest zasysane pod szybą temu raczej nic nie wpada przynajmniej podczas jazdy, jak się stoi na światłach to cały smród co powstaje dostaje się do podszybia i wtedy może być czuć w kabinie, to jeżeli chodzi o smród z przodu z tyłu nie powiem bo nie miałem takiej usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie smierdziało spalinami z nawiewów jak miałem przepalona tą spiralke(siatke) miedzy tłumikiem a silnikiem ta co eliminuje drgania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz węże gumowe przy filtrze paliwa, czy gdzieś nie cieknie, benzyny że zbiornika Ci nie ubywa, bo skoro czuć pb to musi się saczyc...

Co do zapachu spalin to łącznik na wydechu (tak jak kolega wyżej pisał), albo pęknięty kolektor wydechowy, lub inna nieszczelnośc w układzie wydechowym.to musi się saczyc...

Co do zapachu spalin to łącznik na wydechu (tak jak kolega wyżej pisał), albo pęknięty kolektor wydechowy, lub inna nieszczelnośc w układzie wydechowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest filtr paliwa dokładnie , chce wymienic ale niewiem gdzie go szukac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności