Skocz do zawartości
sergiusz-

Przerabiał ktoś tylne szyby na elektrycze w B5??

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam zamiar sie za to zabrac czy ktos moze juz sie w to bawil czy jest duzo roboty ???Chce kupic mechanizmy cale blachy wiec mysle ze to polegałoby tylko na odkreceniu starych blach spod tapicerki ,przełozenia szyby i zamontowania nowych z mechanizmem,wymiana tapicerek i teraz nie orientujecie sie czy byla ciagnieta fgabrycznie instalacja pod tylknie szyby czy trzeba cala przeciagac i jak wyglada kostka do panelu sterowania kolo kierowcy ??Bo panel tez trzeba zmienic tylko chodzi o podlaczenie kostki Jezeli bylaby instalacja to robota jest błachostka??

Jak macie jakies informacje na ten temat to dajcie znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij w tylnich drzwiach gume tam bedziesz miał kostke zobacz ile jest kabli :) i po sprawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie trzeba oprócz kabli, blach, sterownika w drzwiach kierowcy i tapicerki wymienić sterownik komfortu?Bo mam takie dziwne wrażenie ze trzeba....;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość imnothep

To jest proste jak konstrukcja cepa :) zakładasz blachy i wyprowadzasz wiązki do środka auta. Teraz musisz podpiąć kable zasilające do wiązki drzwi przednich. Robisz to kolorami ważne abyś nie pomieszał cieńkich czerwonych z grubymi. Pozostaje magistrala którą podpinasz wprost pod wtyczki drzwi przednich nie myląc kolorów (CAN HI i CAN LO) czyli pomarańczowy czarny i pomarańczowy brązowy rownolegle. Temat modułu komfortu to coś na czym zjadłem zęby. Moduł pozostaje ten sam, jak podepniesz tylne szyby to automatycznie zadziałają bo moduł je zobaczy. Musisz tylko potem przekodować VAG-eim moduł na widzialność 4 szyb z pamięcią. Nie pamiętam to był 40.... coś tam:)

Nie ruszasz w ogóle tapierek drzwi przednich bo jest to zbyteczne.

Jak nie dasz sobie rady to wdepnij do Zielonej Góry ;) zrobie to w 4 godzinki

pzdr.

PIOTREK

 

[ Dodano: Nie Lut 05, 2006 21:15 ]

Zapomniałem dodać ważnej rzeczy > jeżeli masz B5 to zapomnij o mechanizmach z B6 i na odwrót :) protokół CAN nie zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby zielona góra leżała bliżej trojmiasta tez bym się zgłosił ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość m

witam

a czy kots z was orientuje się ile to może kosztowąc ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komfort 180zł

panel 80zł

obie szybki 400-600zł

boczki 200zł

wiazki 150zł

 

= gra nie warta świeczki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym robił tylną elektrykę to nie bawił bym się w inne boczki żeby pasażer mógł sobie popstrykać :grin:

Tylko mechanizm i panel w drzwiach kierowcy! Wietrzyć sami mogą się na postoju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy klubowicze od pierwszego mojego postu w tym wątku minęło juz troche czasu więc może jest juz ktoś kto przerobił szyby i może udzielić wskazówek co kupić dokładnie jak podłaczyć ewentualnie gdzie można to zrobic itp.Te szyby z tyłu nie dają mi spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ja przerobiłem.Wszystko działa i wcale Vaga nie podpinałem. Następna bujda to to ze blachy od 3BG nie pasują do 3B.Bujda bo je zamontowałem i pasuję świetnie. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki był łączny koszt przeróbki?? Robiłeś sam czy zleciłeś to komuś?? :520:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 zł za blachy z silniczkami i wiązką. Kosztu przewodów nie liczę. Trzeba doliczyc tapicerkę ale ja itak kupiłem całą. Na allegro widziałem po 80zł za boczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś może które przewody z tylnych drzwi od sterowania szybami podłaczyć z którymi w kostkach koło nóg kierowcy i pasażera ??Lub co do czego podłaczyć ??

Dostałem pare fotek od kolegi kiarki ale nie zabardzo wiem jak to ugryź :) Także bede wdzieczny za każde informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak.Dziś podłączyłem Vaga i stwierdziłem parę interesujących faktóe. Moj moduł komfortu ma symbol 1J0 959 779 G i generalnie przeznaczony jest do Passata gdzie są dwie szyby podnoszone elektrycznie. Tak..kod jaki mam wpisany to 00257 czyli dwie szyby i otwieranie wszystkich drzwi. Próbowałem wpisać 04097 ale niestety comfort tego nie przyjmuje do wiadomości chciarz wsytkie cztery szyby działają bez zarzutu.Wszystko działa blokada ze sterownika kierowcy, domykanie z kluczyka. Jak skasuję błędy to i po jakimś czasie znów wyskakują..dziwne prawda..aqle to tak na marginesie. Zainteresowanym podaję łączenie z kostki koło nóg kierowcy/pasażera z kabelkami w wiązce tylnych drzwi(wiązka od sterowania elektrycznego szybami). Otóż numery to nr pinów w kostce a kolory przewodów to przewody w wiązce drzwi:

1-pomarańczowo-brązowy

2-pomarańczowo-zielony

3-czerwono-żółty

4-czerwono-czarny

5-czerwono-biały

6-brązowy

Masę, czyli brązowy podłączamy do GSU(Główna Szyna Uziemień) w słupku a stamtąd ciągniemy przewód(odpowiedni przekrój!!!) do drzwi.

Kostka koło nóg kierowcy do której trzeba się wpiąć to środkowa w drugim rzedzie patrząc od góry.Zainteresowanym przeslę zdjęcie z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności