Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak zmniejszyc podowanie paliwa na pompie mozna to samemu zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duzo pali i kopci wtryskiwacze sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

jak Ci pompa daje za duzo paliwa to poprostu wiecej wraca, szukaj usterki gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wtryski są OK to przyczyny dużego spalania mogą być następujące;

niewłaściwy kąt wtrysku

przestawiony rozrząd

padnięte turbo

brudny filtr

słaba kompresja

A jak kopci na czarno czy niebiesko?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

caly czas dymi czy jak dodajesz gazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopci na czarno jak dodam gazu :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przewody powrotne paliwa zatkane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejszylem dawke paliwa na pompie sam i nie kopci teraz sprawdze ile pali ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawson82

witam mam problem z pompa paliwa (passacik1,8 20v silnik adr 1997) mam vdo z mniejszym wlotem i chciałbym zmienić na inna.chodzi o wymianę koszyka całego z pompa na tę z większym i mam pytanko czy ten koszyk będzie pasował do tego co mam teraz.ta pompa z większym wlotem jest bardziej dostępna.proszę o pompc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem z pompa paliwa

chyba nie tylko z pompą ale też z szukaniem odpowiedniego działu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się do tematu jako że dopiero się po roku zarejestrowałem :))

 

Ja za to mam problem z obrotami biegu jałowego.

Podniosłem sobie dawkę paliwa, podkręciłem turbo, zatkałem EGR, katalizator jest przebity, boost pin zmieniony (auto ma świetnego kopa).

No ale do rzeczy. Przeglądałem wiele wątków i moja pompa nie ma regulacji obrotów biegu jałowego.... mogłem tylko poregulować wydatkiem i dawką. Ale jak zmniejszam dawkę to staje się mułowaty(czego nie chce) ale obroty mu spadają do ok 800, za to jak podniosę dawkę (jedzie jak szalony) ale obroty mam 1050 ( warto tutaj dodać że przy zwiększonej dawce po przejechaniu więcej niż 30km obroty spadają do noralnych ok 900 ale przy krótkiej jeździe ok 5km MIMO że się nagrzewa po 1km do 90C nadal obroty są wysokie). Jest coś co mogę w takiej sytuacji zrobić czy jestem skazany po prostu na większe spalanie?

 

ps. tak ssanie mi odbija bo dochodzi nawet do 1100 obrotów przy 70C spada na 1000 zeby przy 90 znowu się podnieść do prawie 1100

Edytowane przez blay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcia Twojej pompy, od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest po co. Wygląda jak normalna pompa LDA z pinem tylko z tyłu nie mam tego dzyndzelka na śrubokręt.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=87100

 

tutaj dopiero doczytałem ze Marazzz miał ten sam problem (post 11) a moja pompa wygląda jak w poście 9 tylko że nie posiada tego cięgiełka zaznaczonego zieloną strzałką.

 

ps. dodam że mam automatyczny przyspieszacz i klimę. Nie wiem czy to coś zmienia

Edytowane przez blay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa że nie masz tej śruby. Może ktoś tak kombinował, że wykęcił ją całkowicie i zgubił. Spróbuj regulacji śrubą oznaczoną niebieską strzałką (musisz ją wykręcić). Druga regulacja jest przy tym elemencie ze sprężynami, który obraca linka gazu (nie widać go na foto). W pozycji "neutral" opiera się o śrubę na obudowie pompy (od góry), wykręcenie jej też powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niebieskie mam juz wykrecone

 

a mozesz bardziej przyblizyc ( nawet na jakimś zdjeciu) o czym mówisz później? bo tak z opisu to nie kojarze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jak zrobię to dam znać o efektach. Na razie daje pkt za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie pojawił się taki problem. Na końcówce paliwa podjechałem na stację, zgasiłem silnik i zatankowałem 10 litrów. Po powrocie od kasy samochód już nie odpalił. Rozrusznik normalnie kręcił ale nic więcej. Z tego co przeczytałem to możliwe, że to pompa paliwa. Słyszałem też, że może to być zapchany filtr paliwa. Pytanie do Was, czy ktoś się orientuje gdzie jest pompa paliwa w passacie B4 1,9 TDI 110KM z 96 roku i czy jej wymiana to skomplikowana sprawa i gdzie znajduje się filtr paliwa ?

Jeżeli macie inne pomysły co do przyczyny awarii to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli macie inne pomysły co do przyczyny awarii to dajcie znać.

może tylko zapowietrzyłeś układ i dlatego nie odpali. a diesla ciężko odpalić jak zapowietrzysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności