Skocz do zawartości
Barth

Regulacja czujnika pedału hamulca - czy to możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czytałem trochę o czujniku pedału hamulca, ale nie znalazłem odpowiedzi

czy da się wyregulować moment zapalania się świateł STOP.

 

 

Pytam gdyż mam następujący problem:

Światła stop czasami świecą się dalej po puszczeniu hamulca.

Kiedy lekko cofnę pedał hamulca o dosłownie 1mm - gasną.

Czy jest to kwestia regulacji? czy po prostu czujnik kończy żywot?

 

 

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kwestia odpowiedniego dogięcia blaszek w czujniku ewentualnej zmiany położenia czujnika (niżej wpuść)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mówisz, żeby dogiąć blachę - wolałbym to wyregulować

zgodnie z tym jak to zostało zaprojektowane :)

 

Pytanie o jakie blaszki chodzi? W środku czujnika? Czy o blachę mocującą?

 

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagnij się, zajrzyj pod kierownice i zobaczysz sam jakie to proste, regulacja polega na wkręcaniu lub wykręcaniu czujnika. Mi mechanik chciał wymieniać na nówex "bo tego się nie reguluje"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam blaszek tylko regulacje na gwincie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie reguluje się ,wciskasz pedał hamulca ,wsadzasz nowy czujnik puszczasz pedał następuje samoregulacja i obracasz w prawo o ćwiartkwe.jeżeli zrobisz to bez wciśnięcia pedału hamulca to idziesz po nówke i powtarzasz od początku powodzenia http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1158315

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, znaczy się po lifcie wprowadzili udogodnienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój passat jest z sierpnia 2001 i mam czujnik stopu na gwincie który można regulować, fotka niżej.

czujik stopu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równiez odswieze temat ja dzis wyjmowałem czujnik taki jak kolega opisał zaksiu1971 i przekrecilem go wyjałem odpiałem wtyczke bo w czasie jazdy zapalały mi sie kontrolki abs i esp i nie gasly po zgaeszeniu silnika i odpaleniu ponownie juz sie nie zapalały duzo osob wypowiadało sie ze to problem z czujnikiem stopu i abs i esp kontrolka tez za to odpowiadaja wiec postanowilem wyjac ten cuzjnik wypiac wtyczke i przejrzec go wydaje sie wszystko ok, wyciagłem ten dziubek czujnika na maksa w gore pozniej włozylem ale na nie wcisnietym pedale hamulca i sam wstrzyknał sie do swojej pozycji dziubek i niby jest ok, nie rozumiem dlaczego koelga pisał tak :

 

 

nie reguluje się ,wciskasz pedał hamulca ,wsadzasz nowy czujnik puszczasz pedał następuje samoregulacja i obracasz w prawo o ćwiartkwe.jeżeli zrobisz to bez wciśnięcia pedału hamulca to idziesz po nówke i powtarzasz od początku powodzenia http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1158315

 

To mnie własnie zastanawia ze powinnem na wcisnietym pedale hamulca go włozyc przekrecic i dopiero puscic hamulec zeby sam dopchnał ten czujnik do swojego miejsca o co to chodzi nie rozumiem ja zrobiłem inaczej i ejst tez ok fakt nie byył to nowy czujnik tylko ten stary co wyjałem...

 

 

 

 

 

Ponowie koledzy ten watek tez odpowie ktos z kolegów :) z góry bede wdzieczny

Edytowane przez techno100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ponawiam swoja wczesniejsza odpowiedz.

 

Wytłumaczy ktos z kolegów o co chodzi z tym czujnikiem stopu jak sie go nie wlozy odpowiednio, ja wyjalem i wlozylem tak jak pisalem wyzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio regulowałem luz w pedale hamulca zwiększałem aby był większy bo blokowało mi hamulce narazie jest ok jak zwiększyłem luz to również dokręciłem odrobine czujnik stopu i wszystko jest tak jak należy na niewciśniętym hamulcu:) Niewiemco to ma do rzeczy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności