Skocz do zawartości
Gość Pyro

''ANGEL EYES'' a Passat B5 Pilne !!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pyro

Witam serecznie mam pare pytań związanych z lamapami.

Najważniejsze czy spełniają warunki homologacji na nasz rynek Polski. Czy nie zakwestionują mi przy przeglądzie technicznym.

Druga sprawa to jak one się sprawują w praktyce: czy dobrze świecą jak jest z regulacją i czy nie parują.

Prosze o opinię .

Podam może link aby wiadomo było o które chodzi:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=189436141

Pozdrawiam Pyro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Pyro, lampy te mają homologacje E11

tu troszkę o niej

 

Problem polega na tym że homologacja E11 to homologacja brytyjska - czyli można by sie spodziewać że lampy mające tą homologacje są dopuszczone do ruchu w Polsce, sprawa jednak wygląda inaczej - po pierwsze to takie lampy są co prawda asymetryczne - tyle że w odwrotną strone (a przynajmniej takie powinny byc z homologacją E11), a po drugie to ta homologacja E11 to pic na wode, bo uzyskuje się ją w Hong Kongu - jest to taki sprytny sposób chinoli na obejście przepisów europejskich - tam własnie są produkowane wszystkie tuningowe lampy, a następnie brandowane znanymi markami europejskimi jak np. MS Design, MHW, In Pro czy FK Automotive. Jakośc tych produktów jest taka jak jakość innych chinskich wyrobów - czyli bardzo nierówna. Od pewnego czasu w UK rozpętala sie afera z tymi lampami umiejętnie podsycana przez europejskich producentów takich jak Hella czy Valeo - po testach okazało sie że wiekszośc z tych produktów nie tylko nie spełnia wymaganych norm, ale też jakosc poszczególnych egzemplarzy jest kompletnie różna.

 

Inaczej mówiąć lampy z homologacją E11 nalezy omijać szerokim łukiem - co prawda niektóre z nich są bardzo fajne, ale na tym kończą sie ich zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarthKavior

No dobra czytałem gdzieś że słabiej świecą i nie mają przeciwmgielnych ale czytałem też na tym forum że ktoś je zamontował i ponoć wszystko jest ok , więc zdania jak widac są podzielone a co do naszych przeglądów technicznych to sądzę że ci goście co je robią to nawet nie patrzą jakie masz światła tylko czy świecą na jeden kolor (biały lub żółty) i są dobrze ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty chcesz zrobic z Passata BMW?! Przeciez to oni takie lampy wymyslili, i tylko oni stosuja, pokaz mi VW ktory ma takie cos do swiecenia. Moze jeszcze chcesz zamontowac na przedniej masce wystajace logo VW takie jak ma mercedes? Daj spokoj z tymi lampami, Passat to klasyczna limuzyna, i delektuj sie jazda nim, a nie jakims jarmarkiem na zewnatrz! Lepiej zamiast inwestowac w jakies badziewstwo co tylko zminusuje wyglad Twojego Passata, to lepiej te pieniazki doloz do nastepnej naprawy, i wloz je w jakies oryginalne czesci VW, a nie tanie podroby, bo jak masz podrabiane czesci to juz nie jest Passat, tylko tania podroba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krysdriver

dobrze i smacznie ujęte!!! :ok::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

blezor, to mu pojechałeś - zastanawiam się tylko co chciałeś tym osiągnąć? Passek bardzo ładnie wygląda z takimi lampami i wybacz ale są one droższe niż oryginały więc nie pitol i tanich podróbkach. Tobie się to nie podoba a jemu tak - i niech tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fransuan

dokladnie !!!!

lampy sa super, a i na Pasku wygladaja bardzo super. Kolega takie zalozyl i ja juz tez jestem leciutko chory na takie slicznotki. Moim zdaniem te tylne "ala Lexus" to jest wlasnie kicha i wyglada wrecz strasznie...

zakladac lampy przednie, zakladac !!! :hurra::hurra::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakladac, nie zakladac! Bo to nie BMW tylko Passat b5 pierwsza wersja bez przezroczystych szkiel na lampach poza kseonami, nowsza wersja b5 tylko z przezroczystymi, i nie ma bata, zaden nigdy nie mial lamp na mode BMW bo nim nie jest i tyle! Projektanci latami pracuja, robia linie samochodu ktory staje sie legenda, staje sie marka kupowana przez rzesze, ale zawsze sie znajda tacy co mieszaja marki i robia z zamochodu tzw motoryzacyjnego kundla!!! Propunuje z tylu przykleic spojler z poloneza i nie zapomnijcie fani beemwowskiego passata o przyklejeniu na dachu anteny na wzor z BMW takiej wiecie co z tej marki uczynila rekina, bedzie wrecz wspaniale sie komponowac taka rekinia pletwa na dachu passata, moze jeszcze macie jakies pomysly co do zmiany oryginalu na byleco?! Piszcie o pomyslach, posmiejemy sie z tych co robia z pozadnego samochodu furmanke na wiejskie sobotnie wyjazdy na potancowki, wiem ze niektore dziewczyny lubia jechac samochodem prawie takim jak BMW, wiem o tym, wiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pyro

Tak się zastanawiam Blezor razem z kolegą krysdriver, czy przeczytałeś o co pytałem.

Nie interesuje mnie co sądzisz o tych lampach.

Tak naprawde mam to gdzieś co Ci się podoba, a co nie. Poprostu musze wymienić lapy i te mi się podobają.

A jeżeli już tak bardzo martwisz się o wygląd mojego passata to była by to jedyna zmiana własnie w moim aucie.

A wiec nie ciśnieniuj się zbytnio, chyba ze masz mało swoich problemów to moge Ci dać jakiś jeszcze temat do rozważenia.

 

!! Proszę czytać dokładnie posta !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem Twojego posta, i powiem ze slabiej swieca, i jestem pewien ze homologacji nie maja, w niemczech nie przeszedl na kontroli technicznej Passat z podobnymi, no ale niemcy to niemcy, a polska to polska, tu wszystko jest bez homologacji, a potem sie dziwia ze wypadki sa! A co do jak to napisales malej zmiany w Twoim aucie, to napisalem co mysle i juz, dla mnie to duza zmiana, jedna z wiekszych i widoczna golym okiem. Moje zdanie: to jest Twoje autko, chcesz zmieniac to zmieniaj, tylko przyjacielska rada: zanim to kupisz, popytaj w wielu sprawdzonych zrodlach o te lampy, co innego tylnie oswietlenie mniej wazne niz przednie. Kupisz i moze bedzie wszystko o.k., ale nie chcialbym zebys kupil, a potem sie okazalo ze to jakas lipa, tzn ze slabo swieca, albo nie daj boze swieca po oczach kierowcy z przeciwka, bo nie najwazniejszy jest wyglad autka, ale bezbieczenstwo, zeby nie bylo ze sa np tania produkcja i przez oslepienie kogos nimi ktos w ciebie wjedzie centralnie, albo ty nie zauwazysz czegos lub kogos, bo potem za pare zl i dobry wyglad bedziesz sobie plul w twarz do konca zycia. Tak wiec jak pisalem, przyjacielska rada: nie pytaj o ich jakosc tylko w sklepie w ktorym chcesz je kupic, bo wiadomo ze powiedza ze wszystko ok, nie pytaj tylko tu ludzi ktorzy je maja, popytaj jakis ekspertow, ale prawdziwych, cos w stylu ADAC, czy DEKRA, nie wiem jacy sa oficjalni w pl. A jak juz sie okaze ze sa o.k to po zalozeniu, obowiazkowo musisz wydac pare zl i pojechac na przeglad na ustawienie ich, a nie domowymi sposobami, bedziesz sie pewno smial, ze nie trzeba, ze w domu mozna ustawic, wlasnie nie, to sa swiatla w Twoim samochodzie, a nim kozystasz z publicznych drog, na ktorych sa ludzie, wiec w takich przypadkach z kazda zmiana jedziemy na kontrole i mamy spokoj!!! No chyba ze bedziesz jezdzil tylko po swoim ogrodzie, albo po jakiejs polanie w lesie, to wtedy tylko i wylacznie twoja sprawa. Pozdrawiam i powodzenie z nowymi "oczami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pyro

Teraz moge Ci podziekować.

Napewno wezme to pod uwagę, ale swoją drogą już wiem ze nie przejdzie na diagnostyce. Wczoraj byłem i nie odpowiadają naszym normom. Są to lampy tylko i wyłącznie na W.B.

A wiec sprawa jest jasna !!

Teraz muszę szukać dalej. Może jakieś propozycje lamp. Proszę o jakieś linki. Napewno nie wchodzą w rachubę kosmiczne ceny.

Jeszcze raz dzieki . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od tej pory jestes moim przyjacielem!!! :ok: Zasada, nie kierujemy sie tym ze cos jest szpanerskie, i ladne, tylko to ma spelniac normy!!! Wszyscy jestesmy uzytkownikami drog! Jezeli cos nie spelnia normy i nie przejdzie na diagnostyce, to poprostu to nie istnieje dla nas i koniec, jak amen w paciezu!!! I prosba do wszystkich!!! Jedzijcie na kontrole techniczne, a nie jak czesc ludzi daja dokument do podbicia i pare zlotych!!! Ludzie to jest zabujstwo jawne!!! Potem jedziesz szybko cos tam nie sprawne, nie przeszloby na kontroli, papierek podbity ze wszystko o.k. to cos peka w czasie jazdy czy nie dziala, wypadek, wasza ukochana osoba, czy wasze dziecko, ginie czy jest kaleka, a wy sie staracie o odszkodowania, czy przeklinacie dana marke! A to tylko i wylacznie wy jestescie temu winni, bo szkoda bylo zrobic cos legalnie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ceq

Kliknij TU do Preziu, może powie ci coś na ten temat czy świeca dobrze i jak z homologacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami w 100%.Nie kupuj tych lamp!!!Są poprostu super extra!To że rewelacyjnie świecą to jest mało powiedziane,oświetlają większość drogi nie świecąc nadjeżdżającemu autu w oczy.Kontrole techniczną auto przeszło bez najmniejszego problemu(wraz z regulacją),zresztą policja też mnie zatrzymała,oglądali lampy i też nic nie powiedzieli!!!

Ale po kiego grzyba każdy ma mieć takie lampy?

Naprawdę słusznie podjęta decyzja :ok:

 

Ps.blezor, z tego co widzę za dużo czytasz teorii!Wiesz że dzwonią,ale pojęcia nie masz, w którym kościele!

Mało tego ,nie mając bladego pojęcia jak jest,piszesz:

powiem ze slabiej swieca

Używałeś tych lamp,albo chociaż widziałeś jak świecą???

Na 100% NIE,gdybyś widział,to byś tak nie napisał,więc się nie wypowiadaj.

 

Kolejna sprawa,to:(Podeprę się Prawem UE i PL)

Ktoś sprytnie przerobił artykuł z Maxituning:

A brzmi on tak:

"Tak wygląda chociażby sprawa z produktami firm In Pro i Sonar: pochodzą z jednej linii produkcyjnej. Homologację na takie światła uzyskuje się w Hong Kongu, dzięki czemu automatycznie dopuszczone są one do użytku w Wielkiej Brytanii (homologacja E11), a ta, jak wiadomo należy do Unii Europejskiej. Z tego wynikałoby, że wszystko jest w porządku, tymczasem Chińczycy znaleźli po prostu sprytną furtkę na "zaatakowanie" rynku europejskiego. W Polsce te światła nie są homologowane - homologacja brytyjska E11 to za mało(...) ",ale w przypadku,tych lamp o których mowa,są przystosowana do ruchu prawo i lewostronnego!

Mają regulacje w poziomie i pionie!

Czyli wg ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 28 lipca 2005 r.

Po wyregulowaniu,są dopuszczone do ruchu!(Pod Homologacją E11 jest strzałka w lewo i w prawo)

O czym nie koniecznie musiał wiedzieć diagnostyk z którym rozmawiałeś

już wiem ze nie przejdzie na diagnostyce

Odnośnie starszych lamp(bo artykuł jest z 2005r.)

Autor dodaje:

"(...)W Polsce, niestety, tak nie jest, ale prawdopodobieństwo wystąpienia problemów nie jest duże i wiele zależy od humoru policjanta lub diagnosty"

Więc naprawdę nie ma się czym przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Z tego co zrozumialem to kolega sie pyta czy maja homologacje, czy dobrze swieca itd. Czy sie komus podobaja to juz inna sprawa, ale widac nie wszyscy na tym forum potrafia czytac ze zrozumieniem.

Otoz powiem Ci tak:

Ja mam takie lampy.

5 maja mialem przeglad do dowodu rej. i nie bylo najmniejszych problemow, nawet nie mialem zarowek postojowych tylko same diody z lamp swiecily i bylo wsio ok.

Co do swiecenie ... powiem tak swieca bardzo dobrze, mam rodzicow pod Warszawa i czesto wracam od nich po zmroku i przez las. Jeszcze zadne lampy mi tak nie odwietlaly pobocza z lewej i z prawej strony.

Co do parowania, tutaj sprawa wyglad tak, parowaly przez pierwszy tydzien, potem przestaly. Dlaczego ? nie wiem.

Jezdze z tymi lampami na "zwyklych zoltych" zarowkach i nie mam problemu nawet w deszcz.

To tyle. Jak bys chcial wiedziec wiecej to pytaj.

A czy sie komus podoba czy nie to juz inna sprawa.

Jak chcesz to zobacz jak wyglad moj Pasio (link w podpisie) i ocen sam.

Wiem jedno, na pewno nie kupilbym BMW i nie mam zamiaru zeby moj Pasio tak wygladal. Ale tak jak powiedzialem to wszytsko kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inne, ale te lampy ktore wkleiles, to troche biedniejsza wersja, nie wiem tez jak wyglada sprawa homologacji, natomiast jesli chcesz miec sto procent pewnosci, to kupuj FK Automotive..jak juz wczesniej ktos pisal na tym forum, sa wykonane tak jak oryginaly Hella lub lepiej

 

http://www.allegro.pl/item193100499_reflektor_vw_passat_b5_clear_2xring_soczewka_hit.html

 

kupilem u tego sprzedawcy 2 komplety , z racji tego opuscil po 50 zlotych..

 

nie wiem czy warto dolozyc i kupic firmowe, bo nie wiem jak sie sprawuja te o ktorych teraz mowa

 

pierwsza roznica wizualna, to zespolony kierunkowskaz..

 

co do zarowek, to do Passata B4 wchodza 4 zarowki na jeden ring ( a sa 4 ) i do kazdego ringu zarowka H7 - czy tak samo jest w B5, tego nie wiem, wiem za to w porownaniu z ori lampami, dzien do nocy, zatem polecam je:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimar

Witam rowniez zamierzam sprawic sobie takie lampy http://www.allegro.pl/item194004628_lampy_nowe_vw_passat_b5_97_01_clear_angel_eyes_.html

i mam pytanko jakie beda bardziej pasowaly do srebrenego passata chrom czy black? jak ktos ma zalozone takie lampy w srebrym B5 to prosze o jakies zdjecia do porownania.

@Preziu czy montaz jest trudny? tzn czy sam dam rade? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość David123

A ja wlasnie wczoraj kupile te lampy,a dzis zamontowalem :hurra::hurra: .

WYGLAD = SUUUUUUUPPPPEEER. :ok::ok::ok::ok::D:D:D

Od gosci z krakowa.Bylem u nich osobiscie,goscie sa OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pe_Jot

jak bedziesz dzis wieczorem /nocy je testowal a stawiam zaklad ze bedziesz :] - to napisz co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko jakie beda bardziej pasowaly do srebrenego passata chrom czy black? jak ktos ma zalozone takie lampy w srebrym B5

 

chrom bedzie pasowal, czarne wyjda komicznie na srebrnym samochodzie. czarne pasuja do ciemnych lakierow.

 

co do montazu, to zrobisz sam, dowiedz sie jakie zarowki potrzeba wczesniej bo latwiej wymienic od razu, pozniej jedziesz jedynie na stacje diagnostyczna zeby ustawili, warto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności