Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Na swoich Meyle HD zrobiłem ponad 100 tyś km po polskich drogach w dwa lata, nic się z zawiechą nie dzieje. Polecam Meyle HD za tą cenę są super, a Lemy musiałbyś kupić z pewnego źródła, żeby jakichś podrób nie kupić...

 

PS. Swoje będę wymieniał za niedługo znów na Meyle ale tyko dlatego że walnąłem kołem w krawężnik i się przesunęło.... Mimo wszystko wahacze dalej bez luzów, sztywne, nic nie puka także bierz i montuj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na swoich Meyle HD zrobiłem ponad 100 tyś km po polskich drogach w dwa lata, nic się z zawiechą nie dzieje. Polecam Meyle HD za tą cenę są super, a Lemy musiałbyś kupić z pewnego źródła, żeby jakichś podrób nie kupić...

 

PS. Swoje będę wymieniał za niedługo znów na Meyle ale tyko dlatego że walnąłem kołem w krawężnik i się przesunęło.... Mimo wszystko wahacze dalej bez luzów, sztywne, nic nie puka także bierz i montuj:)

 

to niezle , musiales dziennie przez dwa lata przejechac 136 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mało ? w dzien dzien po 136 km ? to jakby od poczatku mial nowe auto to by przejechał juz 850 tysi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba tyle robić dzien w dzien.

Wiem po sobie.. codziennie do pracy robie niby tylko 18km ale doliczając weekendowe wypady i inne planowane lub nie wyjazdy robi sie kilkukrotność tego /dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba tyle robić dzien w dzien.

Wiem po sobie.. codziennie do pracy robie niby tylko 18km ale doliczając weekendowe wypady i inne planowane lub nie wyjazdy robi sie kilkukrotność tego /dzień

 

chodzi mi o to ze pisal kolega ze w dwa lata najechal ponad 100 tysi czyli wychodzi ze musialby robic dziennie po 136 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż mój Pasek nie ma lekko ze mną, a ja z nim też. Zakochałem się w tym aucie i on to nie raz wykorzystuje;d

A tak na serio do jednej pracy miałem 30 km w jedną stronę, później do drugiej 60 km w jedną stronę, do tego dwa razy w miesiącu trasa po około 500 km w jedną stronę + to co po mieście i tak wyszło. Meyle polecam i będę pewnie montować ponownie jeśli auto zostanie u mnie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma B7 3 lata od nowości i ma nalatane 230 tys [emoji16]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecały rok temu zamontowałem koledze zestaw wachaczy skv bo ponoć nowa nazwa czy tam firma. Coś zaczęło wydawać dziwne dzwięki podczas skręcania. Dojrzałem prawy dolny tylny wachacz z którego wypadła i oczywiście zgubiła się pomarańczowa wkładka.Tuleja gumowa pływająca odkleiła się od metalowej oprawy przez co metalowa część wachacza podczas skrętu ociera się o sanki zawieszenia.Taka sama sytuacja jak w wachaczu master sporta i tylko wachacze prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "banany" działają największe siły skrętne: podczas jazdy i nierówności typu krawężnik - wtedy odbywa się prawdziwy "test" naszych wahaczy, natomiast wahacz "prosty" ma lżej, bo odciąża go amortyzator ze sprężyną.

Nie chcę robić reklamy ale taka ciekawostka:

3 lata temu zakupiłem dwa banany i łączniki stabilizatora firmy "bergman" (firma żadna z lepszych ani dobrych...podobno) był to test tanich wahaczy.

Po 40 tyś, w tym 1tyś tłuczenia po Szweckich lasach:hyhy, żadnych niepokojących objawów "przyspieszonego zużycia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ta pomarańczowa gumka w wahaczu luźno lata badz jej niema a jeszcze wahacz docisniety do jednej strony mocowania to rozumowac ze do wymiany? Pytam bo ostatnio przy zmianie laczkow zauważyłem takie coś.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie nad zestawem LEMFORDER-a ? kolega mowil ze super ale drogie mial ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemforder to chiński wynalazek nie kupuj [emoji12]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze firma LEMFORDER z opini ludzi to jednak jedna z lepszych niech sie wypowieddza uzytkownicy ktozy smigaja na tym zawieszeniu i co ile wymieniaja baddz niech doradza wedlug nich lepsze firmy ktore testowali ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przecież temat zawieszenia do B5, A4, A6 czy SI jest przerobiony na wszelkiej maści sposoby na forach internetowych.

Pytanie ile chcesz zapłacić za wahacze, jakie są Twoje plany związane z autem itp.

Sprawa wygląda podobnie jak w większości przypadków w życiu. Im droższa rzecz tym lepszej jakości, coś za coś.

Według mojej wiedzy z neta i własnych doświadczeń:

najtańsze sensowne zestawy: Master Sport, ewentualnie SKV

A jak już chcesz wydać tysiaka lub więcej to wybieraj: Febi, Ruvielle, Delphi, Swag, Meyle, Lemfonder, TRW. Te dwie ostatnie firmy najdroższe i w teorii jakość oryginału.

Osobiście polecam Meyle, i co najważniejsze zakup musi być z pewnego źródła. Żeby się nie okazało, że kupisz najtańsze Lemy z allegro, a będą to jakieś podróby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myslicie nad zestawem LEMFORDER-a ? kolega mowil ze super ale drogie mial ktos?

 

Póki co najlepsze na rynku, potem TRW

Reszta na pół roku , max rok ,jazdy--------przy dobrych wiatrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ha rozumiem dziękuje koledzy :) czyli jeśli chce pojeździć to muszę i trochę wydać normalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padam i leje ze śmiechu ja czytam wypociny tego inteligenta szczupaka [emoji16]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lemforder to chiński wynalazek nie kupuj

 

lem to lipa, kup Topran - to jest pierwsza liga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności