Skocz do zawartości
brodaty77

Nie uruchamia się pompa paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim paskiem 97 r 1.6 benzyna +gaz.problem polega na tym ,że jak postoij na słońcu to nie chce odpalić przekręcam zapłon i nie załącza się pompa paliwa problem trochę smieszny ale uciążliwy prosze o jakies wskazowki .(tylko nie piszcie że mam parkować w cieniu :dupablada)bo jak stoi w cieniu to odpala bez problemu .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz jakieś błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się nagrzeje w słońcu to nie chcę odpalić cos jak by sie rozszerzało pod wpływem temp.i nie uruchamiało pompy paliwa sprawdzałem przekaźnik cyka normalnie bezpiecznik też ok.nie wiem od czego zacząć do jakiego mechanika prowadzić żeby mnie nie wyśmiał wczoraj stał na słońcu i nie chcial odpalić natomiast dziś rano jak gdyby nic się nie stało wsiadłem i cykna od pierwszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się nagrzeje w słońcu to nie chcę odpalić cos jak by sie rozszerzało pod wpływem temp.i nie uruchamiało pompy paliwa sprawdzałem przekaźnik cyka normalnie bezpiecznik też ok.nie wiem od czego zacząć do jakiego mechanika prowadzić żeby mnie nie wyśmiał wczoraj stał na słońcu i nie chcial odpalić natomiast dziś rano jak gdyby nic się nie stało wsiadłem i cykna od pierwszego
a jak stoi w cieniu w dzień to odpala ? czy tylko po np nocy odpala ? sprawdź czy do pompy jak nie będzie chciał odpalić dochodzi napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak stoi w cieniu to odpala.chciałem sprawdzic czy dochodzi prąd ale ten co montowal gaz butlę zamontowal na pompie paliwa i nie mam jak sie dostac do niej a malo tego nie mogę odkręcić butli bo sie okecają śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak stoi w cieniu to odpala.chciałem sprawdzic czy dochodzi prąd ale ten co montowal gaz butlę zamontowal na pompie paliwa i nie mam jak sie dostac do niej a malo tego nie mogę odkręcić butli bo sie okecają śruby
to jedź do niego niech zrobi ci dojście do pompy paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na słońcu ci nie odpala, to spróbuj wtedy odkręcić dekielek i podłączyć pompę "na krótko" do AKU - wtedy zobaczysz, czy to po winie instalacji leży problem czy po stronie samej pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam musze nad tym popracować bo nie wiem gdzie to było zakładane kupiłem już z gazem

tylko dlaczego to by miała być pompa paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum.

Mam passata 1.6 ARM b5 . Warto też zwrócić uwagę czy przekażnik pompy sie włącza? (jak nie zapala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam musze nad tym popracować bo nie wiem gdzie to było zakładane kupiłem już z gazem

tylko dlaczego to by miała być pompa paliwa?

nie koniecznie sama pompa może styki lub przewody a wskaźnik paliwa dobrze działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takmtylko u mnie nie da się odpalić z gazu zawsze odpala z paliwa a jak sie pompa nie załącza to lipa.

 

---------- Post added at 22:06 ---------- Previous post was at 22:05 ----------

 

wskaźnik dobrze działa

 

---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

 

przekaźnik się załącza

 

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

 

poprostu dziwna przyczyna nie wiem czy do elektro mechanika czy do zwyklego mechanika zaprowadzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musisz się dokopać do pompy/wtyczki i zrobić jak Danek napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak muszę zrobić ale czy myślicie że pod wpływem temp.styki sie mogą rozszerzać i nie łączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydałoby się błędy w sprawdzić VAG-iem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No albo styk przy pompie albo sama pompa pod wpływem ciepła się zacina, czyli de fakto coś tam gdzieś puchnie. Inaczej jest w przypadku, gdy jest chłodno. Pompa się załączy - a że jest smarowana paliwem, to również i chłodzona. I jak już pracuje, to się nie przycina. Posłuchaj czy w trakcie pracy - gdy ja "na krótko" podłaczysz - czy pracuje równo bez zacięć i zgrzytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro będę działał jak coś odkryję to dam znać wy też napiszcie jak macie jeszcze jakieś pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej możliwości nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za rady jutro działam odezwę sie jak coś znajdę.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem tylko ze mi pod wpływem temperatury rozrusznik się nie załańczał ( a przez cały czas myślałem ze stacyjka mi szwankuje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stacyjke też juz wymieniłem i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności