Skocz do zawartości
holker

Kodowanie panelu sterującego Climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakie powinno być odpowiednie kodowanie Climatronica dla Passata B5 rocznik 1999/wg VIN 2000 z silnikiem 1.9 TDI AFN 110km z automatyczną skrzynią biegów. Na stronie openobd jest taka rozpiska: (zaznacze elementy, których nie wiem)

STG 08 (Klima-/Heizungselektronik) auswählen
STG Codierung  Funktion 07

?xxxx: Kompressorvariante ([color="#0000ff"]jaka tutaj powinna być cyferka?[/color])

0 - intern geregelt
1 - intern geregelt mit Temperaturfühler nach Verdampfer
2 - extern geregelt über Magnetventil

x?xxx: Fahrzeugvariante [color="#0000ff"](tutaj chyba 2, tak?)[/color]

1 - VW Golf (1J)
2 - VW Passat (3B - bis MJ 1999)
3 - VW New Beetle (1C/9C)
4 - VW Polo (6N)
5 - VW Passat mit L-Klappe (3BG - ab MJ 2000)
6 - VW Lupo (6E/6X)
7 - VW Passat W8 (3B)
8 - VW Golf Cabrio (1E)

xx?xx: Ländervariante [color="#0000ff"](raczej na pewno 0, tak?)[/color]

0 - Rest der Welt
1 - Japan
2 - USA

xxx?x: Motorkühlung([color="#0000ff"](tutaj nie wiem...)[/color]

0 - ohne Kennfeldkühlung
1 - mit Kennfeldkühlung

xxxx?: Ausstattungsvariante [color="#0000ff"](tutaj 0, tak? bo czujnik temperatury zewnętrzenej jest)[/color]

0 - mit Außentempraturanzeige
1 - ohne Außentemperaturanzeige

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Ustaw kodowanie 05000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, a możesz mi wyjaśnić czemu tak? Bo tu 3B a tu 3BG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg rozpiski liczy się rok modelowy auta - jak napisałeś Y czyli 2000 rok. Podświetlenie masz niebieskie czy zielone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał Tomek 05000, ja tez mam modelowy 2000 i kodowanie takie. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Wam za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markus344
Dokładnie jak napisał Tomek 05000, ja tez mam modelowy 2000 i kodowanie takie. Pzdr

 

Witam serdecznie

 

nie piszę nowego posta gdyż ten jest na temat więc mam nadzieję,że znawcy podpowiedzą co i jak.

Moje auto passat b5 rok 99 1.9tdi 110KM. mam taki problem,że jest to były angol- założyłem klimatronic z europy oczywiście i mam taki problem,że jak jest ustawione na zimno wieje ciepło i odwrotnie-po prostu wwszystko abarot- ponoć to kodowanie- ale wyżej widzę,że kod do tego roku to 02000 i ja taki mam ,a nie działa poprawnie... jaki kodzik muszę wpisać aby to hulało jak trzeba?

Pozdrawiam i bardzo proszę o podpowiedź

 

---------- Dodano o 19:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:02 ----------

 

acha kodu 05000 nie chce mi zatwierdzić-wziąłem od kolegi z passata 1.8t -elektronik powiedział,że nie chce przyjąc i potrzeba kodu z tdi -podpowiedzcie Panowie o co biega-mechanicznie ogarniam ale elektro nie jest moją silną stroną... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

takie pytanie do znawców. Mam Passata rocznik 2000 3B (przedlift). Ponieważ wymieniłem zegary z FL to automatycznie zmuszony byłem wymienić panel climatronica na wersję z końcówką J czyli 3B1 907 044 J (też z FL). Po podłączeniu kodowanie wyświetlało 00000 i nie działała klimatyzacja. Zmieniałem na kodowanie 05000 - nie wchodziło, następnie 07000 - również nie wchodziło. Dopiero 17000 weszło lecz w VAGu wyświetla mi błąd czujnika parownika.. prawdopodobnie G263 (ten co niby jest przy nogach kierowcy). Moje pytanie brzmi.. czy Passaty 3B miały te czujniki czy tylko FL miały ten czujnik. Ja u siebie żadnego czujnika nie widzę by takowy był.. Jak uporać się z tym błędem..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie powinno być kodowanie do auta z opisu bo 00000 chyba nie jest prawidłowym kodowaniem?

20170203_185550.jpg

Edytowane przez dzali0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności