Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .jestem nowym posiadeczem paska b6 1,9 i nowym użytkownikiem forum. Mam jedno zasadnicze pytanie kupiłem passata w wersji trendline 2006 wersja uk. Radio zostało wymienione przez poprzedniego właściciela na radio z wyświetlaczem itp. Ale tu chodzi o klime.

Powiedzcie mi proszę jak ją się wyłącza. Mam w panelu tylko przyciski econ , obieg wewnętrzny, i ogrzewanie tylniej szyny. A rozchodzi mi sie o to zeby gą wyłączyć, ponieważ temteratura na dworzu 12-13 stopni po co mi klima dodatkowe zużycie paliwa, ona po kilku kilomatrach się włancza i chodzi cały czas ustawiam temperature na np 22 stopnie a z nawiewów leci 15-17 i czuć chłodek ze sprężarki, błędów brak w kompie. Co zrobić. Może jakaś kombinacja guzików, albo może da sie pzeprogramować któryś z guzików. Proszę o pomoc. Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycisk econ pali sie/wduszony - klima nie działa

przycisk econ nie pali sie - klima działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się czy klima zawsze działa przy nie świecącym się przycisku ECON. Np., na dworze mamy +5 stopni, chcę w aucie zrobić 22 stopnie (zagrzać) razem z osuszonym powietrzem, czyli z włączoną klimą. Powoduje to bardzo szybkie odparowanie wszystkich szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Opisze swoj przypadek z klima.

Zakupilem samochod w listopadzie bez sprawdzenia klimy. Wiosna okazalo sie ze klima nie chlodzi.

Przetestowalem metoda (econ+obieg zamkniety) zadnych bledow. Stwierdzilem ze trzeba napelnic klime.

Podjechalem na AC Servis. Nie wiem co zdazyli zrobic ale po 10 min wyjechal z warsztatu.

Fachura stwierdzil ze kompresor, skraplacz do wymiany za kosmiczne pieniadze.

Po AC Servisie podczas ktorego nic nie zrobili zrobilem test metoda (econ+obieg zamkniety) okazalo sie ze sa bledy lewy 38 2 prawy 07.h

Dzisiaj podlaczylem VAG i wykasowalem wszystkie bledy. Po ponownym skanie zadnych bledow. Skan metoda (econ+obieg zamkniety) zadnych bledow.

Czy to mozliwe zeby VAG 12.12 nie pokazal bledu kompresora czy fachura chce zarobic na niewiedzy klienta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odpowiedni temat, ale może ktoś mi pomoże w rozwiązaniu problemu.

Teściu ma Tiguana, nowy panel climatronica tak jak w B7, nie włącza się sprężarka, czynnik jest nabity, komputer wyrzuca następujące błędy:

9481748 - High Pressure Sensor

B10AE 14 [008] - Open or Short to Ground

9481769 - High Pressure Sensor

B10AE 29 [008] - Signal Implausible

13701376 - Function Restricted due to Missing

Message(s)

U1111 00 [008]

Byłem już u dwóch mechaników i nie znaleźli przyczyny, może dlatego, że podłączali tylko urządzenie do nabijania czynnika, a nie posiadali komputera i dostatecznej wiedzy. Teściu był w serwisie VW i też nic nie znaleźli, powiedzieli żeby przyjechał jeszcze raz i będą głębiej diagnozować auto ale koszt samej diagnozy to ok. 500 zł + koszt naprawy.

Czy winowajcą może być sam czujnik ciśnienia klimatyzacji?

Edytowane przez daro86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Opisze swoj przypadek z klima.

Zakupilem samochod w listopadzie bez sprawdzenia klimy. Wiosna okazalo sie ze klima nie chlodzi.

Przetestowalem metoda (econ+obieg zamkniety) zadnych bledow. Stwierdzilem ze trzeba napelnic klime.

Podjechalem na AC Servis. Nie wiem co zdazyli zrobic ale po 10 min wyjechal z warsztatu.

Fachura stwierdzil ze kompresor, skraplacz do wymiany za kosmiczne pieniadze.

Po AC Servisie podczas ktorego nic nie zrobili zrobilem test metoda (econ+obieg zamkniety) okazalo sie ze sa bledy lewy 38 2 prawy 07.h

Dzisiaj podlaczylem VAG i wykasowalem wszystkie bledy. Po ponownym skanie zadnych bledow. Skan metoda (econ+obieg zamkniety) zadnych bledow.

Czy to mozliwe zeby VAG 12.12 nie pokazal bledu kompresora czy fachura chce zarobic na niewiedzy klienta?

 

Sprawdź jakie ciśnienie jest w układzie po załączeniu kompresora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jakie ciśnienie jest w układzie po załączeniu kompresora.

Jezeli chodzi o to to prosze

2013-10-01_200608.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Sprawdź jakie ciśnienie jest w układzie po załączeniu kompresora.

No i jeszcze to.

 

01-Engine -- Status: OK 0000

03-ABS Brakes -- Status: OK 0000

04-Steering Angle -- Status: OK 0000

08-Auto HVAC -- Status: OK 0000

09-Cent. Elect. -- Status: OK 0000

15-Airbags -- Status: OK 0000

16-Steering wheel -- Status: OK 0000

17-Instruments -- Status: OK 0000

19-CAN Gateway -- Status: OK 0000

25-Immobilizer -- Status: OK 0000

42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000

44-Steering Assist -- Status: OK 0000

46-Central Conv. -- Status: OK 0000

52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000

53-Parking Brake -- Status: OK 0000

55-Xenon Range -- Status: OK 0000

56-Radio -- Status: OK 0000

62-Door, Rear Left -- Status: OK 0000

69-Trailer -- Status: OK 0000

6D-Trunk Elect. -- Status: OK 0000

72-Door, Rear Right -- Status: OK 0000

 

 

I co dalej??? Co moge sprawdzic?

Edytowane przez cherry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pomoże klima nabita wszystko niby ok. co sie okazało nie działa błąd czujnik wysokiego ciśnienia zwarcie przerwa do masy coś takiego zdiagnozowali..niby mówią ze walnięty czujnik ale niema pewności a z wymiana zaśpiewali 400zł elektryk szukał po kablach jak na razie nic nie znalazł..dodam ze przetwornica zamontowana w aucie tez od ostatniego czasu nie działą bezpieczniki ok!!jakieś sugestie...aha wyczytałem ze ten czujnik np.w tiguanie da sie wymienić bez spuszczania czynnika chłodzącego..goście co napełniali mi klime powiedzieli ze tak sie nie da trzeba spuszczać czynnik i dlatego koszt z wymiana sięga 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo czynnik powinien zostać odessany, a nie puszczony w "luft" Profesjonalne zakłady odsysają oraz filtrują czynnik, przeprowadzają wymagane naprawy w układzie i nabijają układ ponownie odessanym wcześniej czynnikiem, plus dobitka starty przy odsysaniu lub niedoboru.

 

Pozdrawiam Lukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W sowim b6 posiadam klimę dwu strefową, i niestety nie można jej ustawić na LO - wyłącza się klimatyzacja , działa tylko od 16 stopni.

Oczywiście oba silniczki mam do wymiany i szukam speca oraz warsztatu gdzie mogę to zrobić. (Warszawa i okolice) Czynnik jest byłem nawet odciągnąć stary i wrzucić nowy z olejem. Problem polega też na tym że nie startuje klima odrazu tylko po pewnym czasie. Czy możecie mi polecić jakiś warsztat który mi to "ogarnie" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc, mam problem z klimatyzacją.

Błędów zero na panelu klimatyzacji io io. Na komputerze błędów brak. Klima nabita. I nadal nie chłodzi. Ja już wyczerpałem możliwości.

Co mnie dziwi jedni piszą, że wiatrak ma się włączać równo w klimą a u mnie tak nie jest. Ale jak je włączyłem przez vcds to działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gula88

Witam,

 

Jak pozostali ja również mam problem z klimatyzacją w pasku b6 1.9 TDI bluemotion. Kupiłem go miesiąc temu w Niemczech i zadowolony przyjechałem do kraju chcąc go trochę ogarnąć podjechałem do jakiegoś pseudo serwisu klimy napełniłem, wyczyściłem, włączam a tu ****, nic się nie dzieje. Wentylator się nie włącza ogólnie nic nie działa.

Podpiąłem pod VAGa za pierwszym razem wyskoczył błąd czujnika ciśnienia, następnie zniknął i ciśnienie ok tzn 0,8 ba. Poprzez komputer udało się włączyć też wentylator - wspólnie z kolegą stwierdziliśmy, że może coś z kompresorem.

Podjechałem na drugi dzień do typka od klimy, też podłączył komputer, powiedział, że nie ma błędów i że to jest wina kompresora i mi go zregeneruje za 500 zł, ale jeżeli znajdzie w nim opiłki metali to oznacza że lipa i pewnie do wymiany. Co wy o tym myślicie, miał ktoś taką sytuację i czy regeneracja jest skuteczna?

Może wg was przyczyna jest gdzieś indziej? I pytanko czy rozsądne jest kupowanie używki i montowanie?

Może w okolicach Sochaczewa, Teresina, Błonia, Warszawy jest ktoś na forum, do kogo mógłbym podjechać i to sprawdzić lub macie jakiegoś zaufanego dobrego mechanika, który nie oszuka?

Proszę pilnie o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie orientujecie sie czy sprezarki denso, sanden i inne sa zamienne jesli sa przeznaczone do b6 2,0 diesel? Czy trzeba szukac dokladnie takiego samego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czteroletniego Tiguana 2000 TD 2,1 M1 140 ps. Dwa m-sce temu wymienilem filtry w klimie i wszystko normalnie dzialalo. Od trzech dni klima nie dziala. Przy wlaczeniu nie ma zadnej reakcji nadmuchy dzialaja , ale klima sie nie wlacza. Sprawdzalem wewnetrzny bezpiecznik nr 14 - dziala. Spalanie paliwa przy zalaczeniu klimy nie wzrasta. Moglibyscie mi cos doradzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam czteroletniego Tiguana 2000 TD 2,1 M1 140 ps. Dwa m-sce temu wymienilem filtry w klimie i wszystko normalnie dzialalo. Od trzech dni klima nie dziala. Przy wlaczeniu nie ma zadnej reakcji nadmuchy dzialaja , ale klima sie nie wlacza. Sprawdzalem wewnetrzny bezpiecznik nr 14 - dziala. Spalanie paliwa przy zalaczeniu klimy nie wzrasta. Moglibyscie mi cos doradzic??

 

musisz się podpiąć pod VCDSa, ewentualnie zrobić test klimy z przycisków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opiniami, że klima w B6 jest małowydajna. Jest to nieprawda, poprostu auto nagrzane na Słońcu potrzebuje ok.15 minut na schłodzenie nagrzanych elementów wnętrza (tapicerka, deska, fotele). Potem trzeba podbijać temeraturę gdyż jest zbyt zimno. Klima nie sprawdza się w krótkich dystansach, przed którymi autko mocno nagrzało się na Słońcu. Pytanie jak szybko słodzić takie wnętrze? Trzeba wypuścić gorące powietrze poprzez chwilowe otwarcie okien podczas jazdy (przewietrzyć wnętrze). Następnie nie dmuchać tylko na twarz a w nogi i na szyby aby schłodzić nagrzane elementy wnętrza. Po 15 minutach w autku jest przyjemnie i cicho, nie trzeba już dmuchać max wentylatorem. Start z klimą z garażu = no problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś pomóc, mam problem z klimatyzacją.

Błędów zero na panelu klimatyzacji io io. Na komputerze błędów brak. Klima nabita. I nadal nie chłodzi. Ja już wyczerpałem możliwości.

Co mnie dziwi jedni piszą, że wiatrak ma się włączać równo w klimą a u mnie tak nie jest. Ale jak je włączyłem przez vcds to działają.

 

Pomoże ktoś. Daje screeny z VCDS

 

10443918_637977116287438_1953690271_n.jpg

10405736_637977119620771_967174076_n.jpg

U mnie winna była sprężarka

Edytowane przez matys187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w związku że nieznalazłem tematu odoszącego sie do mojego problemu ,a mój temat został zamknięty ,postanowiłem napisać w tym temacie ;)

 

 

mam uszkodzony zawór sterujący w kompresorze klimatyzacji ,kompresor to Sanden o nr. 1K0 820 803 S .

Szukając na internecie zaworu znalazłem kilka ale w dużej rozbieżności cenowej ,od 80 pln do prawie 400 pln.

Możecie mi podpowiedzieć z jakiej firmy kupić zawór ,na co zwrócić uwagę ,a może nawet polecicie kogoś sprawdzonego

Z góry dzięki za dobre rady

 

Pozdrawiam

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem klima raz na 20 razy się załącza i działa super natomiast co może być przyczyną że nie zawsze. dodam żę kompresor wymieniony błędów brak bezpieczniki sprawdzone czynnik uzupełniony. jakieś pomysły. hm. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie padła sprężarka, klimatolog proponuje japońską za 500zł po regeneracji co o tym sadzicie, oryginał to PX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności