Skocz do zawartości
pszem

Klapa bagażnika po wymianie.. nie pasuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Złodzieje splądrowali mi auto, w tym celu musieli wybić kilka szyb.

 

Zamiast wymieniać z tyłu szybę, wymieniłem klapę. Ale nie pasuje: zamek nie dochodzi, nie chce się "zatrzasnąć", nawet jak mocno uderzę.

Cały czas lekko odbija. Wygląda, jakby nie dochodziło do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego oczekujesz ? albo reguluj rygiel ten co wchodzi do zamka albo masz zla klape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapę może kupiłeś od B4-ki? Wtedy musiałbyś wymienić jeszcze rygiel od tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnia coś tam robiłem pod domem, bardzo się spieszyłem. Chcę już iść do chaty po dokumenty i wyjeżdżać, więc zamykam bagażnik... a tu klapa odbija z powrotem do góry :D potem jeszcze, jeszcze i znowu. Spotkanie odwołałem, bo cięzko jechać z otwartą klapą. Wyciągnąłem zamek, zalałem gnojka WD40 - dalej nic. Próbuję go rozebrać - ni chu.. , podważam śrubokrętem od boku - odprysnął mi kawałek plastiku w twarz :D Ostro się wkurzyłem i rześko pierd...łem zamkiem o ziemię - plastikowa czarna nakładka połamała się na kolejne kawałki... Myślę sobie - czas brać rower i na szrot :D Ostro wk..ny podnoszę zamek i ALLELUJA działa!! Spotkanie z glebą bardzo mu pomogło - polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rześko pierd...łem zamkiem o ziemię

a dla mniej zdesperowanych- 24h w oleju napędowym wg mnie daje przycinającym się zamkom drugą młodość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie obczaj czy te dwa odboje na bokach klapy nie są za bardzo wysunięte lub guma w zamku-jak otworzysz klapę będzie nad zapadką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, właśnie też miałem o moim problemie z klapą pisać. Wymieniłem klapę w swoim passacie ale niestety klapa się nie zamyka. Próbowałem regulować trzpień w bagażniku, ale nic to nie dało - zamek zaskakuje na pierwsze kliknięcie, ale klapa jest niedomknięta - na razie z tym jeżdżę (no, aktualnie nie bardzo, bo jestem w trakcie wymiany uszczelki pod głowicą), ale będę musiał coś z tym zrobić, a nie bardzo mam pomysł co.

Aha, jak zdjąłem uszczelkę - klapę udało się domknąć normalnie. Jest jakaś inna regulacja - poza tym trzpieniem w podłodze bagażnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze regulacja na tych gumowych sutkach (uwaga w b4 trzeba je wyjąć i rozłożyć żeby je regulować) po bokach klapy, no i na zawiasach można ciut przesunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, jak zdjąłem uszczelkę - klapę udało się domknąć normalnie

Czyli odpada...

regulacja na tych gumowych sutkach

Pozostają tylko zawiasy...lub przyrzeźbić i dać podkładki pod zawiasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumowe sutki ;) to było pierwsze co sprawdzałem jak się nie chciało domykać.

Będę walczył dalej, na razie muszę poskładać silnik do kupy ;)

 

Bardziej martwi mnie fakt, że próbowałem już regulacji na zawiasach, podkładałem tam podkładki, a klapa nadal się nie domykała. A ściągana z identycznej B4 jak moja.

Edytowane przez t-tk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie haczy dolną krawędzią o zderzak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie haczy o zderzak. Na początku tarcie klapy o rygiel, ale już nie ma po regulacji, teraz klapa po prostu nie może się domknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zawiasy zostawiłeś swoje czy z drugiej klapy? Po za tym jak zamyka się bez uszczelki normalnie trzeba trzpienia cofnąć czasem większy młotek pomaga ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy zostały z 'nowej' klapy. Trzpień cofałem najdalej jak to tylko możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełóż stare może klapa powypadkowa i zawiasy krzywe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności