Komunikaty

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka wyniki od 41 do 48 z 48

Wtek: Sprarka czy zawr sterujcy klimatyzacji ???

Imi
    Maciej
    Doczy
    May 2010
    Mieszka w
    Lbork
    Samochd
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 2004
    Witam. Koledzy, ja chyba swj problem juz rozwizaem. Podjechaem do warsztatu, gdzie nabijaj klim, sprawdzili filterek na zaworze, gdzie podcza si przewody nabijajce klim - na tej cienkiej rurce. Wyjli filtr - by czysty - jak nowy, jednak stwierdzili, e ten filterek zbyt luno wyszed i postanowili wyj z niego stary oring i zamontowa nowy - grubszy, aby lepiej uszczelnia. Po tym zabiegu byo lepiej, jednak po wczeniu klimy, gdy zacza si wentylator klimy, zatrzymywa si w tym czasie wentylator visco - ten, ktry w zalenoci od temperatury chodzi mocniej lub mniej. I tutaj by chyba pies pogrzebany. Zajechaem do kolegi mechanika, aby cos z tym zrobi. Niestety nowy chodzi po okoo 200z + wymiana. Nie wchodzio to w gr ze wzgldu na brak czasu. I tutaj nale si sowa uznania dla pomysowoci mojego kolegi mechanika, poniewa w 5 minut "uzdrowi" visco. Wygi jak tam blaszk, ktra jest z bimetalu i teraz visco chodzi elegancko, a co za tym idzie klima te chodzi bez zarzutu.
    Pozdrawiam

P.S.
    Sorki za ewentualne bdy i ma skadni ale mam mao czasu i pisze z telefonu, a chciaem si z Wami jak najszybciej podzieli informacjami. Moe komu to pomoe.

Imi
    Bartek
    Doczy
    Oct 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biaa
    Samochd
    B6 2.0 TDI-PD 140KM(BMP), 2006
    Cze,
    w zwizku e nieznalazem tematu odoszcego sie do mojego problemu ,a mj temat zosta zamknity ,postanowiem napisa w tym temacie

mam uszkodzony zawr sterujcy w kompresorze klimatyzacji ,kompresor to Sanden o nr. 1K0 820 803 S .
    Szukajc na internecie zaworu znalazem kilka ale w duej rozbienoci cenowej ,od 80 pln do prawie 400 pln.
    Moecie mi podpowiedzie z jakiej firmy kupi zawr ,na co zwrci uwag ,a moe nawet polecicie kogo sprawdzonego
    Z gry dziki za dobre rady

Pozdrawiam
    Bartek

Imi
    janusz
    Doczy
    Jun 2014
    Mieszka w
    radzy
    Samochd
    B6 1.9 TDI-PD 105KM(BLS), 2008
    u mnie pada sprarka, klimatolog proponuje japosk za 500z po regeneracji co o tym sadzicie, orygina to PX

Imi
    Kamil
    Doczy
    Sep 2016
    Mieszka w
    Koobrzeg
    Samochd
    B6 CC 2.0 TDI 170KM (CBBB) DSG, 2009
    Odkopie troche temat. Panowie zauwayem ze klimatyzacja slabo chlodzi i nie wiem czy kompresor wogole sie zaczala. Jak to sprawdzic ? Spalanie na postoju mam 0.6-0.7 l wlaczam klime , przycisk AC i spalanie jest takie same. Po wylaczeniu auta nie sycha aby jakie wiatraki chodzily czy cos w tym stylu. Co do samej temperatury to... dzis bylo 17stopni na plusie , odpalilem klime i ruszylem autem , po przejechaniu 5 km dopiero bylo czu ze cos tam zimno leci ale to nie jest to co powinno. Jak daje na HI to czuc ze leci gorace powietrze a jak na LO to temperatura ma okolo 20-21 stopni.. gdzies czytaem ze moze byc za to odpowiedzialny zawor sterowania klimatyzacja . To prawda ?

Imi
    Arkadiusz
    Doczy
    Mar 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Samochd
    B7 2.0 TDI 140KM DSG, 2013
    Due prawdopodobiestwo e zawr si "wiesza". Te tak miaem u siebie - dopiero po duszej chwili klimatyzacja zaczynaa chodzi.

Imi
    Grzegorz
    Doczy
    Aug 2010
    Mieszka w
    irl, PL w-w
    Samochd
    B7 1.6 TDI 105KM (CAYC), 2011
    Witam! U mnie klima jest co kapryna. Chodzi, cho mrone powietrze to to nie jest, tylko jeli ustawi temp 18 lub 19 stopni, w kadej innej konfiguracji, nawet na LO leci wyranie ciepe lub gorce powietrze. Zrobiem test klimy i test silnikw nawieww i sprawdzona ilo czynnika, jest ok. I jeszcze jedno, moe nie na pewno ale mam wraenie, e przy nagrzanym silniku klima gorzej chodzi. O czym to moe wiadczy, kto podpowie jaki trop? Z gry dziki!

Imi
    Radek
    Doczy
    Jul 2013
    Mieszka w
    Tczew
    Samochd
    B6 1.4 TSI 122KM, 2009
    Wentylatory si uruchamiaj na chodnicy? Zobacz rk jaka jest temperatura przewodw od klimatyzacji biegncych od grodzi.

Imi
    Grzegorz
    Doczy
    Aug 2010
    Mieszka w
    irl, PL w-w
    Samochd
    B7 1.6 TDI 105KM (CAYC), 2011
    Sprawdz jak wentylatory... Przewody od klimy: jeden zimny drugi ciepy, nie gorcy, to te pod mask ale sprawdzaem filtr kabinowy i dotknem tych rurek pod konsol rodkow i oba bardzo gorce.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •