Skocz do zawartości
yaros79

Chłodnica od B4 do B3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wymiany chłodnicę w B3 z jednym wentylatorem, ale chciałem już założyć tą do klimatyzacji 720x380MM niestety nie mogę znaleźć na allegro do B3 , czy będzie pasowała od B4, czy mają takie same mocowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kolego chlodnica z dwoma wentylatorami od b3 do mojej b4 nie podeszla wiec moze byc podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolne mocowania chłodnicy mogą (i raczej będą) inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ostatnio wymienił chłodnice B3.Przez pomyłkę kupił tą większą i okazało się że nie pasowały zaczepy oraz mocowania wentylatora.Do B3 musisz mieć tą krótszą 60cm od mocowania do mocowania. Chyba że zamienisz belkę na której się ją montuje,ale nie wiem czy będzie pasować.Otworu na chłodnicę są w innej odległości niż w B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dolne mocowania zobacz czy masz na takie wpuszczane kołki bo są też inne mocowania, no i musisz sie liczyć z tym że jak założysz szerszą chłodnicę to bedziesz musiał też znaleźć sobie do niej górny wąż do króćca na głowicy, bo jest dłuższy i idzie pod innym kątem.

 

Poza tym bedziesz potrzebował też odpowiednią obudowę wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zmieniałem chłodnice wody wym. 720x380MM gdy się rozciekła to na etce po numerze seryjnym doszliśmy w motoryzacyjnym że była od B4 (wg. Etki) dodam że oryginalna była na aucie. 2.0 2e koniec 92r. Zamówiłem i beż żadnych ale, bez dodatkowej pary rąk wymieniłem.

Miałem na dwa wentylatory i na dwa wymieniałem także tutaj nie zmieniałem nic.

Musiałbyś pod nową, większą chłodnice zakupić wentylatory/ blache przykręcaną do chłodnicy z wiatrakami

 

Najlepiej to weź starą zdemontuj jedź i niech ci popatrzą np. w etce bo mają tam foto poglądowe schematyczne z wymiarami i porównacie z twoją.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez koksik997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja standardowo to mam tą 630x380 ale jak już wymieniać to na taką pod którą mogę zamontować chłodnicę klimatyzacji, a z tego co słyszałem to musi być 720x380 , z tego co patrzyłem w ETCE to do B3 z klimatyzacją jest o numerze 357121253 AB a od B4 ma taki numer 3A0121253AB i i obie są do silników ABS i 2E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ chłodnicy zależy od typu przedniej belki, jeśli belka ma mocowanie na poduszkę silnika 1-częściową to jest mocowana na dole na kołki (większość B3 - nie wszystkie)

Jeśli poduszka jest 2-częściowa ta belka jest inna i chłodnica ma na dole śruby (większość B4 - nie wszystkie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnicę taką ja piszesz adoptowałem do mojego B3 motor 2E od B3 VR6 oraz belkę pod chłodnicę od B4 i odciąłem dolne mocowania w belce, a otworki mocujące wywierciłem. chłodnica z VR-a ma wyjścia wody z drugiej strony, więc i węże inne muszą być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie w sprawie chlodnicy a dokladniej belki mialem w starym 2E chłodnice o wysokosci ok 320mm chce włożyc chłodnice z vr6 które ma 380mm(wersja chłodnicy z klimą lecz bez chłodnicy klimy) jednak mi nie wchodzi na belke otwory na kołki mialy inny rozstaw ale nawierciłem idealnie pod chłodnice z vr6 i dalej nie wchodzi, za mały jest wymiar miedzy belką a pasem, wiec wpadłem na pomysł ze trzeba zmienic belke :D tylko teraz jaką dobrac?? czy musi byc ona zvr6 czy moze byc z TD ?? bo szczerze nie wiem jakiej szukac a różnicy miedzy jedną belką a drugą na fotkach nie widac ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać belki 3A0 199 171 B

Pasuje lub nie od AAZ/1Y w zależności od numeru VIN/klimy

Natomiast chyba wszystkie B4 2.0 z manualną skrzynią też miały taką belkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności