Skocz do zawartości
Variant CL

AutoMapa - pomoc w ustawieniach

Rekomendowane odpowiedzi

Upewnijcie mnie, czy ja dobrze rozumuję:

 

http://www.automapa.pl/?PEI=222138&lng=PL&ch=3_3_2

 

Pomijaj drogi o klasie (i gorsze) – pozwala na wykluczenie odcinków dróg o kategorii równej i niższej od podanej. Nie ma wpływu na trasy terenowe i piesze...

1. Ustawiam np. Gruntowa utrzymana - czyli nie będzie mi wyznaczać trasy na drogi gruntowe utrzymane i gorsze ?

 

..nadkładając maksymalnie - pozwala na wyznaczenie maksymalnej odległości jaką można nadłożyć pomijając drogi wybrane za pomocą Pomijaj drogi o klasie (i gorsze)...

2. Jeśli w tym przypadku ustawię na 10 km, to wtedy...?

 

Unikaj zawracania nadkładając - ustawienie określa, o ile kilometrów może zostać wydłużona trasa, aby uniknąć zawracania w momencie zjechania z wyznaczonej trasy. Jeśli chcemy, aby po zignorowaniu manewru została wyznaczona całkiem nowa trasa, wartość tę należy ustawić jak największą.

3. Ustawiam więc na max 5 km - czyli do 5 km mogę nadkładać tresy, a po 5 km dopiero będzie wołał bym zawrócił ?

 

Nie przekraczaj granic nadkładając - pozwala na wyznaczenie maksymalnej odległości po przekroczeniu której przy obliczaniu trasy zostanie uruchomiony mechanizm niedopuszczający do przekroczenia granicy przez wyznaczaną trasę

4. Jeśli ustawię w tym przypadku: zawsze przekracza, to... ???

 

PROSZĘ SIĘ NIE ŚMIAĆ:) KAŻDY KIEDYŚ ZACZYNAŁ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Upewnijcie mnie, czy ja dobrze rozumuję:

 

http://www.automapa.pl/?PEI=222138&lng=PL&ch=3_3_2

 

Pomijaj drogi o klasie (i gorsze) – pozwala na wykluczenie odcinków dróg o kategorii równej i niższej od podanej. Nie ma wpływu na trasy terenowe i piesze...

1. Ustawiam np. Gruntowa utrzymana - czyli nie będzie mi wyznaczać trasy na drogi gruntowe utrzymane i gorsze ?

 

..nadkładając maksymalnie - pozwala na wyznaczenie maksymalnej odległości jaką można nadłożyć pomijając drogi wybrane za pomocą Pomijaj drogi o klasie (i gorsze)...

2. Jeśli w tym przypadku ustawię na 10 km, to wtedy...?

 

Unikaj zawracania nadkładając - ustawienie określa, o ile kilometrów może zostać wydłużona trasa, aby uniknąć zawracania w momencie zjechania z wyznaczonej trasy. Jeśli chcemy, aby po zignorowaniu manewru została wyznaczona całkiem nowa trasa, wartość tę należy ustawić jak największą.

3. Ustawiam więc na max 5 km - czyli do 5 km mogę nadkładać tresy, a po 5 km dopiero będzie wołał bym zawrócił ?

 

Nie przekraczaj granic nadkładając - pozwala na wyznaczenie maksymalnej odległości po przekroczeniu której przy obliczaniu trasy zostanie uruchomiony mechanizm niedopuszczający do przekroczenia granicy przez wyznaczaną trasę

4. Jeśli ustawię w tym przypadku: zawsze przekracza, to... ???

 

PROSZĘ SIĘ NIE ŚMIAĆ:) KAŻDY KIEDYŚ ZACZYNAŁ :)

Ad 1 tak

Ad 2 to wtedy tyle max będzie nadkładać by omijać w/w drogi

Ad 3 podobnie jak wyżej z tym że na odcinku 5km będzie szukać możliwości zawrócenia

Ad 4 to będziesz mógł śmigać po całej europie

Jak by co to pisz na PW lub GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja właśnie skopiowałem to z instrukcji - bo ją mam i załączyłem link do jej elektronicznej wersji - problem w tym, że chciałem potwierdzenia i łopatologicznego wytłumaczenia...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta :D

 

Zainstalowałem sobie nową Automapę - Automapa 6.16.1412 EU.

Problem polega na tym, ze gdy idzie komunikat ostrzegajacy o radarze, to najpierw leci głos CZESIA z wiadomej bajki: "Uwaga foto-pstryczek!". A potem dopiero Hołowczyc mówi , jaka jest odległość do radaru. Jak to cholerstwo przestawic, zeby KRZYSIO mówił cały komunikat? Bo jakos nigdzie w ustawieniach nie mogę tego znaleźć. Miał ktoś taki problem? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie...

słyszę: "uwaga, fotoradar stacjonarny"...

a za chwilę słowo: "metrów"..:/

wyłączyłem nawet powiadomienie "głosowe" o fotoradarach i nic to nie dało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ile metrów do radaru - to słyszę. Ale wkurza mnie ten skrzekliwy głos Czesia na początku komunikatu.

Czyli że co? Tak ma być? :wmorde

A może w plikach trzeba usunąć VOICE Czesia - może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wkurza mnie ten skrzekliwy głos Czesia na początku komunikatu.

Na czym masz to zainstalowane?

A wrzucałeś dodatkowy głos czesława jak instalowałeś czy już tam był? U mnie na dwóch urządzeniach (windows ce i andek) nie ma żadnego czesia tylko hołek.. ;) Może spróbuj na początek zmienić głos na inny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym w sensie nośnika? Czy NA CZYM w sensie sprzetu? Nośnik to karta SD a NAVI to 7-o calówka z Chin jakaś :D

Dodatkowego głosu Czesława nie wrzucąłem. On już był w pliku. Bo ściągnąłem to w dwóch plikach jako gotowiec , który wypakowujesz na kartę i odpalasz w NAVI od razu.

Co do głosu, to już parę razy klikałem na Hołowczyca i nigdzie nie znalazłem - nawet w ustawieniach powiadomień o radarach, zeby był głos Czesia. A kuźwa Czesio nadal gada :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to pobrałeś taką wersję która jest z Czesiem. Musisz pobrać inną. Standardowo Czesia nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jeszcze raz mam pobierać prawie 3 GB ze strony Automapy i potem to rozpakowywać ponad 2 godziny, to juz wolę jeździc z ta co mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanie, z racji uszkodzenia nawigacji musiałem zakupić nowe, tym samym mam nowszą wersję automapy (6.14.0)

różnica jest taka, że gdy jest kilka pasów czy zjazdów to faktycznie asystent pasa ruchu podpowiada jak się ustawić, jednak sama mapa się wtedy nie przybliża, tak bym mógł zobaczyć wszystkie pasy i rozjazdy (co było w poprzedniej wersji);

dodam, że przy manewrach na skrzyżowaniu skala mapy zmienia się prawidłowo;

czy to kwestia ustawień skalowania mapy 2D / 3D?

 

aktualnie mam tak:

2D:

I: 235 m

II: 1.3 km

III: 2.9 km

 

3D:

I: 120 m

II: 715 m

III: 1.4 km

 

czy to kwestia ustawień skalowania mapy przed manewrem, gdzie jest tylko możliwość ustawienia 2D i 3D:

2D: 395 m;

3D: 160 m;

Edytowane przez Variant CL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnąłem sobie Automapę wersja EU 1704. Po zainstalowaniu, punty ulubione z poprzedniej wersji mapy - zostały, ale...... nie wyszukuje mi miejscowości. O co tu kaman? Przy wyborze miejsca docelowego, gdy chcę wpisać miejscowość, to obojętnie jaką literę nacisnę, to blokuje klawiaturę, czyli nie wyświetla liter i pisze, że nie znaleziono miast o podanej nazwie :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sciagnąłem sobie Automapę wersja EU 1704. Po zainstalowaniu, punty ulubione z poprzedniej wersji mapy - zostały, ale...... nie wyszukuje mi miejscowości. O co tu kaman? Przy wyborze miejsca docelowego, gdy chcę wpisać miejscowość, to obojętnie jaką literę nacisnę, to blokuje klawiaturę, czyli nie wyświetla liter i pisze, że nie znaleziono miast o podanej nazwie :wmorde

 

w wersji EU najpierw wybierasz państwo, to w wersji PL od razu było do wybrania miasto, może to to................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłeś skopaną instalkę(była taka w sieci) ,najlepiej pobierz ori instalkęi potraktuj patcherem(bez problemów znajdziesz np na mynavia) ,zrób czystą instalkę na sformatowaną kartę nie jako nakładkę na już istniejącą.

ps.Kolego Automapa w ostatnich wydaniach to już dogorewający shit,polecam wrzucić Igo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajdę igo na androida? To obecnie najlepsza aplikacja do nawigacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Już sobie poradzilem :-) Skopana wersja była. Jesli ktoś zaciąga z Chomika, to omijajcie wersję 3 i 4 częściową :-)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

w wersji EU najpierw wybierasz państwo, to w wersji PL od razu było do wybrania miasto, może to to................

 

Takie zabiegi nic nie dawaly. Po prostu błąd aplikacji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich podpinam się pod temat. Posiadam dwie nawigacje. Pierwsza z nich to goclever natomiast druga to navitel e500. Dzisiaj chciałem zainstalować sobie automapę (instalacja bez żadnych problemów na navitel e500). Jednak po uruchomieniu nie mogę wpisać nazw miejscowości (po wpisaniu pierwszej literki klawiatura jest blokowana). Dodam że to nie pierwszy raz kiedy instalowałem automapę na urządzeniu navitel i zawsze było ok. Na początku myślałem że instalka jest uszkodzona jednak gdy instaluję tę samą wersję na starszym goclever działa bez zarzutu. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności