Skocz do zawartości
Gość strzyzol

Jak rozebrac drzwi tylnie zeby dostac sie do zamka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość strzyzol

Witam mam Passka 99r. kombi i szaleje central w tylnich lewych drzwiach, czytalem posty na forum ale nie znalazlem opiski krok po kroku jak sie dostac do tego zamka i jak zdemontowac szybe (bo podobno trzeba)fotki mile widziane . Tapicerka zdjeta i zaczely sie schody :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj TUTAJ zwłaszcza na drugiej stronie jest parę tematów o tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość strzyzol

szukam szukam i nic konkretnego nie widze :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz w wyszukiwarce: jak rozebrać drzwi

 

i zaznacz szukaj wszystkich słów

 

i szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość strzyzol

dzieki poczytam i zabiore sie do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie dojdziesz do niczego konkretnego to daj znać -mam pewne doświadczenie jak to zrobic bezbolesnie tzn drzwi rozbebeszyć

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=327&u=26|17|...

to Ci pomoże. Co do szyby to musisz użyć wiertarki, żeby rozwiercić plastikowy kołek (taka tulejka wciśnięta w drugą tulejkę - w serwisie kosztuje 5zł) potem delikatnie wyciskasz większą tulejkę i szyba jest odłączona od podnośnika. A dalej to tak jak na zdjęciach. Miałem to samo, poprawiłem luty i jest spox.

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arkadius, no co ty? :przestraszony: co rozwiercać? :wpale: Nie pisz takich rzeczy,bo chłopak jeszcze posłucha i zdemoluje sobie auto ;)

Wszystko skopiuje z mojego posta na stronie

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/problem-z-tylnymi-drzwiami-vt9153.htm Kliknij są tu fotki i wszystko!

Demontaż szyby tylnej:

Jak już pewnie zauważyłeś mocowanie jest plastikowe składający się z 2 tulejek,więc ostrożnie wpychasz wewnętrzną tulejke,może nawet wpaść do środka drzwi(wyciągniesz ją jak wszystko zdemontujesz) to samo z ta druga

I tyle pozostaje ci tylko wyciągnąć ostrożnie szybke

 

Może dołoże jak wyciągnąć taki zamek taki zamek

2 śruby masz na wieszchu na drzwiach więc nie bęzie problemu z odkręceniem ich(nie odkręcaj ich do końca,odkręcisz je na samym końcu).

Kolejny krok to odsłonięcie uszczelki drzwiowej(na wysokości klamki tam znajduje się otworek,a w nim śrubka na klucz torx wykręcasz ją do momentu aż będziesz mógł wyciągnąć zaślepke za klamką (zewnętrzną)w tylnych zaślepkach nie ma otworów na kluczyk(pisze to żebyś wiedział o które zaślepke mi chodzi)Wyciągasz ją i luzujesz linke od otwoerania drzwi(wyciągasz ją z takiej ryninki)

sprawdź czy awaria nie ustąpiła,zbyt naciągnięta linka mogła ją powodować

Jak nie ustąpiła to lecimy dalej:)

Teraz musisz rozebrać drzwi:

Ściągasz tapicerke drzwiową wyciągając zaślepke z uchwytu(rączki) do zamykania drzwi(jest na zwykłych zatrzaskach więc nie bój się użyć siły).Pod tą zaślepką są 2 sruby.Kolejną 3 masz ukrytą na dole tapicerki.Ściągasz tapicerke ciągnąc od dołu by puściły spinki i podnosząc do góry aby zeszła z szyby.Odpinasz linke od klamki i kostke od głośniczka.W tej chwili powinieneś zobaczyć taką blache a w niej dość dużą okrągłą gumową zaślepke mniej więcej po srodku(około 10cm śr).Wyciągasz ją i opuszczasz szybe do momentu aż zobazysz plastikowe mocowanie(przez otwór po zaślepce) teraz możesz odpiąć kostke od opuszczenia szyb i odłożyć tapicerke na bok.Demontujesz szybe.Odkręcasz śrubki trzymające blache na klucz 10. odpinasz głośnik i wszystkie wiązki(nie zapomnij o wiązce od zamka).Ściągasz metal i odkręcasz 2 śruby które poluzowałeś na początku.

I tak jak napisał Marek mając zamek w rękach możesz go pożądnie przesmarować i oczyścić.Przed poskładaniem wszystkiego sprawdź czy zamek działa.

Może za dużo tego napisałem jak na 30min robote,ale chciałem żeby było jasne o czym pisze.To naprawde banalna sprawa.Pozdrawiam.Jak byś miał z czymnś problem pisz

Demontaż szyby tylnej:

Jak już pewnie zauważyłeś mocowanie jest plastikowe składający się z 2 tulejek,więc ostrożnie wpychasz wewnętrzną tulejke,może nawet wpaść do środka drzwi(wyciągniesz ją jak wszystko zdemontujesz) to samo z ta druga

I tyle pozostaje ci tylko wyciągnąć ostrożnie szybke

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega piotrmag1 napisał o wypychaniu tej mniejszej tulejki... Na początku też tak usiłowałem zrobić czego efektem było pęknięcie zaczepu suwadła na szynie (taki mały zaczepik, na szczęście nie wpłynęło to zbytnio na pracę całego układu podnoszenia szyby, no ale...). Zrób jak uważasz, 5zł to nie jest wygórowana cena.

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość strzyzol

Wielkie dzieki wszystkim za zainteresowanie tematem, teraz juz mozna zabrac sie do demontazu :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności