Skocz do zawartości
Gość mikeee

połaczenie węży chlodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mikeee

Pam do was pytanie.W jaki sposóe u was są połaczone wężę od cieczy chlodzacej do chłodnicy?Zaciskane zwykłymi opaskami czy te weze macie zakonczone plastikowymi koncowkami z zabezpieczeniem drucianą spinka?Bylem dzis w chcialem kupis taką spinke i gosc powiedzial ze nie wystepuja i ze weze sa zaciskane a przynajmniej ten od gory normalna opaska co jest raczej nie prawda bo kupielem nowa chlodnice i ma zakonczenie na ktrociec plastikowy podobnie jak oryginalna Vw chlodnica.dzieki za ewentualne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest zabezpieczenie wsuwanym "drucikiem", który wchodzi w gniazdo- zakończenie rury. I nie zapomnij o oringach wewnątrz rur. Nie wiem czy wymieniasz chłodnicę, ja to niedawno przerabiałem i te "nieoryginalne" mają otwór na czujnik w swojej obudowie. Ja ten czujnik miałem na dolnej rurze tak więc prowizoryczne zabezpieczenie otworu ( plasikowa nakrętka) musisz przesmarować najlepiej odpowiednim klejem. Ja o tym nie wiedziałem i po paru godzinach w korkach wywaliło mi oring spod nakrętki a tym samym też i plyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikeee

U mnie akurat czujnik zarówno i w oryginalnej jak i w tej nowej chlodnicy nie jest na dolnym węzu tylko zboku chlodnicy pod dolnym kroćcem wychodzacym na weza.Czy gorne mocowanie węza do chlodnicy też masz na ta zapinke ? Jesli tak to chyba ETKA ma jakis blad bo sam sprawdzalem na nieco starszej wersji i ona tego nie podaje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

Witam,

 

jakis czas temu zmienialem chlodnice wiec temat u mnie na biezaco. Moge tylko potwierdzic, ze zarowno dolny jak i gorny waz dochodzacy do chlodnicy jest mocowany tak samo - wkladany i zabezpieczony spinka - przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jakie jest prawdopodobieństwo że ten "drucik" nie wypadnie i cały płyn G12 nie wycieknie....?? zdarzyło się komuś że ten "drucik" puścił, wypadł..czy jakaś inna komedia lub czeski film się zdarzył...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw drucik to obejma sprężynowa jak się domyślam ( na dole na fotce nr 45 lub 43). Jeżeli nie jest uszkodzony to nic się nie stanie. W innym przypadku byśmy beczki z G12 wozili ;)

 

305ca96b69e4adef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodzi...ten "drucik" jest na łączniu węża chłodnicy (cieczy chłodzącej) z wejściem do chłodnicy...

6c453ea7393568e3med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprężynka, podobnie jak opaski. Jeżeli nie jest skorodowana, nie była przegięta nie ma się czego obawiać. Chyba, że demontowałeś ten wąż i nie jesteś przekonany co do trwałości zabezpieczenia to kup nowe :)

1J0 121 142

 

cfff3877fdad5fc3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a kto wie ile siły trzeba użyć żeby to połączyć i zabezpieczyć tym śmiesznym "drutem"...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności