Skocz do zawartości
halski67

kolo pasowe walka posredniego AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zdjalem oslone rozrzadu bo przymierzam sie do jego wymiany.

Zauwazylem iz pasek na w/w kole przesunal sie w "moja" strone - po prostu robi wrazenie jakby sie zeslizgiwal. Zlapalem za gorna czesc kola i czuc wyrazny luz, ruszajac w strone silnika i pasa przedniego, zupelnie jakby bylo nie dokrecone.

Co to moze byc? Klin sie scial? Walek szczelil? A moze nie dokrecone :haha

Dodam, ze wymienilem szajbe na alternatorze bo sie zatarla. Drgania budy przy przyspieszaniu troche mniejsze, i mniej szarpie po puszczeniu gazu, ale jeszcze jest to wyczuwalne. Nie ma zadnych bledow od cisnienia oleju, wspomaganie hamulcow jest i turbo chodzi ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienilem szajbe

 

Czyli tzw. sprzęgło nie ma wpływu na koło pasowe wałka rozrządu. Taki przypadek jak opisujesz miałem w silniku AHH czyli duże bicie i na koniec pasek tarł o budowę rozrządu co było bardzo słychać na biegu jałowym. Żeby nie przyszło Ci do głowy kręcić kołem pasowym wałka. Ja zmieniłem całe koło na nowe i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja na kolo pasowe nie ma ale na drgawki, szrpania troche pomoglo jak pisalem wyzej.

A jezeli zaczne krecic bez paska rozrzadu to co wtedy? jakie sa skutki jzady na takiej "wadzie". Jak to zmienic - wyjac caly walek?

Jeszcze pytanie mam - zalozylem kolo zamachowe od audi 1.8 beznzyna rok 94. Czy ustawiajac GMP moge sie kierowac zerem na tym kole, czy jest wytloczone w innym miejscu niz zero na dwumasie ktora siedziala poprzednio?

Edytowane przez halski67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności