Skocz do zawartości
REWIZOR

brak nawiewu w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z nawiewem B5, od jakiegoś czasu zaczął on kiepsko działać, po włączeniu w ogóle nie dmuchał, dmuchawa nie działała, dopiero po lekkim uderzeniu ręką w deche załączał się i śmigał. Dziś jednak problem zrobił się większy, wsiadam do auta z rańca i chce puścić nawiew przekręcam przełącznik na pozycje 4 i lipa, więc trzask w dechę i ruszył, ale tak bardzo bardzo wolno, w dodatku słychać było jakiś lekki stukot, takie jakby tykanie, w końcu się rozbujał i było ok. Sytuacja się powtórzyła gdy ponownie chciałem go uruchomić po krótkim postoju na parkingu, trzasnąłem ręką lekko w deche i znów to samo, pomalutku pomalutku zaczął się kręcić, ale nie na maxa, kręcił się tak wolniutko i nie mógł się rozbujać, więc wyłączyłem go. Może ktoś coś poradzić w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż,bez wyjęcia dmuchawy się nie obędzie.Sprawdź szczotki.Zwróć też uwagę jak zachowuje się wirująca jej część po przekręceniu ręką-powinna obracać się lekko bez "zacięć".

Musisz wyjąć dmuchawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczotki do wymiany a przy okazji wymień sobie też łożysko wentylatora. Same łopatki wiatraka dobrze umyj i będzie wszystko cichutko działało. Do zimy wentylator nie pochodzi jak tego nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż,bez wyjęcia dmuchawy się nie obędzie.Sprawdź szczotki

 

Rozumie, że aby dostać się do niej muszę najpierw wymontować schowek z deski rozdzielczej od strony pasażera?

Co ze szczotkami, gdy będą zużyte to są jakieś specjalne, jeśli tak to gdzie takie mogę dostać?

 

 

 

Do zimy wentylator nie pochodzi jak tego nie zrobisz

 

Już prawie nie chodzi.

Edytowane przez REWIZOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczotki można dobrać w sklepie elektrycznym lub w warsztacie gdzie naprawia się wiertarki. Jak będziesz demontował schowek to delikatnie obchodź się ze śrubkami czyi ich odkręcaniem ponieważ plastik po tylu latach jest bardzo ruchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym łożyskiem, łatwo je można wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście łożyska nie musiałem zmieniać tylko popryskałem WD 40 ale szczotki zmieniono mi właśnie w zakładzie gdzie naprawia się wiertarki. Zapłaciłem 30zł.

Tak wyglądał wentylator u mnie.

 

p1110840.th.jpg

 

p1110841l.th.jpg

 

p1110842.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumie, że aby dostać się do niej muszę najpierw wymontować schowek z deski rozdzielczej od strony pasażera?

 

Poczytaj trochę TU

 

Co ze szczotkami, gdy będą zużyte to są jakieś specjalne, jeśli tak to gdzie takie mogę dostać?

 

Tak jak napisał kolega, zobacz gdzie naprawiają/przewijają silniki elektryczne i tam Ci wymienią szczotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki koledzy za rady, jutro postaram się to zreperować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymontowałem nawiew, zawiozłem do gościa i ten powiedział że szczotki dobre, skierował mnie jeszcze do innego szpeca i ten potwierdził to samo, a więc problem leży gdzie indziej, pytanie tylko gdzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już dmuchawę na wierzchu,to podłącz bezpośrednio do niej napięcie z instalacji samoch.Będziesz widział jak działa(czy działa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby działa, ale poskładam wszystko i znów pewnie będzie się chrzanić...

 

Co trzeba jeszcze sprawdzić?

Edytowane przez REWIZOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niby działa, ale poskładam wszystko i znów pewnie będzie się chrzanić...

 

Co trzeba jeszcze sprawdzić?

kolego wyczysc dokladnie wirnik,a po zalozeniu sprawdz czy go gdzies nie blokuje? noi oblukaj tez lozysko w jakim jest stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego wyczysc dokladnie wirnik,a po zalozeniu sprawdz czy go gdzies nie blokuje?

 

Ktoś może rozbierał ten silniczek, mógłby ktoś wrzucić jakaś instrukcję do tego, rozumie że wirnik muszę wyjąć z tej obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co trzeba jeszcze sprawdzić?

Sprawdź jeszcze czy szczotki lekko chodzą,może sprężynki nie dociskaja ich i się zawieszają,spróbuj wymienić sprężynki,lub je naciągnąć,a moze tylko wystarczy przeczyścić żeby luźno chodziły w swoich "kanałach"(nie wiem jak nazwać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby luźno chodziły w swoich "kanałach"(nie wiem jak nazwać).
W szczotkotrzymaczach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z głowy, wystarczyło tylko przeczyścić, szczotki były ok, póki co śmiga aż miło. Pozdrawiam i dziękuję za dobre rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomóżcie mi proszę w poniższym problemie. Jadąc autem miałem nawiew na 2 i chciałem mocniej przekręcić, zrobiłem to troche na siłe bo jakby sie coś przyblokowało, po czym zgasły mi światełka od podświetlenia górnych nawiewów, nawiew przestał w ogóle działać i nie moge wcisnąc guzika klimatyzacji AC. Bardzo prosze o porade bo zima sroga a bez nawiewu po prostu nie da się jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, pomóżcie mi proszę w poniższym problemie. Jadąc autem miałem nawiew na 2 i chciałem mocniej przekręcić, zrobiłem to troche na siłe bo jakby sie coś przyblokowało, po czym zgasły mi światełka od podświetlenia górnych nawiewów, nawiew przestał w ogóle działać i nie moge wcisnąc guzika klimatyzacji AC. Bardzo prosze o porade bo zima sroga a bez nawiewu po prostu nie da się jeździć

Jak nie świeci to może żarówka od podświetlania Ci się spaliła. Zdejmij panel i zobacz co się tam stało - może linki Ci się pospadały/porozrywały.

Żeby wyjąć żarówkę to ustawiasz na 2 i mocno pociągasz pokrętło do siebie, następnie pensetą wyjmujesz żaróweczkę.

Żeby zdjąć ramkę od sterowania nawiewami to musisz delikatnie podważyć nożykiem dookoła i zejdzie. Cały ten mechanizm później będziesz miał przykręcony na 2 lub 4 śrubki - już nie pamiętam dokładnie. Ogólnie nic trudnego do tego się dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki, jednak żaróweczki to najmniejszy problem. Głównie chodzi mi o brak nawiewu na żadnym stopniu nie działa no i guzik AC od klimy nie chce sie włączyć, tak coś wygląda jakby mechanicznie sie uszkodziło, tylko nie wiem od czego powinienem zacząc gdzie zajrzec, co robić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności