Skocz do zawartości
tomek_wifi

Wymiana łozysk tylnego mostu??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest możliwośc wymiany łożysk w tylnym moście? po puszczeniu gazu zaczyna gwizdac w tylnym prawym kole, na łożysko koła raczej to nie wskazuje bo było by to slychac także podczas przyśpieszania? podejmowal sie ktos takiej operacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gwizdanie to nie łożyska , tylko zużycie wałka atakującego i koła zębatego.

Ja zajeździłem 3 mosty przez zje#$% wiskozę i budowę tego ustrojstwa znam na pamięć.

Jak Cię to strasznie wkurza to możesz delikatnie bardziej wpuścić w pracę mechanizm. Możesz to zrobić bez rozbierania mostu - na zewnątrz przy łożyskach są korony zabezpieczone blaszkami w kształcie litery C. Zdejmij zabezpieczenie i dokręć o 1/2 obrotu (gwint drobnozwojowy) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyje tylko z prawej strony i po puszczeniu gazu i również nie zawsze dodam gazu ponownie puszcze i uspokoi się a przy następnym zwalnianiu powtarza to się... dokręcenie tego załatwi sprawę? dodam ze mam drugą wiskozę ale ta wydaje się by sprawna bo napęd działa jak powinien przód poślizg tył załącza, oleju również w normie, opony wszystkie 4 o jednakowej szerokości i profilu 195/55r15, czyli odkręci półoś i kielich do którego jest ona przykręcona i pod nim jest to zabezpieczenie? coś jak w skrzyni?

 

---------- Post added at 18:54 ---------- Previous post was at 18:53 ----------

 

i czy jeżdżenie z tym może przynieśc jakieś poważne skutki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że masz uszkodzoną wiskozę , tylko że ja miałem i dlatego znam most w passacie na pamięć :mlask

Zabezpieczenie znajduje się na moście - reguluje się koroną naciąg łożyska .

Jesteś pewien że most wyje a nie skrzynia?

U mnie most lekko wył na 4i5 jak jechałem z rowną prędkością - nie przyspieszałem ani nie hamowałem silnkiem (tylko tak sprawdzisz luz na wałku zarówno w skrzyni jak i na moście).

 

Możesz z tym latać jak ci nie drażni ucha .

 

Poldoloty z takim luzem wyjeżdżały z taśmy produkcyjnej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poldoloty z takim luzem wyjeżdżały z taśmy produkcyjnej :D

Gadasz, mi tam zaczął wyć dopiero po 60 kkm :lol2

Dodam że przelatałem 300kkm i zero innych objawów, dlatego tu bym także dał sobie spokój jeżeli nieskutkuje to innymi niedogodnościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gadasz, mi tam zaczął wyć dopiero po 60 kkm

 

Miałeś wersję eksportową :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby nie przeszkadza ale jak sie puści gaz tak przy 120km/h to troche przeszkadza... skrzynia napewno nie bo wyje z tyłu po prawej stronie i tylko jak puszcze gaz i nie zawsze... spróbuje dokręcić mam nadzieje że ucichnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności