Skocz do zawartości
arnow79

problem z centralnym zamkiem i sterowaniem lusterkiem

Rekomendowane odpowiedzi

może opiszę jaki mam problem, na forum nie znalazłem podobnego wątku.

Wygląda to tak: kiedy zamykam samochód z pilota zamykają się wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy, dioda przy ryglu miga po zamknięciu, kiedy zamykam kluczykiem w zamku zamykają się wszystkie drzwi , ale jak chcę otworzyć to otwierają się tylko od kierowcy, natomiast jeżeli są wszystkie zamknięte i chcę otworzyć pilotem to otwierają się wszystkie oprócz drzwi kierowcy i dioda przestaje migać, oprócz tego jest problem z ustawieniem lusterek, tzn. obojętnie które chcę ustawić to ustawia się tylko od pasażera , od kierowcy nic , zero reakcji, mam nadzieję że się nie zamotałem w tym opisie, w związku z powyższym mam pytanie gdzie znajduje się sterownik od tych zamków i lusterek? w tej "puszce" przy silniczku od szyby w drzwiach kierowcy? tam wchodzą wszystkie przewody, z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi, pozdrawiam

Edytowane przez arnow79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mówię dobrzę , jeśli nie to niech mnie ktoś poprawi, coś z modułem komfortu mi się wydaję, że nie tak... nie masz mokrych dywaników ?? albo dywaniku kierowcy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem,że w passacie są problemy z wodą w środku ale póki co u mnie sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, hmm no ja obstawiam modul komfortu, ale mam małą wiedzę na ten temat więc się nie wypowiem dokładnie. Pewnie zaraz ktoś obeznany Ci napiszę co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tobie możne się wydawać że moduł jest suchy, najlepiej to by było zerknąć do niego, żaden problem wyjmij tylko siedzenie od kierowcy, zdejmij te plastiki na progu dźwignij wykładzinę i już jesteś 5 min roboty, wyjmij pudełko rozkręć i zobacz co w środku,

 

ja tak samo obstawiam na moduł, może są zimne luty tak jak w tych nieszczęsnych mikrowyłacznikach co jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjmij tylko siedzenie od kierowcy
nie trzeba!!! zdejmij plastik (prog), odkrec plastikowa plyte pod noge (po lewej stronie pedalow, klucz 10), nastepnie podnies cala wykladzine do gory i wyjmij czarna puszke na zewnatrz samochodu, przewody sa na tyle dlugie ze spokojnie to zrobisz, wtedy otworz czarna puszke (dwa zatrzaski) i mozesz dojsc do modulu komfortu, mozesz go rozpiac z dwoch wtyczek (jezeli nie wlaczysz stacyjki bledu nie bedzie) i wtedy sprawdz co i jak.

ps, ale wracajac do tematu z problemem ktory opisujesz nie jestem pewien, ale to moze byc uszkodzony ktorys z mikroswitchy w zamku kierowcy, jest ich tam 4 lacznie, (mialem taki podobny problem w innych drzwiach i to byla wina wlasnie mikroswitcha, ale nie tego glownego od zamkniecie zamka, ale od sterowania centralnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mikrostyki w drzwiach również tylko teraz szukać który prawdopodobnie ten od str kierowcy. mogli coś bardziej trwalszego wymyślić

Cytat:

Napisał kiler1410 Zobacz post

wyjmij tylko siedzenie od kierowcy

 

nie trzeba!!!

to tak napisałem bo po co się przeciskać a wykręcenie siedzenia to niee taki problem jedna śrubka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tak samo obstawiam na moduł

 

Hm.... trudno przewidzieć, ale mi te lusterka nie pasują do komfortu. Sugeruje kolego, abyś wziął miernik i pomierzył czy masz zasilania w drzwiach. Jeśli lusterka padły równocześnie z zamkiem drzwi kierowcy to nie szukałbym w komforcie, tylko najpierw w drzwiach. Popatrz też na kable w harmonijce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak wogole to zmień nazwę wątku na jakąś logiczna żeby każdy wiedzial o co kaman :D Bo admin Ci walnie karnego i karze zeminic i tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, a to "pudełko" w drzwiach które jest podpięte pod silniczek do podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy to od czego jest?bo do tego są podpięte kostką wszystkie kable do lusterek i do zamka centralnego, trzeba poszukać jakiegoś dobrego elektryka, bo jako takie pojęcie mam ale tutaj nie wiem o co chodzi, dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to "pudelko" to jest sterownik drzwi J386, do niego sa podpiete wszystkie przewody od zamka a caly sterownik z pozostalymi sterownikami pozostalych drzwi do glownego modulu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobrze, a to "pudełko" w drzwiach które jest podpięte pod silniczek do podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy to od czego jest?bo do tego są podpięte kostką wszystkie kable do lusterek i do zamka centralnego, trzeba poszukać jakiegoś dobrego elektryka, bo jako takie pojęcie mam ale tutaj nie wiem o co chodzi, dzięki za podpowiedzi
to może być tzw dokładane domykanie szyb itp drugi alarm może masz

 

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

 

to "pudelko" to jest sterownik drzwi J386, do niego sa podpiete wszystkie przewody od zamka a caly sterownik z pozostalymi sterownikami pozostalych drzwi do glownego modulu komfortu.
a z tego to nic nie rozumiem

Sterownik jest jeden to moduł komfortu

a to co opisujesz to chyba chodzi ci o panel w boczku drzwi kierowcy i przyciski na pozostałych drzwiach tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobrze, a to "pudełko" w drzwiach które jest podpięte pod silniczek do podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy to od czego jest

 

To Türsteuergerät, po naszemu sterownik drzwi. Odpowiada za pracę szyb, zamka i właśnie lusterek. Poza tym komunikuje się z modułem komfortu i takie tam nudne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to może być tzw dokładane domykanie szyb itp drugi alarm może masz
o czym kolego piszesz???!!! modul ktory jest w kazdych drzwiach, w ktorym jest silniczek od podnoszenia szy to modul sterownika drzwi: J386 przod-L, J388tyl-L, J387 przod-P, J389 tyl-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o czym kolego piszesz???!!!

 

Nie krzycz na kolegę, dobrze prawi. Trafiały się B5 które w drzwiach miały dokładane moduły do domykania szyb. Ważne w tym, że widać nawet na oko laika, że to dokładka, więc trudno pomylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o czym kolego piszesz???!!! modul ktory jest w kazdych drzwiach, w ktorym jest silniczek od podnoszenia szy to modul sterownika drzwi: J386 przod-L, J388tyl-L, J387 przod-P, J389 tyl-P
pisze o takiej płytce dokładanej wpinanej w ori modul pod zamek kierowcy by można było domykać szyby po uzbrojeniu alarmu w module który fabrycznie tej funkcji nie posiada (nie pisze o funkcji nie aktywnej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Odświeżę trochę temat. Mam podobny problem jak w temacie. Nie działa centralny zamek i el. lusterko łącznie z podgrzewaniem w drzwiach pasażera.

Sprawdziłem błędy i wyskakuje:

1332 Moduł sterujący drzwi pasażera-J387

magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

944 Podgrzewanie lusterka prawego-Z5

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

 

Przewody w drzwiach i w harmonijce wyglądają w porządku.

Wymieniłem zamek w drzwiach pasażera i oczywiście nic się nie zmieniło.

 

Czy w słupku drzwi od strony pasażera znajdują się kostki od drzwi?

 

Dodam że zamek od strony pasażera jest sprawny, oświetlenie w progu i kabinie działa po otwarciu, alarm również reaguje na otwarcie drzwi.

Nie działa tylko centralny zamek tych drzwi.

Jeśli chodzi o drzwi kierowcy to kończy się krańcówka, od czasu do czasu działa bądź nie.

 

Czy przyczyna może być w drzwiach kierowcy?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zainteresowała mnie ta wypowiedź:

ps, ale wracajac do tematu z problemem ktory opisujesz nie jestem pewien, ale to moze byc uszkodzony ktorys z mikroswitchy w zamku kierowcy, jest ich tam 4 lacznie, (mialem taki podobny problem w innych drzwiach i to byla wina wlasnie mikroswitcha, ale nie tego glownego od zamkniecie zamka, ale od sterowania centralnym)

 

Ale jak to się ma do niedziałającego lusterka?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Bardzo proszę szanownych kolegów o pomoc gdyż problem spędza mi sen z powiek:|

Edytowane przez dominik0310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam przerwę w zasilaniu drzwi, tzn. gruby czerwono - biały lub brązowy. Do pomierzenia przy wtyczce przy silniku tych drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obstawiam przerwę w zasilaniu drzwi, tzn. gruby czerwono - biały lub brązowy. Do pomierzenia przy wtyczce przy silniku tych drzwi.

Dzięki za odzew.

A czy mógł byś to napisać prostym językiem:)

Laikiem jestem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumowa przelotka drzwi-slupeek, przerwany ktorys z ww przewodow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności