Skocz do zawartości
MłodyWilk22

Luz na tylnej piaście...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj wymieniałem tarcze hamulcowe w tyłu i przez przypadek zauważyłem, że jedna z piast ma wyczuwalny luz. Czyli słychac i czuć lekki stuk przy odciąganiu od auta i przy dopychaniu piasty w stronę auta.

 

Zauważyłem to przez przypadek, bo nie maiałem żadnych objawów typu pływanie po drodze czy też wycie łożyska.

I teraz pytanie, czy w tym modelu można ten luz skorygować po przez dokręcenie łożyska w piaście czy w gre wchodzi tylko wymiana na nowe?

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź śruby od piasty i czy łożysko nie jest zużyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko wymienia się z całą piastą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a czy wie ktos z was jak sie wymienia całą piaste z tylu,moze jakis temacik bo nie znalazłem na forum,od jakiegos czasu mi wyje łozysko i mam zamiar wymienić po przyjezdzie do kraju,czy jest to duzo roboty? chcialbym to opanowac w sobote i dalej w trase dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana piasty to nic strasznego. Ściągasz zacisk hamulcowy, jarzmo następnie tarcze i można odkręcać piaste która trzyma się na pięciu śrubach na imbus bodajże 8, pamiętać trzeba tylko żeby imbus mocno nabijać żeby się nie okręcił bo wtedy jest problemik.

Edytowane przez Piotr1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna rzecz jaka dochodzi do piasty to przewód od czujnika ABSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik idzie wyciągnąć a nawet trzeba gdyż nowego nie ma przy nowej piaście wystarczy nim troche pokręcić, podważyć śrubokręcikiem i powienien wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności