Skocz do zawartości
pawcio1987

Jaka podstawa gaznika !!! nowe atrakcje:-(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!!Dzis mialem przykra sytuacje gdzyz poszla mi podstawa gaznika w moim pasku i bylem u mechanika i powiedzial mi ze jest 9 rodzai do tego auta i on nie wie ktora to napewno bedzie.silnik 1,8 adz 90km.Moze ktos wymienial juz i wie jaka?ponizej zamieszczam foto przykladowe jesli to ta to prosze mi powiedziec,bo bardzo mi autko potrzebne jest i nie mam czym poruszac sie do pracy.Wielkie dzieki pozdrawiam Paweł:dolamam

podstawa gaznika.jpg

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ta podstawa na zdjęciu pasuje do ADZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki kolego za schemat a duzo roboty przy tym jest?i trzeba wszystko centralnie po kolei rozpinac czy da sie ominac pare rzeczy i odkrecic cos bezposrednio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedużo roboty. ;) Rozpinasz dwa wężyki od podciśnienia na pokrywie przepustnicy, są z tyłu. Odkręcasz tę pokrywkę, trzy śruby M6. Dalej rozpinasz kostkę wtrysku, kostkę krokowca i jeszcze jedną, niebardzo wiem od czego, ale będziesz widział. Zdejmuejsz linkę gazu, odkręcasz węże paliwowe (poleje się trochę benzyny), odkręcasz cztery śruby imbusowe, zdejmujesz podstawę wtrysku, dalej powinna być uszczelka oraz przepustnica. Te cztery imbusy trzymają wszystko razem. Gdy to pozdejmujesz, będziesz miał już podstawę (tę gumę) na wierzchu, odkręcisz na około cztery śrubki M6 i gotowe.

Opisałem na podstawie mojego RP. Myślę, że w ADZ będzie podobnie. ;) Być może coś pominąłem, pisałem z pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zerknij na to

:wmorde To co podałeś w pliku pdf to jest całkiem co innego, podstawa gaźnika o którą kolega pytał jest w pliku poniżej (nr 12).

kolektor ssacy.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie juz rozebralem tylko mam maly problem rozwalilo mi sie takie cus foto zamieszczam ponizej moge to dokupic?roerwalo mi to i nie da rady naprawic.to jest przykrecane do tego kwadraciku na 2 srubki

30062011103.jpg

30062011104.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kwadraciku na 2 srubki

Ten "kwadracik to mikser" gazu LPG.

 

28fef990af413b829dc10e6c0a046a57_213ef8ac8b343d412b2563b1b5c0aaac.jpg

 

 

Musisz wiedzieć jaka średnicę ma przelot-gardziel i uszykować 26zł + koszty wysyłki i TUTAJ możesz kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy dokupie sama ta dysze co mi pekla??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim silniku ADZ jest podobnie jak opisano na forum vw.

Pokazana podstawa pasowała.

Nie mam gazu i szybciej mi poszło z wymianą podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi o ta koncowke czy dokupie to i zaloze bo auto mi potrzebne a jezdze na bp95 a to kosztuje deko:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mi chodzi o ta koncowke czy dokupie

Nówki samej końcówki to raczej nie, jedynie na szybko to możesz podjechać do jakiegoś gazownika może będzie miał z demontażu jakiś mikser to sobie wykręcisz...to jest dość popularny mikser...jednopunkt bosha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo na szrocie zapytaj. nieduże pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki dam znac czy dostane i jak zloze to do kupy mysle ze w sobote przy dobrych wiatrach...Dziekuje za wszystkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie - czy między króćcem (to co koledze się urwało), a mikserem powinna być uszczelka? Czy między wtryskiem a mikserem oraz mikserem a przepustnicą powinny być uszczelki? Logicznie powinny być, ja dociąłem sobie nowe z preszpanu, lecz przy rozbieraniu zauważyłem, że wcześniej ich nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy między wtryskiem a mikserem oraz mikserem a przepustnicą powinny być uszczelki?

Jeśli podstawa wtrysku nie jest z jakiegoś elastycznego materiału, to jak najbardziej warto zrobić sobie uszczelki ze starego kartonu po butach...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,podstawa zalozona Febi nowa,dolot do miksera tez kupilem,zalozony nowy z uszczelkami i po podpieciu i odpaleniu cos syczy i na gazie troche tarpie go jakies 700obr ma,na benzynie ok,dodatkowo z tej gornej pokrywy miksrea(plastikowej ze znaczkiem vw)ida 2 weze-jeden w strone filtra powietrza taki cienki a drugi taki krotszy i grubszy i tego wlasnie nie wiem gdzie wcisnac bo zapomnialem gdzie on byl:-(prosze o pomoc z tym syczeniem.wszystko wpiete pozakrecane itd,gazem ani paliwem nie smierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ida 2 weze-jeden w strone filtra powietrza taki cienki a drugi taki krotszy i grubszy i tego wlasnie nie wiem gdzie wcisnac bo zapomnialem gdzie on bylprosze o pomoc z tym syczeniem.wszystko wpiete pozakrecane itd,gazem ani paliwem nie smierdzi

 

Są wpięte z tyłu pokrywy przepustnicy,w linku który Ci dałem,na zdjęciach jest pokazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiem ale ten jeden grubszy co wychodzi z tylu pokrywy przepustnicy nie wiem gdzie dalej idzie,jest jakos tak skrecony i ma moze z ok 15cm dlugosci i rozgladalem sie i nie wiem gdzie go wpiac.ponizej foto.Ponadto podczas zmiany biegu 1,2,3,jest stukot tak jakby poduszka pod silnikiem lecz nie jestem pewien.

Bez tytu?u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności