Skocz do zawartości
Kijek

Nieszczelnosc wyciek z klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam problem a mianowicie pojechalem nabic klime okazalo sie ze jest nieszczelnosc poscilismy azot aby znalesc miejsce wycieku okazalo sie ze wyciek jest za filterm kabinowym i gosc powiedzial ze moze to naprawic ale sie nie oplaca bo tam jest chodnica od klimatyzacji i trzeba caly srodek rozbierac niby koszta kolosalne.

 

I chcialbym sie dowiedziec czy na pewno tam sie znajduje ta chlodnica czy trzeba rozbierac caly srodek i czy to takie wielkie koszta czy tylko gosc chce mnie naciagnac na kase

 

moze ktos mial taki przypadek albo wie w jakich miejscach za filtrem kabinowym moze buyc taki wyciek jakies laczenia prosze o pomoc

;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica klimatyzacji w moim przypadku (B4) znajduję się przed chłodnicą silnika, watpie żeby w B5 była za filtrem bo to chyba bez sensu by było.

 

ps. u mnie 2 tyg temu padł prestostat (jakiś tam czujnik ciśnienia), i przez niego wywaliło mi cały czynnik.

 

Sprawdzałeś błędy na climatronicu?? Pewnie pokaże Ci właśnie błąd czujnika ciśnienia, z powodu braku czynnika

 

http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/klima/codes.htm - tu masz kody climatronica, niestety po niemiecku

Edytowane przez adasko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
określ miejsce, bo za filtrem kabinowym na podszybiu jest wejście 2 rurek do samochodu i tam jest parownik i jeśli to uchodzi wewnątrz to niestety do rozbierania deska i roboty jest sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Mam problem a mianowicie pojechalem nabic klime okazalo sie ze jest nieszczelnosc poscilismy azot aby znalesc miejsce wycieku okazalo sie ze wyciek jest za filterm kabinowym i gosc powiedzial ze moze to naprawic ale sie nie oplaca bo tam jest chodnica od klimatyzacji i trzeba caly srodek rozbierac niby koszta kolosalne.

 

I chcialbym sie dowiedziec czy na pewno tam sie znajduje ta chlodnica czy trzeba rozbierac caly srodek i czy to takie wielkie koszta czy tylko gosc chce mnie naciagnac na kase

 

moze ktos mial taki przypadek albo wie w jakich miejscach za filtrem kabinowym moze buyc taki wyciek jakies laczenia prosze o pomoc

;d

jeśli chodzi o to to tak trzeba ściągać deskę rozdzielczą do czego jest opis na forum jak to zrobić http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12854&highlight=nagrzewnica

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31787&highlight=nagrzewnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica klimatyzacji jest przed chłodnicą silnika. Żeby ją wyjąć trzeba zdjąć zderzak. Wcale tak dużo roboty nie jest.

 

Jeśli masz coś nieszczelnego między podszybiem a wnętrzem auta to trzeba pewnie wyjmować cały środek. Trochę z tym roboty jest, niestety.

 

Najlepiej jedź do innego mechanika i popytaj albo ustal sam gdzie jest nieszczelność i większość tych przewodów jest łączona i można je wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo . Nieszczelny parownik na kilku żeberkach, i czynnik uchodził.

Kupiłem parownik, rozebrałem całą deskę, bo inaczej się nie da. Wszystko zajęło mi z 5 godzin . W warsztacie wołali za tą robotę 400 -500 , tak więc tyle zaoszczędziłem.

Nabicie klimy od nowa kosztowało 170 zł .Teraz w aucie mam Arktykę.

Aha, przy zdejmowaniu deski nie odkręcałem kierownicy, tylko ją opuściłem na śrubach , i poszło szybko.

Pozdrawiam.

DSC00046.jpg

DSC00053.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam problem ponieważ żadnych wycieków pod silnik płynu chłodzącego ale jednak ubywa... do tego ciepłe powietrze z klimatyzacji nie wiem kiedy mnie widziało... uszczelka zbiornika wyrównawczego do wymiany..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności