Skocz do zawartości
Gość mayday00

co to za zbiornik pok lewym przednim nadkolem?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mayday00

Witam!

robilem dzis niewielka zaprawke na przednim nadkolu, kiedy ściągałem plastykowe nadkole zobaczylem na nim jakies zbiorniczek, podlaczony chyba do spryskiwacza szyb. Dumałem i dumałem i dalej nie wiem do czego to jest potrzebne...

Niech ktos mnie oświeci, bo ciekawosc nie daje mi spokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Debel_007

zrób foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki w kształcie bałwanka?akumulator podciśnienia od wspom. hamulców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz zależy od której strony; po lewej jest okrągły mały podciśnienia, po prawej prostokątny duży z filtrem-węglem :ok:

Z nim właśnie męczyłem się przy mocowaniu siłowników....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zbiornik z filtrem węglowym, oczyszcza chyba opary benzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil
Jest to zbiornik z filtrem węglowym, oczyszcza chyba opary benzyny

według mnie filtr węglowy znajduje się w prawym nadkolu pod filtrem powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz przy kierunkowskazie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod lewym nadkolem jest zbiornik podciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może mi ktos napisać czemu mi ten filtr zasysa powietrze?? U kumpla wogóle nie zasysa. Wie ktoś gdzie może byc problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompleksowo: "baranek" w lewym nadkolu to zbiornik podciśnienia występujący wyłącznie w kombinacji z klimatronikiem i/lub ( <- nie jestem pewien) tempomatem. Klimatronik to taka podciśnieniowa maszyneria, zresztą tak samo tempomat :)

zbiornikfp7.th.jpg

 

Filtr węglowy w prawym nadkolu (bardziej z przodu) pracuje w cyklu otwarty przez 90s/zamknięty przez 60s. Jest sobie taki elektrozaworek który ten obieg zamyka i otwiera. Ma za zadanie kierowanie oparów paliwa z baku (raczej okolic wlewu paliwa) do kolektora. Tak by to wynikało z etki i innych manuali,

pozdrawiam, maarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak, gdy auto jest na chodzie to jak przystawie palec do tego filtra węglowego to on zasysa powitrze z otoczenia, natomiast gdy auto zgasze to z niego kapie paliwo.

 

A nie powinno byc na odwrót że gdy auto jest na chodzie to ten filtr powinien wypychac te opary z baku a nie cały czas zasysac powietrze z otoczenia??

 

Co moze byc przyczyną takiej sytuacji. Prosze o rady.

 

POZDRAWIAM

 

edit.

 

Do tego filtra weglowego biegnie dwa wężyki jeden do baku(przedmuchałem go kompresorem i jest ok) a drugi do jakiegoś zaworka (z podłączoną kostką z dwoma kabelkami), który jest przyczepiony do obudowy filtra powietrza a nastepnie do gaźnika. Może ten zaworek jest przyczyną całego zamieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maarc, a masz może z etki jak to jest w vr6 96r z tymi weżykami podciśnienia. Jak możesz to wrzuć mi taki zrzut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności