Skocz do zawartości
przybora

Tempomat - Passat B5 - diesel / benzyna rozni sie ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !!

Mam troche dziwne pytanie, raczej celem upewnienia sie:

Czy manetka tempomatu disla i benzyny jest taka sama, czy rozni sie????.

Wydaje mie sie ze jest to bez roznicy z jakiego auta pochodzi czy disla czy benzyny ale dla pewnosci wole zapytac, poniewaz chce sobie wstawic tempomat a mam TDi-ka.

Najwazniejsze jest czy ma elektroniczny gaz czy nie, wiec manetka kwestia podlaczenia do komputera podszybia.

Z gory dzieki za odpowiedzi na w/w pytanko.

Pozdrawiam @ll

:) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy manetka tempomatu disla i benzyny jest taka sama, czy rozni sie????.

Są takie same :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega napisał, nie ma róznicy w podłaczeniu,będą pasować, ale są rózne typy dzwigni( w sumie z wersją z kierownicą wielofunkcyjna 3). Takiej manetki jak występowała z kierownicą wielofunkcyjną nie możesz kupić bo nie będzie chodzić. A takto o ile dobrze pamietam 5 kabelków,kodowanie komputera na tempomat i ma działać :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
ale są rózne typy dzwigni( w sumie z wersją z kierownicą wielofunkcyjna 3). Takiej manetki jak występowała z kierownicą wielofunkcyjną nie możesz kupić bo nie będzie chodzić.

 

A ta bedzie dzialac?

 

a81b1qw8.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baniu23

Witam.Na kodzie wyposazenia mam tempomat a w aucie chyba nie tzn chyba.Mowa o b5 1.9 tdi w obrotomierzu MFA1 i MFA2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w manetkach masz po bokach przyciski ?Jeżeli nie , to może ktoś wymienił przełączniki . Dokładnie to w lewej rączce tej od kierunków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baniu23

W kierunkach nie mam przycisków.Ale słyszałem ze z tymi kodami wypos. tez roznie bywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdejmij górną osłone kierownicy i na górze powinna wisieć wtyczka chyba 8-mio pinowa , jeżeli jest to ktoś wymienił manetki na tańsze a jeśli nie ma to nie masz tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały odkop. Mam problemy ze spryskiwaczami przedniej szyby. Podejrzewam manetkę wycieraczek. Czy manetka z tempomatem będzie pasować do mojego b5 fl 2.0 azm plug&play czy potrzeba coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ernest_1978 A co chcesz założyć jeszcze tempomat??? Jeśli chcesz założyć tempomat to czytaj dokładnie FAQ bo gdzie indziej wpina się jeden PIN w benzyniaku przy wtyczkach w puszcze komputera silnika. Bo z tego co wiem to manetki są takie same. Wyciągasz z diesla wkładasz do benzyny. Różnice są z manetkami od sedanów a dokładnie w manetce prawej od wycieraczek gdzie nie ma opcji tylnej wycieraczki. Po za tym było jeszcze kilka wersji z tempomatem np. wersja b5 do 00, wersja od 00 czyli lift i wersja do kierownicy multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym myśle, w końcu jak zdjęta kiera i manetka to już cześć roboty zrobiona. Szukałem na forum a wyszukiwarka nie wypluła mi od razu tego tematu

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/40076-Jak-zamontowa%C4%87-tempomat

 

Niestety widzę że to trochę więcej roboty i pora na kombinowanie z kablami pod chmurką niezbyt odpowiednia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką robótkę pod chmurkami to się robi idealnie w lecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nic na razie robić nie muszę bo spryski ożyły. Psikałem w manetkę penetrusa i środek na poprawę styków elektr. albo gazownik po prostu przy montażu ruszył jakąś kostką . Używam sporo bo muszę letni płyn( z dodatkiem 2 odmrażaczy do szyb) wylać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności