Skocz do zawartości
Gość wincent

Wymiana rolki z napinaczem paska wielorowkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wincent

Witam.

Czy ktoś posiada doświadczenie z wymianą tej rolki wraz z napinaczem. Da się ją wyciągnąć bez rozbierania przodu, czy wystarczy tylko demontaż wentylatora? Jakie problemy mogą wystąpić przy wymianie tego elementu?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW MARCIN

Nie trzeba demontować zadnego wentylatora ale gimnastyki jest troche mam tez afn-a wraz z montazem to jakies 3 godzinki ostatnio tez to robiłem oraz napinacz paska klimatyzacj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wincent

Dzięki za pomoc. Czyli wystarczy wyjąć pasek wielorowkowy, alternator i już da się wyciągnąć ten napinacz? Czy coś jeszcze trzeba zdemontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czech

Witaj Marcin.

Czy możesz mi opisać dokładnie po kolei ze szczegółami sposób wymontowania napinacza paska wieloklinowego w passacie z silnikiem AFM i powiedzieć co w nich się wyrabia, że te koło napinacza jest przekrzywione.

Z góry dziekuje i pozdrawiam

VW MARCIN,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

co do wymontowania koła napinacza to:

1.Poluzować pasek (klucz 15- zakładamy na rolke napinacza i pchamy w lewo,rolka ma lewy gwint i taki ruch nie spowoduje jej odkręcenia)

2.Zdejmujemy pasek z rolki alternatora

3.Odkręcamy wentylator na wiskozie (imbus 8- śruba znajduje sie pod alternatorem,aby odkręcic wentylator trzeba zablokowac go najlepiej kleszczami samozaciskowymi.)

4.Po poluzowaniu wenylatora można odkrecić alternator (klucz 13-dwie sruby w dole alternatora) da to wiekszy dostep do rolki napinacza. Nie jest konieczny demontaż alternatora,ale wtedy musisz sie troche pogimnastykować

5.Po demontażu alternatora odkrecamy srube mocujaca napinacz( klucz nasadowy z nasadka 15 albo 16 -juz nie pamiętam)

Po odkręceniu tej śruby napinacz praktycznie sam wypadnie :ok:

 

Natomiast montaż -przeczytaj od tyłu i masz instrukcje montażu :evil:

 

Teraz juz jestem mądry i wiem jak to wymienić z zamknietymi oczami,ale jeszcze kilka dni temu bylo tak: http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/staa-sie-katastrofa-problem-z-napinaczem-paska-alternatora-vt24116.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności