Skocz do zawartości
Gość lbartnik

problem z centralnym zamkiem i oświetleniem w b5 3b

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lbartnik

witam wszystkich

 

od niedawna jestem posiadaczem passata b5 1,6 benzynka z 97 roku i pierwszy raz pisze posta na tym forum. mam problem z centralnym zamkiem. nie mam scyzoryka tylko zwykły kluczyk i chyba fabrycznego jajowatego pilota:

- jak zamykam samochód z pilota to zamykają sie wszystkie zamki prócz kierowcy i włącza się immo(dioda w drzwiach)

-jak otwieram z pilota to otwierają się wszystkie zamki łącznie z kierowcy(dioda immo gaśnie)

- jak zamykam kluczykiem to gdy zamykam drzwi pasażera to zamyka wszystkie drzwi prócz kierowcy(drzwi kierowcy trzeba zamknąc oddzielnie kluczykiem) i dioda immo zapala się

- jak otwieram kluczykiem drzwi pasażera to central otwiera wszystkie drzwi łącznie z kierowcy(dioda immo gaśnie)

-przekręcając zamek u kierowcy zamykam i otwieram tylko te drzwi kierowcy(immo się nie włącza i nie wyłancza)

-których kolwiek drzwi nie otworze to oświetlenie wnętrza się nie zapala(w pozycji włączonej lampki normalnie świecą)

-z przeczytanych przeze mnie postów wynika że po zostawieniu włączonych świateł i wyjęciu kluczyka z stacyjki i otwarciu drzwi powinien działać brzęczyk u mnie nie działa :zalamany:

-przeczytałem jeszcze o domykaniu otwartych okien gdy się zamyka centrala, u mnie tego nie ma, czy można to ustawić u mnie?i czy można ustawić żeby szyberdach też się domykał?

poza tym dziś pilot od centrala przestał mi działać tzn nie otwiera ani nie zamyka drzwi.nie wiem może to tylko bateryjka ale obawiam się ze może to mieć związek z reszta usterek :zalamany:

 

 

przeczytałem dziś juz wiele postów i widze że problem podobny do mojego się zdarza. jednak proszę bardzo o pomoc, bo te posty jeszcze bardziej namieszały mi w głowie. nie wiem czy to mikroprzełączniki, moduł komfortu a może jakieś mechaniczne uszkodzenie(jakiś rygielek czy coś w tym stylu) . bardzo proszę o rady i ewentualne wskazanie dobrego fachowca w okolicach malborka, kwidzyna

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czytałem identyczny post.

Mogą być 3 przyczyny(jak zauważyłeś)

-Moduł konfort

-Mikrowłącznik

-Uszkodzenie mechaniczne

1 opcje sprawdzisz podłączając auto do VAG.Poczytaj o tym na FAQ

2 opcja najbardziej prawdopodobna(mikrowłącznik) w drzwiach kierowcy jest pare mikrowłączników.1 z nich odpowiada za sygnał dźwiękowy i włącznie światełka

tu masz link do postu z tym problemem

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/problem-z-podswietleniem-i-pytanie-o-glosniki-vt11180.htm

3 opcja uszkodzenie mechaniczne.Jedyny problem może wynikać z podłączniem kabelaka od zamykania zamka.Sprawdź podłączając 12V na krótko pod kable o kolorach innych niż z domieszką brązu w kostce od centralnego(te z brązem są od masy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lbartnik

gdzie można podjechać żeby podpiąć samochód pod VAG w okolicach malborka, kwidzyna?jaki jest koszt takiego zdiagnozowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co kolego udało ci się naprawic tą usterkę jeśli tak to podaj przyczyne bo ja miałem identyczny problem z otwieraniem zamka drzwi kierowcy i jak się okazało to był zimny lut w tym zamku pod lupą dokładnie było widać pęknięcie dookoła lutu przelutowałem i po problemie tylko nie kojaże czy u mnie były problemy z brzęczykiem :looka:

pozdrawiam , i napisz co było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lbartnik

hej.

podpiąłem mojego pasacika pod kompa i wywaliło błąd komunikacji z zamkiem. :]

niestety codziennie śmigam do pracy i nie miałem jeszcze czasu żeby zajrzeć do zamka :| , a czytałem że dostanie się do zamka i ewentualne naprawienie zajmie troszko czasu.

pozdro dla wszystkich posiadaczy vw :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Morfeusz

Witam u mnie był podobny problem centralka od kierowcy działała jak chciała a jak nie to nie działała no i buzzer włączonych świateł taj jak centralka zwłaszcza jak było wilgotne powietrze to mogłem zapomnieć o działaniu. Zastosowałem się do rad forumowiczów i sobotę poświęciłem na zamek. Rozebrawszy drzwi i zamek przelutowałem wszystkie luty na płytce no i teraz do obecnej chwili 100% skuteczności działania - jestem za zimnym lutem (jako przyczyna oczywiście) będąc tutaj chciałem podziękować wszystkim za dobre rady trochę chęci odpowiednie klucze i naprawa naprawdę nie jest trudna tylko czasochłonna

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobny problem. U mnie wygląda to tak:

Moduł komfortu fakt utonął :) w zimę ale po zimie wszystko było ok po osuszeniu ( było tam z wiadro wody ), po jakimś czasie przestało działać oświetlenie górne kabiny dół świecił. I tu zaczęły się cuda wianki ( po letnich upałach ) bo raz świeci raz nie zależny jak by od wilgotności powietrza. Do tego od niedawna pojawiły się problemy z centralnym zamkiem najpierw drzwi zie zamykały wszystkie ok ale centralny od kierowcy po zamknięciu zaczął odbijać w górę reszta się zamykała, potem zmiana od pasażera się nie zamykał a reszta włącznie z kierowcą tak. Oświetlenie dolne drzwi raz działa raz nie. od kierowcy wcale. Przeważnie działa. Brzęczenia przy otwartych drzwiach nie ma przy zapalonych światłach. Do tego kiedy uparcie próbowałem jednak guzikiem wewnętrznym zamknąć wszystkie drzwi bez odbicia zamka kierowcy prawy pasażera zaczął zgrzytać jak by zębatki skakały i teraz raz na 5 kliknięć załapie z oporem i zamknie drzwi albo wcale nie reaguje. Z kluczyka od pasażera zamyka się wraz z reszta zamków. Ktoś mi zasugerował ze to może być masa kabel ukruszony i gdzieś łapie albo nie. Zanim się za to zabiorę bo na każdym forum co innego może ktoś miał zbliżone objawy. Moduł komfortu raczej sprawny bo większość oświetlenia działa ok i zasilanie jest, a działa na zmianę jak by styk gdzieś. Nie znam sie na tym nie chce grzebać przy module bądź kupować nowy jeśli to kable i czy jak już ten zamek pasażera zgrzyta to do wymiany czy jak.Wiem że p[ostów podobnych wiele dlatego postanowiłem rozwinąć ten jeśli sobie poradziliście z usterką. Z góry dziękuje za pomoc, bo naprawdę już nie wiem od czego zacząć czy kable od komfortu i jakie czy sam moduł czy rozbierać drzwi i sprawdzać zamki. Dziękuje serdecznie pozdrawiam PS. link do FAQ odnośnie komputera nie działa.

 

---------- Dodano o 08:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 07:52 ----------

 

Jeszcze dodam szyby elektryczne działają bez zarzutu, dioda świeci i do tego jaszcze zapomniałem ze tez klapka wlewy przestała działać po zdemontowaniu zamka wlewu i spięciu na krótko siłownik śmiga, wiec problem całej elektryki auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałeś samochód to sprawdzałeś czy wszystko działa?czy usterka wystąpiła już po kupnie samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kupnie .. wcześniej działało wszystko, najpierw po zalaniu przodu pod kierowca jakiś czas było ok, dopiero po jakimś miesiącu przestały świecić lampki oświetlenia górnego auta, reszta była ok. potem problem z centralnym się pojawił, no a wczoraj juz prawy zamek od pasażera zaczął zgrzytać i nie reaguje wcale badż raz na jakiś czas.Zaówarzyłem tez ze w miare jak jest upał wszystko nawet w miarę działa ( oswietlenie ) jak wilgotne powietrze zła pogoda to oświetlenia znow nie ma kabiny tylko góra reszta ok. No i tak sobie miga jak choinka jak mu sie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności