Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no 100k to nie ale 50k z lekkim hakiem ktoś kiedyś przeliczal że na LM za1600 ludzie robią 80 max 100k a na mastersporcie max 50-60k jak ktoś ma garaż i lubi grzebać to my lepiej wyjdzie kupić 3x mastersport za 500 no i to mnie przekonało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka ciekawostka, co stało się z bananem po spotkaniu z krawężnikiem, zawieszenie MEYLE HD, przejechane 100 tyś km na przeglądzie i w kabinie cicho. Bez większych niepokojących stuków puków.

 

PS. Kupiłem teraz też MEYLE HD i niestety producent zaliczył moim zdaniem wtopę z nakrętkami łączącymi wahacze dolne ze zwrotnicą (na klucz 18 z dużą podkładką). Okazało się, że przy wkręcaniu nakrętka tak się kontruje że nie da się jej dokręcić, powstają jakieś "zwierciny" w środku, imbus w sworzniu nie pomógł trzeba było ciąć.. Stare nakrętki + klej do gwintów i jak ta lala:)

 

I filmik z wygiętym bananem:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ruvil po 15kkm wysypał się 1 wahacz, teraz mam 23kkm i końcówki drążków są też do wymiany... Koła zima 15" a lato 16" jazda dynamiczna nie spokojna. Reklamowałem cały zestaw ale pewnie nici z tego... po 2 latach widzę że zmienili jakość gumek przy sworzniach oby na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie master sport wyzionął ducha po 40 tys - pukają 2 wahacze górne.

 

Ruville wytrzymał około 20 tys., ale w połowie przebiegu odbyła się wymiana tulei gumowych wahaczy górnych (zerwały się - byćmoże niewłaściwy montaż).

 

Teknorot padł po 10 tys. Większość sworzni skorodowało z powodu nieszczelności gumowych mieszków.

 

Teraz śmigam na SKV i póki co jest ok, ale ostatecznie i tak założę : LEMFORDERA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo się cieszę Panowie że moi klienci nie mają podobnych problemów z wahaczami a sprzedajemy ich na potęgę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cysiek, oczywiście zdania są podzielone. Generalnie jak masz zamiar długo jeździć i posypało się w zawiasie sporo to trzeba rozważyć wymianę kompletu. Ja osobiście wymieniam parami. Jak mi się posypał górny przedni to wymieniłem go razem z górnym tylnym. Jak mi się posypał banan to wymieniałem go razem z dolnym prostym. Tak robi i zaleca mój mechanik i temat jak na razie wraca tylko końcówek drążków kierowniczych i samych drążków. Czego nie założę to maks. po 30 tys. któraś strona tłucze. Zakładałem drążki i końcówki lema ale też się stosunkowo szybko tłukły więc teraz wjechały meyle, zobaczymy ile pochodzą. Prawa góra mam na meyle HD, ma już u mnie 60kkm i cisza, lewa góra ma jakieś 30kkm, też meyle i też cisza. Z lewej z dołu też parka meyle hd założona ale może 10kkm temu więc świeżynka. Co ciekawe z prawej z dołu mam oryginał jeszcze a autu dzisiaj cykło 288kkm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, moim zdaniem ma też duże znaczenie to po jakich drogach cześciej się poruszamy. Mam na myśli jakość naszych dróg. Co innego zrobić 60 tysi rocznie po autostradach, a co innego po miście lub poza nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i moja opinia na temat SKV. Kupiłem komplet i wymieniłem wszystko. Końcówki oddały po 15 tys km - wymieniłem na MOOG i od 20 tys km jest spokój. Co do reszty, to szkoda wydanych pieniędzy. Póki samochód jeździł za granicą nie było problemu przez 20kkm. Po 5 tys km w Polsce odezwały się górne wahacze (sworznie ok, natomiast gumy praktycznie nie było). Niedługo później przypomniały o sobie dolne. Jak dla mnie inwestycja skrajnie idiotyczna, biorąc pod uwagę fakt że samochód cały czas jeździ i każdy przestój to dla mnie strata pieniędzy, nie wspominając o kosztach wymiany i ustawianiu geometrii. Wcześniej był włożony komplet FEBI z końcówkami Lemfordera i wytrzymało ok 120 tys km, a samochód dostawał 3x w tygodniu w dupę na słynnej patatajce (DK18).

 

Także cena jest chyba jedynym atutem i w mojej ocenie to dobry wybór, kiedy ktoś nie wiąże dalekiej przyszłości z samochodem albo użytkuje samochód okazjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do galek Mooga to przyznam ze wytrzymale jakies 3 lata zaskoczony bylem a Febi i Myle to pakowacz wiec na co trafisz to niewiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2017r a wy nadal nie potraficie dobrze napisać posta z reklamą, żeby was nie usunęli z forum. Ile płacą od posta? Sam bym wszedł w coś takiego bo będę miał więcej czasu niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym samochodzie mam wahacze SKV jeden padł odrazu bez problemowa wymiana bez odsyłania starego gdyż uznali że wada fabryczna i jak narazie 10tys zrobione i jest OK.

Do drugiego kupiłem MASTER SPORT PREMIUM to samo ten sam banan ta sama strona też zaraz po wymianie ale już z reklamacją problemy (demontaż, wysyłki = czas pieniądze) dlatego radzę omijać firme MASTER SPORT. Nie chcę tutaj chwalić firmy SKV bo też był bubel ale duży plus za przebieg reklamacji i żałuję że nie kupiłem od nich ponownie. Cóż człowiek uczy się na błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wiem że nie ten temat ale postanowiłem tutaj  napisać. Pytanko czy miał ktoś problem z wytarciem nadkola przez koło? Mam wytarte nadkole w dolnej części i tak się zastanawiam czy to jest przez brak osłony silnika która jest także przykręcona do nadkola czy też może coś innego? Dodam tylko że zawieszenie sprawne ,zero stuków,nie znosi,zbieżność zrobiona po wymianie magla miesiąc temu. Jeże ktoś się spotkał z takim zjawiskiem to proszę o cynk czym to może być spowodowane.Pozdrawiam.

Edit:

Autko na kołach 16"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Mareckir1 napisał:

Pytanko czy miał ktoś problem z wytarciem nadkola przez koło?

Czasami tak się zdarzy kiedy nadkole jest poluzowane bądź nie ma się czego trzymać wtedy będzie ocierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adam789 napisał:

Niemieckie rzetelne podejście

Z całym szacunkiem dla produktów tej firmy, z niemcami mają wspólne .de, gmbh i wirtualne biuro w biurowcu w Monachium. To jest polska firma, wystarczy zajrzeć do KRS-u. Tylko się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy najlepiej zakupić zawieszenie z tych 3 może:

- Meyle

- FEBI

- ABS

 

I czy może ktoś sprawdzić średnice dolnego wahacza po numerze VIN w modelu tak jak w opisie obok ???

Edytowane przez ja641

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem komplet RTS 9905001 Cena 880 zł polecany i kupiony od usera elementeur :) stary ori wytrzymał 215 (275)tys (oryginalny niby przebieg jakiś spec sprawdzał i wyszło że do stanu wyświetlanego +60 tys) przy czym górne wahacze były już wymieniane ale nie pamiętam kiedy bo wcześniej ojciec jeździł. Super usłyszeć jak nic nie tłucze. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Edytowane przez zibo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2017 o 10:04, ja641 napisał:

Jakiej firmy najlepiej zakupić zawieszenie z tych 3 może:

- Meyle

- FEBI

- ABS

 

I czy może ktoś sprawdzić średnice dolnego wahacza po numerze VIN w modelu tak jak w opisie obok ???

Z tych trzech to kojarzę z dobrych recenzji tylko FEBI i ABS. Ja bym postawił na ABS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , pany mam pytanie. Wymieniam cały zawias u siebie z przodu (dolne wachacze może są dobre ale pewnie poddadzą się jak zrobie górne :) ) Jakiś czas temu kupiłem łączniki stabilizatora od lemfordera i w sumie cały zawias kupię lemfordera. Chodzi mi o to czy na lemforderze zawsze są znaki usuwane? Części kupuję u danielloss (dawno temu na starym forum polecany) także są oryginalne , tylko mnie zdziwił ten fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemforder niby leci na pierwszy montaż. W ASO też masz Lema ale ze znaczkami Audi/VW więc normalnie w sklepie znaki masz wytarte. Kupowałem u Marcina na forum więc mam pewność że są ORi Lemforder

 

A swoją drogą nie wychodzi od razu cały komplet taniej niż na sztuki ?? Nie liczyłem nigdy więc nie wiem :)

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na odpowiedź w tej sprawie bo mnie to zastanawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności