Komunikaty

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka wyniki od 41 do 60 z 63

Wtek: Sprarka czy zawr sterujcy klimatyzacji ???

Imi
    Maciej
    Doczy
    May 2010
    Mieszka w
    Lbork
    Samochd
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 2004
    Witam. Koledzy, ja chyba swj problem juz rozwizaem. Podjechaem do warsztatu, gdzie nabijaj klim, sprawdzili filterek na zaworze, gdzie podcza si przewody nabijajce klim - na tej cienkiej rurce. Wyjli filtr - by czysty - jak nowy, jednak stwierdzili, e ten filterek zbyt luno wyszed i postanowili wyj z niego stary oring i zamontowa nowy - grubszy, aby lepiej uszczelnia. Po tym zabiegu byo lepiej, jednak po wczeniu klimy, gdy zacza si wentylator klimy, zatrzymywa si w tym czasie wentylator visco - ten, ktry w zalenoci od temperatury chodzi mocniej lub mniej. I tutaj by chyba pies pogrzebany. Zajechaem do kolegi mechanika, aby cos z tym zrobi. Niestety nowy chodzi po okoo 200z + wymiana. Nie wchodzio to w gr ze wzgldu na brak czasu. I tutaj nale si sowa uznania dla pomysowoci mojego kolegi mechanika, poniewa w 5 minut "uzdrowi" visco. Wygi jak tam blaszk, ktra jest z bimetalu i teraz visco chodzi elegancko, a co za tym idzie klima te chodzi bez zarzutu.
    Pozdrawiam

P.S.
    Sorki za ewentualne bdy i ma skadni ale mam mao czasu i pisze z telefonu, a chciaem si z Wami jak najszybciej podzieli informacjami. Moe komu to pomoe.

Imi
    Bartek
    Doczy
    Oct 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biaa
    Samochd
    B6 2.0 TDI-PD 140KM(BMP), 2006
    Cze,
    w zwizku e nieznalazem tematu odoszcego sie do mojego problemu ,a mj temat zosta zamknity ,postanowiem napisa w tym temacie

mam uszkodzony zawr sterujcy w kompresorze klimatyzacji ,kompresor to Sanden o nr. 1K0 820 803 S .
    Szukajc na internecie zaworu znalazem kilka ale w duej rozbienoci cenowej ,od 80 pln do prawie 400 pln.
    Moecie mi podpowiedzie z jakiej firmy kupi zawr ,na co zwrci uwag ,a moe nawet polecicie kogo sprawdzonego
    Z gry dziki za dobre rady

Pozdrawiam
    Bartek

Imi
    janusz
    Doczy
    Jun 2014
    Mieszka w
    radzy
    Samochd
    B6 1.9 TDI-PD 105KM(BLS), 2008
    u mnie pada sprarka, klimatolog proponuje japosk za 500z po regeneracji co o tym sadzicie, orygina to PX

Imi
    Kamil
    Doczy
    Sep 2016
    Mieszka w
    Koobrzeg
    Samochd
    B6 CC 2.0 TDI 170KM (CBBB) DSG, 2009
    Odkopie troche temat. Panowie zauwayem ze klimatyzacja slabo chlodzi i nie wiem czy kompresor wogole sie zaczala. Jak to sprawdzic ? Spalanie na postoju mam 0.6-0.7 l wlaczam klime , przycisk AC i spalanie jest takie same. Po wylaczeniu auta nie sycha aby jakie wiatraki chodzily czy cos w tym stylu. Co do samej temperatury to... dzis bylo 17stopni na plusie , odpalilem klime i ruszylem autem , po przejechaniu 5 km dopiero bylo czu ze cos tam zimno leci ale to nie jest to co powinno. Jak daje na HI to czuc ze leci gorace powietrze a jak na LO to temperatura ma okolo 20-21 stopni.. gdzies czytaem ze moze byc za to odpowiedzialny zawor sterowania klimatyzacja . To prawda ?

Imi
    Arkadiusz
    Doczy
    Mar 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Samochd
    B7 2.0 TDI 140KM DSG, 2013
    Due prawdopodobiestwo e zawr si "wiesza". Te tak miaem u siebie - dopiero po duszej chwili klimatyzacja zaczynaa chodzi.

Imi
    Grzegorz
    Doczy
    Aug 2010
    Mieszka w
    irl, PL w-w
    Samochd
    B7 1.6 TDI 105KM (CAYC), 2011
    Witam! U mnie klima jest co kapryna. Chodzi, cho mrone powietrze to to nie jest, tylko jeli ustawi temp 18 lub 19 stopni, w kadej innej konfiguracji, nawet na LO leci wyranie ciepe lub gorce powietrze. Zrobiem test klimy i test silnikw nawieww i sprawdzona ilo czynnika, jest ok. I jeszcze jedno, moe nie na pewno ale mam wraenie, e przy nagrzanym silniku klima gorzej chodzi. O czym to moe wiadczy, kto podpowie jaki trop? Z gry dziki!

Imi
    Radek
    Doczy
    Jul 2013
    Mieszka w
    Tczew
    Samochd
    B6 1.4 TSI 122KM, 2009
    Wentylatory si uruchamiaj na chodnicy? Zobacz rk jaka jest temperatura przewodw od klimatyzacji biegncych od grodzi.

Imi
    Grzegorz
    Doczy
    Aug 2010
    Mieszka w
    irl, PL w-w
    Samochd
    B7 1.6 TDI 105KM (CAYC), 2011
    Sprawdz jak wentylatory... Przewody od klimy: jeden zimny drugi ciepy, nie gorcy, to te pod mask ale sprawdzaem filtr kabinowy i dotknem tych rurek pod konsol rodkow i oba bardzo gorce.

Imi
    Radek
    Doczy
    Jul 2013
    Mieszka w
    Tczew
    Samochd
    B6 1.4 TSI 122KM, 2009
    Piszesz o rurkach przy samym parowniku czy rurkach od nagrzewnicy (dwa rne obiegi)?

Jeli rurki przy grodzi maj rn temperatur to kompresor wydaje si by ok. Warto jednak podjecha na sprawdzenie cinie lub przynajmniej sprawdzi je w VAG. Jeli jednak gorce rurki to te, ktre s wewntrz kanaw biegnce od zaworu rozprnego do parownika to uszkodzony jest sam zawr rozprny (nie sterujcy).

Awatar rafalbazar
    Imi
    rafa
    Doczy
    Jan 2010
    Mieszka w
    piotrkw trybunalski
    Samochd
    B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN), 1998
    Znalaze ju rozwizanie ???

- - - - - aktualizacja - - - - -

U mnie wentylator si nie wcza. A jak to wcz na krtko to itak klima nie chodzi.

Imi
    ukasz
    Doczy
    Jan 2015
    Mieszka w
    Polska
    Samochd
    B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB), 2009
    Witam. Jako, e spece od klimy nic tylko by wymieniali sprarki to podziel si moimi spostrzeeniami z 2 passatw z sprarkami Sanden. Jeli objawem jest sabe chodzenie klimy , sam klimatronic nie generuje bdw, a czynnika nie brakuje to niemal na pewno pad zawr w sprarce. Troch si nad tym zastanawiaem i jeli zawr jest padnity to mona odczyta w VCDsie: Compressor load w okolicach 3Nm, Refrigerant pressure w oklicach 7 do 10 bar (po odpaleniu silnika wzrasta nieznacznie do ok 2 bar lub nie zmienia si).
    Sama wymiana zaworu trwa jakie 10 minut (wczeniej trzeba odessa czynnik). Potrzebne s jedynie ktowe szczypce do piercieni segera, a sam zawr na allegro kosztuje okoo 100 z.

Imi
    wektor
    Doczy
    Dec 2010
    Mieszka w
    Vbrzych
    Samochd
    B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB), 2008
    U mnie 4,2Nm a cinienie czynnika 8-8,5.
    Czyli mieszcz si w objawach padnitego zaworu?
    Jakie s prawidowe wartoci?

Imi
    Bonifacy
    Doczy
    Mar 2011
    Mieszka w
    mars
    Samochd
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 2002
    ten zawr sterujcy mona w aso dosta?

Imi
    Radek
    Doczy
    Jul 2013
    Mieszka w
    Tczew
    Samochd
    B6 1.4 TSI 122KM, 2009
    W ASO cay kompresor. Zawory s tylko w zamiennikach z tego co wiem. Podaj numer kompresora to moe si co dopasuje.

Imi
    Krzysztof
    Doczy
    Jun 2017
    Mieszka w
    Elblg
    Samochd
    B6 2.0 FSI 150KM, 2006
    To teraz ja si przycze z swoim problemem klimy. A wic klima nabita, szczelna a zacza si kiedy chce, nieraz po przejechaniu kilku kilometrw. AC wczone klima nie startuje wentylatory nie ruszaj. Dzisiaj przejechaem 8 kilometrw i nic, zagldam pod mache, wtylatory nie startuj, mae przygazowanie na postoju i wentylatory odpali i klima zasuwa. Po chwili wyczyem AC i wczyem i znowu klima nie chodzi, szlak mnie trafi, poszam po piwo a teraz z nerww na forum. Macie jakie pomysy co moe dolega klimatyzacji. Nie mam moliwoci sprawdzenia cinienia itp.W mojej miecinie to klimatologw e ohoho wszyscy maj maszyny do nabijania i na tym koczy si ich wiedza. Tak si zastanawiam nad tym zaworem kompresora, moe to jego co boli?
    Ostatnio edytowane przez Poni ; 04-07-2017 o 18:49

Imi
    Radek
    Doczy
    Jul 2013
    Mieszka w
    Tczew
    Samochd
    B6 1.4 TSI 122KM, 2009
    Cinienie mona sprawdzi te (cho to nie dokadny pomiar) przy pomocy VCDS'a (kto w okolicy na pewno ma to urzdzenie). Bez tego to wrenie.

Imi
    Krzysztof
    Doczy
    Jun 2017
    Mieszka w
    Elblg
    Samochd
    B6 2.0 FSI 150KM, 2006
    Teraz byem w aucie troch pokombinowa. Odpalam auto klima start i hula! Grom jasny wie co ona tak kaprysy, raz zacza po minucie raz po 15.

Imi
    Rafa
    Doczy
    Nov 2014
    Mieszka w
    Maopolska
    Samochd
    B7 2.0 TDI 170KM DSG, 2011
    Cytat Zamieszczone przez Poni Zobacz posta
    Teraz byem w aucie troch pokombinowa. Odpalam auto klima start i hula! Grom jasny wie co ona tak kaprysy, raz zacza po minucie raz po 15.
    Objaw wskazuje na uszkodzony zawr sterujcy w kompresorze.

Imi
    Krzysztof
    Doczy
    Jun 2017
    Mieszka w
    Elblg
    Samochd
    B6 2.0 FSI 150KM, 2006
    I pewnie od tego zaczn najwyej strac stwk za zawr. Tylko u licha jak tam dojrze jakie numery, bo na sprarce te jako nic nie widz, kana bdzie potrzebny?

Imi
    Rafa
    Doczy
    Nov 2014
    Mieszka w
    Maopolska
    Samochd
    B7 2.0 TDI 170KM DSG, 2011
    Cytat Zamieszczone przez Poni Zobacz posta
    kana bdzie potrzebny?
    Tak. Od spodu powiniene zlokalizowa naklejk z nr. oe. kompresora.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •