Skocz do zawartości
xnianx

Wyciek płynu z klimy

Rekomendowane odpowiedzi

witam. na wczesniejsze wakacje nabijalem klime i potrzymala tylko sezon wakacji czyli ok 2 miesiace, w tym roku postanowilem sprawdzic czy nie ma jakiegos wycieku w klimie. pojechalem do warsztatu, koles wyciągnal okularki i lampe do sprawdzania wyciekow i powiedzial ze czynnik (gaz) jest na sprezarce do klimy. oddalem niedawno autko do naprawy do kolesia podobno od klimy ktory powedzial mi ze przewody byly do wymiany ale oprocz tego do wymiany jest tez chlodnica klimy. troche mu nie wierze bo take rzeczy sa raczej dlugowieczne. i nasuwa mi sie pytanie do was, czy znacie jakis rzetelny warsztat albo jakiegos fachowca ktory powiedzial by mi tak naprawde co jest do zrobienia i bylby w stanie to zrobic. Passat b5 FL 2002 1,9 130km

okoolice Polic i Szczecina. z gory dzieki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc! co do warsztatu to Ci nie pomoge, ale powiem ze mam podobny problem, rok temu mi czynnik chlodzacy uciekl, miesiac temu chcialem sobie nabic i najpierw sprawdzic chcieli szczelnosc to wpuscili do ukladu cos innego, okazalo sie ze mam przetarty jeden z tych dwoch grubych jak cholera, gumowych wezy i osuszacz... nie wiem jak to sie stalo, skoro byly pod oslona silnika... ale widzialem sam jak z tego i tego cieknie fest. Cena wezy 200-250 - osuszacz okolo 150zl + robocizna zawolali 200zl, narazie brak srodkow, to zboeiram. bo 600zl plus odgrzybianie i nabijanie to wyjdzie 800zl. ;/

ps. bylem w serwisie w poznaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdz klime w jakimś warsztacie który sprawdza azotem szczelność układu gdyż dosyć dziwne jest że jedna osoba mówi że kompresor leci a druga że przewody i chłodnica klimy, równie dobrze może lecieć na uszczelkach miedzy przewodami a kompresorem co by tłumaczyło to że kompresor i węże są od czynnika. Co do chłodnicy to nie jest to rzecz wieczna tak jak wszystko się starzeje i ma prawo po jakimś czasie stracić szczelność, jeżeli jest mała dziurka to można to lutować jednak jest to rozwiązanie chwilowe więc lepiej wymienić na coś markowego np nissens i mieć pewność że troche to potrzyma w przeciwieństwie do wszystkich tanich chłodnic z głębokiego pekinu.

 

Triku88

Jeżeli przetarty masz odcinek gumowy po polecam podjechać do przeźmierowa na ulicę Dolina jest tam załkad typowo od obsługi klim i tam naprawią ten kawałek za zdecydowanie mniejsze pieniądze niż zakup nowych węży, osuszacz też napewno wymienią i wyjdzie to pewnie taniej niż 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klima zrobiona w zielonej gorze, dobry serwis znalazlem i 200zl mniej niz chcieli w poznaniu. Ktos chetny, to dam kontakt, ogolnie zajmuja sie tez profesionalnie elektronika pojazdowa i lpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno wymieniałem chłodnicę klimy i właśnie na taką z Głębokiego Pekinu jak to nazwał Piotr1986. w uk zapłaciłem za nią 80 funtów i ma 2 lata gwarancji. więc puki co się nie stresuje. chłodnica działa, układ szczelny a to chyba najważniejsze?

Co do chłodnic to radzę poczytać. Kiedy ja stałem przed zakupem chłodnicy sporo szukałem na ten temat w necie i znalazłem sporo informacji że praktycznie każda jest robiona w krajach ryżowych, a firmy europejskie tylko przekładają w swoje pudełka. może to nie prawda, ale jest sporo o tym w sieci więc coś pewnie w tym jest. Moja to Manzai i to właśnie ta firma podobno robi dla nissens czy hela-behr.

poczytajcie chociażby tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-10304.html

to tylko pierwszy taki link jakby się zagłębić to można sporo na ten temat poczytać.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności