Skocz do zawartości
Gość patynn

wysprzęglik ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patynn

Na wstępie,

 

Witam wszystkich klubowiczów, :vw: nowa postać - nowe pytania - może powielone ?!

Mam dziwny problem z układem hydraulicznym sprzęgła...

Od czasu do czasu pedał nie odbija do swojej naturalnej pozycji tylko zatrzymuje się na 2/3 wysokości.

Ostatnio odnotowałem ubytek płynu hamulcowego - świecą się kontrolki ABS oraz trakcja !!!

Serwis twierdzi że to czujnik w pompie ABS, z doświadczenia wyczuwam wysprzęglik? :looka:

Jeśli ktoś miał podobny problem czekam na info.

Dzięki z góry za pomocne odpowiedzi :-)

 

Pzdr.

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by to dokładnie sprawdzić bo faktycznie może być coś nie tak z układem - nie powinno być ubytków płynu hamulcowego przy awarii wysprzęglika - ale nie powiem że nie. Jest to dość poważna awaria bo jak płyn ucieka to może zablokować/zapowietrzyć hamulce a wtedy nie będzie w ogóle hamulców. Pompa pewnie już jest zapowietrzona bo świecą się kontrolki. Podjedź to się sprawdzi co i jak.

 

Sewis twierdzi??? jak płyn ucieka to najlepiej wymienić cały nadroższy element czyli pompę... za kilka tys....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patynn

zastanawiam się czy nie jest to wina pompki przy pedale ? podobno zdarzają się takie problemy i nie jest to kosztowna sprawa... Trochę mnie to drażni ponieważ przebieg mam nie wielki a co chwilę jakiś problem się pojawia !

Kontrolki już się nie świecą, dolałem płynu hamulcowego :-)

Problem pewnie nie jest rozwiązany, raz na pół roku dzieją się takie szopki więc gdzieś jest układ nieszczelny.

Dzięki za radę :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń - Podjedź do Warsztatu zobaczymy gdzie są nieszczelności w układzie. Może być gdzieś poluzowany przewód lub uszkodzony któryś zacisk hamulcowy, jeśli autko mało jeździ to może być zapieczony lub mieć nieszczelność, jeśli będzie to wysprzęglik to się wymieni na nowy (oryginalny). Większość autek to same VW więc z częściami nie ma problemu. Błędy się wykasuje i zerknie co ewentualnie jest nie tak. Ważne jest aby układ hamulcowy był sprawny na 100% bo to jest nasze bezpieczeństwo.

 

Polecam również wymianę płynu hamulcowego (dedykowane jest wymieniać co 2 lata). Płyn hamulcowy jest na miejscu więc nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patynn

chyba problem rozwiazal sie sam, plynu nie ubywa- zle sprawdzilem, a sprzeglo sie zapowietrzylo i tyle. Podobno odpowietrza sie samo, tak jak wspomaganie - na wszelki poprosilem o sprawdzenie, moj mechanik twierdzi ze wszystko gra :-)

Dzieki za dobre checi, jak bede w okolicy to wpadne zobaczyc mozliwosci warsztatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję, bo postu szkoda ;)

 

U mnie pojawił się podobny problem, a mianowicie: Jadę sobie, bez gaszenia auta, 10,100,1000 km i sprzęgło chodzi dobrze, ale jak auto zgaszę i spróbuję je odpalić za np 5 min, to pedał sprzęgła wpada w podłogę i trzeba poczekać aż auto ostygnie i układ się chyba odpowietrzy żeby pedał wrócił do normalnej pozycji i dało się wrzucać biegi. Dodam tylko że zwiastunem w/w faktu jest to że auto nie chce zapalić. póki pedał całkowicie nie wpadnie w podłogę, jak wpadnie do końca, tzn, nie ma żadnej reakcji odbicia, auto pali bez problemu. Czy to pompa przy pedale, wysprzęglik, czy może zwiastun czegoś powarzniejszeo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze byc pompka sprzegła i wezyk od hamulchów do pompki sie wychaczył lub poprostu uszkodził i ucieka ci płyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn nie ucieka... miałem już to samo w zeszłym tygodniu, i przez ten zas płynu nic nie ubyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wciśniesz sprzęgło i potrzymasz 30s to pedał wróci na swoje miejsce?

Jak zostanie przy podłodze to pada pompka lub wysprzęglik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wciśniesz sprzęgło i potrzymasz 30s to pedał wróci na swoje miejsce?

 

zostaje przy podłodze... Za to jak niedawno poszedłem zobaczyć co i jak ( jakąś godzinkę temu)... pedał był twardy, jednak po 3-4 wciśnięciach znów wpadł w podłogę i kółko się zamyka- heh, zobaczę co będzie rano.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zostaje przy podłodze... Za to jak niedawno poszedłem zobaczyć co i jak ( jakąś godzinkę temu)... pedał był twardy, jednak po 3-4 wciśnięciach znów wpadł w podłogę i kółko się zamyka- heh, zobaczę co będzie rano.

 

Pozdro

 

Ja kiedyś w swoim Passku miałem identyczną sytuację - wymieniłem pompkę.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo...pedał w podłodze. Padła pompka sprzęgła,koszt pompki to ok. 210 zł, ale rozbierania sporo by ją wymienić, trzeba servo wyciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odświeże temat, otoz miałem juz wymieniac sprzeglo w swoim passacie, ale jednak dziwnym trafem przestało sie ślizgać, gdzie 3,4,5 bieg auto zachowywało sie jakby miało automat,

Od dwoch tygodni nic sie nie dzieje, gorka 5 bieg 1,800 obrotow gaz w podłoge(przedtem obroty w gore i nic), zbiera sie eleganco, nic nie slizga. Zrobiłem 2000 tys km, przez te 2 tygodnie i nic sie nie slizga sprzeglo.

Wymieniać te sprzeglo w koncu czy nie? Sam juz nie wiem co jest, moze to cos z ukladem hydraulicznym sprzegla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie... Odświeżę trochę temat... Mam problem Jak w temacie, chodzi zapewne o wysprzęglik...

 

Otóż przed wczoraj redukując bieg, po całym rytuale zmiany z 4ki na 3ke, pedał sprzęgła został już w podłodze... ;( Wyrzuciło cały płyn hamulcowy i zostałem uziemiony...

Domyślam się, że najprawdopodobniej rozleciał się wysprzęglik...

Moje pytanie jest nastepujące... Czy wystarczy wymiana samego wysprzęglika i wszystko wróci do normy, czy trzeba wyciągać skrzynie i robić całe sprzęgło od podstaw... Lub też zmienić pompe...

 

Pomóżcie, bo zostałem uziemiony... ;/

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam, ale 5 godzin temu czytałem ten post i nie znalazłem odpowiedzi a komuś może się przydać :) Otóż wysprzęglika nie da się wymienić bez ściągania skrzyni. Owszem wymienimy go, ale chwile po tym zostanie on uszkodzony. W łapie którą przesuwa wysprzęglik jest zrobiony debilny patent, jak włożymy wysprzęglik to jego bolec zaamiast wchodzić w pożądane miejsce wchodzi pod niego, efekt? Odpowietrzanie, wciskanie pedału, rozerwanie wysprzęglika... Dobrze, ze miałem drugi w zapasie. Należy skrzynię odsunąć tak aby wsadzić tam ręke bądź śrubokręt i nakierować bolec wysprzęglika w jego korytko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno to sie odbyc bez odsuwania skrzyni, a jak juz to ostatecznosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tyg wymieniam skrzynie

wiec zobacze jak to bedzie :bezzebow

 

chcialbym bez odkrecania hydrauliki to zrobic,wiec w planie mam odkrecenie wysprzeglika podwiesic jego i zdjac skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim passacie był podobny problem. Z tym, że wcisnąłem pedał i w ogóle już nie odskoczył.

Kupiłem wyprzęgnik i pompę sprzęgła( nie byłem przekonany co dokładnie strzeliło)

Wymieniłem pierw pompę sprzęgła i jak ręką odjął. Moja nie zasysała płynu i dlatego pedał nie odbijał. W Twoim przypadku może po prostu przepuszczają uszczelniacze na pompie. Za pompę dałem 140zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności