Skocz do zawartości
Michal1980

Zwiekszone zuzycie paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

komputer nie wykazał żadnego błędu

średnie spalanie na ostatnich 600 km 5.9 l, chwilowe spalanie dalej podwyższone ale się już przyzwyczaiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez mam problem ze zwiekszonym spalaniem, od jakiegos czasu moj pasek (TDI, 130km) ma znaczaco zwiekszone zuzycie siegajace 15-20%, gdy przyspieszam mam uczucie jakby chwilowo go cos przytrzymalo 2 i 3 bieg najbardziej wyczuwalne), jakby sie zakrztusil, wymienilem przeplywke ale zbytnio nie pomoglo, turbine wymienialem jakies 50tys km temu, wlalem mu srodek do oczyszczania bo nie wiem czy przypadkiem jakiegos syfu nie zaciagnalem na stacji ale dalej nie widze porpawy, komputer takze nie pokazal zadnych bledow na czujnikach, macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak panowie doszedł ktoś do tego dlaczego to spalanie chwilowe przy normalnym delikatnym ruszaniu wzrosło z ok. 20 do 49,9l ? niepokoi mnie to również jak was. Pozatym spalanie na komputerze również wzrosło o około 1,5 - 2l na 100km a to wszystko zaczęło się dziać od kiedy autko stało w serwisie i spawali mi aluminiową łapę od alternatora gdzie pękł gwint. do tego celu wiem że w warsztacie odłączono aku oraz po wyjeździe miałem problem z uszczelką na gumowej rurze od intercoolera do turbinki gdzie miałem przedmuchy i wyskakiwało check engine. teraz jest OK niema check ale spalanie dalej wysokie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem passata od 2 m-c więc moje obserwacje nie są do końca obiektywne ale.... wczoraj też mi spalanie chwilowe skoczyło do 49L na lajtowej jeździe. Chwilowe na postoju 0,6L.

Moje pierwsze sprawdzanie spalania na pełnym baku i przejechaniu 100 km ( 30km miasto -70 trasa z paroma przystankami na światłach ) i dolałem 7L ON. Komp pokazywał 6,1L. Moim zdaniem o ciupkę za dużo. Teraz doleję po przejechaniu 200km i zobaczymy porównanie (200km trasa w tym 120 A4)\

Ale jeśli chodzi o te chwilowe spalanie rzędu np 49L to ktoś mi wspominał o wypalaniu DPF przy czym powinien troche przykopcić, no ale jak to sie ma do mojego przypadku jak ja mam podobno wycięty DPF??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, nie kombinuj 100 km-200km-300km. Nalej do pełna "pod korek". Ostatnich parę litrów będziesz cedził bardzo wolno bo ropa się pieni i cały czas wybija pistolet. Wyjeździj paliwo(oczywiście nie do zera!!!) i zatankuj ponownie "pod korek" i wtedy oblicz spalanie. Oblicza się to tak: 100km x ilość zatankowanych litrów / ilość przejechanych km(od poprzedniego tankowania). Np. auto zalane "pod korek" i przejechałeś 800km. Jedziesz na stację i tankujesz znów "pod korek" zmieściło się np. 80l. Spalanie l/100km obliczasz tak: 100km x 80l / 800km = 10 l/100km. Taka metoda jak Twoja nie do końca się sprawdza bo wystarczy, że na stacji będą różnie wyregulowane pistolety i różnica w zatankowaniu może wynieść nawet kilka litrów. Druga sprawa to nie zawsze są takie same warunki drogowe(temperatura, ukształtowanie terenu, włączone różne odbiorniki w aucie i wiele innych). Z całego zbiornika jest bardziej miarodajne, a i wtedy można skorygować wskazania na FIS, ale do tego potrzebny jest interfejs. Ja tak wyregulowałem i teraz wskazania na FIS odbiegają od rzeczywistego spalania nie więcej niż 0,1l/100km

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak wyregulowałem i teraz wskazania na FIS odbiegają od rzeczywistego spalania nie więcej niż 0,1l/100km

 

jak to wyregulowałeś, mi tez odbiega o ok 1l za mało. w sobote w sterowniku 17 i w adaptacjach znalazłem jakąś korekte i wpisałem ze 100 na 105(znalazłem ten opis na you tube) tylko nie wiem czy można zmieniać co 1 np na 106, 107 itd czy tylko co 5 np 100, 105, 110 itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno twoja metoda (od bbbb) jest dobra sprawdzę tak jak mówisz. tylko ja autem mało śmigam i ciekawość mnie zżera. A szczególnie że trochę mi zapalanie szwankuje i niekiedy dymi i mam podejrzenia w kierunku pompowtryskiwaczy ze możne leją i wtedy spalanie tez podobno nie miarodajne, można podobno 1L wylać w powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kierowca ten sam, styl ten sam, obciążenie to samo, opony te same a zużycie paliwa wzrosło o 1,5l/100km B6 2.0TDI PD 170KM manual.

Ponieważ wzrost paliwa dość szybko nastąpił, to jedna rzecz z jaką to kojarzę to w tym czasie auto było u zaufanego mechanika i była zmieniana klapa regulacji powietrza w kolektorze dolotowym na nowy element PIERBURGA.

Był też czyszczony układ paliwowy bo żona zatankowała PB do ON ;)

Od razu zaznaczam nie było jeżdżone na PB bo auto nie chciało jechać i od razu gasło a nawet nie chciało zapalić.

Inny mechanik z 20 letnim stażem twierdzi, że nie mogło to mieć na wtryski wpływu bo nie było jeżdżone na PB, wiele aut naprawiał po zalaniu ON PB i nigdy nic złego się nie stało o ile użytkownik na nim nie jeździł, więc nie mogło się nic stać.

 

W takim razie kroki kieruję w kierunku klapy dawkowania powietrza w kolektorze dolotowym. Poza tym czyścił tą rurę gumową kolektora i cały kolektor na wejściu.

Czy mógł mechanik coś źle ustawić, np adaptację klap itp co by mogło mieć aż taki nagły wpływ na wzrost zużycia paliwa?

Jak to sprawdzić VCDSem?

Wcześniej fajnie na trasie 1000kmł <4,7L/100km a wolno nie jeżdżę (średnio 120-130km/h) a teraz ten sam styl a ok 6,2L/100km.

Sporo rzeczy odpinał mechanik, czy czasami mógł coś źle zrobić co by mogło mieć tak duży wpływ na spalanie?

Wszelkie tropy mile widziane.

 

Dodam że wszystkie wtryski wymienione na nowe w serwisie VW w ramach akcji serwisowej. ;)

Ze starymi nie było problemu pomimo 300kkm ale znajomy z VW straszył mnie że może pójść lada moment i auto nie zapali. Skusiłem się na wymianę.

Polecam bo spalanie spadło dość znacznie.

 

Pozdrawiam forumowiczów.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aż niewiarygodne ze spali ci 4.7l przy szybkości 120 130km mi maks to 5l na 100 ale jechalem 80km na godz a przy 130 km pali tak jak u ciebie 6.3l

Silnik pd 170 km manual

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym nie uwierzył gdybym nie widział bo na starych wtryskach 5,2l/100km 5,6l/100km a na nowych od VW 4,7l/100km trasa >Rybnik-Pula (HR) o ile się dało to autostradami ok 120-130km/h wraz z klimatyzacją auto 4 osoby bagaży dużo. Opony seryjne michelin SAVER PLUS 205 /2.9 przód/3.0 tył;).

 

Niestety teraz już tak nie jest i szukam przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o spalaniu na budziku czy realne spalanie po przeliczeniu po całym baku ?

 

Mi na budziku pokazuje ok 4.6 przy 120 potem idzie jak u was, dużo od skrzyni zależy.

Mój szef ma ten sam silnik a inną skrzynię i w dolnych pułapach nie jestem wstanie zejść tak nisko jak on za to powyżej 90 on nie dorówna :D

 

Rekordowa średnia 80 - 100km/h trasa katowice -&gt; żory 3.9l/100

 

przy czym mimo takich średnich robię ok 1200 km do rezerwy + rezerwa ok 170 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzam komputera bo jak kiedyś sprawdzałem to odchyłka zawsze mieściła się w przedziale +-0,1L/100km.

Poza tym zawsze sobie sprawdzam zasięg po zatankowaniu i op przejechaniu 3/4 baku i widać ile na baku robi i jak mi pokazuje mniej niż 1200km to wiem, że jest coś z autem nie tak a wolno nie jeżdżę.

 

Zmienię wiosną opony na letnie i przegonie go na autostradzie to powrócę tutaj z raportem ile w lecie pokazuje na letnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Kierowca ten sam, styl ten sam, obciążenie to samo, opony te same a zużycie paliwa wzrosło o 1,5l/100km B6 2.0TDI PD 170KM manual.

Ponieważ wzrost paliwa dość szybko nastąpił, to jedna rzecz z jaką to kojarzę to w tym czasie auto było u zaufanego mechanika i była zmieniana klapa regulacji powietrza w kolektorze dolotowym na nowy element PIERBURGA.

Był też czyszczony układ paliwowy bo żona zatankowała PB do ON ;)

Od razu zaznaczam nie było jeżdżone na PB bo auto nie chciało jechać i od razu gasło a nawet nie chciało zapalić.

Inny mechanik z 20 letnim stażem twierdzi, że nie mogło to mieć na wtryski wpływu bo nie było jeżdżone na PB, wiele aut naprawiał po zalaniu ON PB i nigdy nic złego się nie stało o ile użytkownik na nim nie jeździł, więc nie mogło się nic stać.

 

W takim razie kroki kieruję w kierunku klapy dawkowania powietrza w kolektorze dolotowym. Poza tym czyścił tą rurę gumową kolektora i cały kolektor na wejściu.

Czy mógł mechanik coś źle ustawić, np adaptację klap itp co by mogło mieć aż taki nagły wpływ na wzrost zużycia paliwa?

Jak to sprawdzić VCDSem?

Wcześniej fajnie na trasie 1000kmł <4,7L/100km a wolno nie jeżdżę (średnio 120-130km/h) a teraz ten sam styl a ok 6,2L/100km.

Sporo rzeczy odpinał mechanik, czy czasami mógł coś źle zrobić co by mogło mieć tak duży wpływ na spalanie?

Wszelkie tropy mile widziane.

 

Dodam że wszystkie wtryski wymienione na nowe w serwisie VW w ramach akcji serwisowej. ;)

Ze starymi nie było problemu pomimo 300kkm ale znajomy z VW straszył mnie że może pójść lada moment i auto nie zapali. Skusiłem się na wymianę.

Polecam bo spalanie spadło dość znacznie.

 

Pozdrawiam forumowiczów.

 

A o ile spadło Ci spalanie po wymianie wtryskow?@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o ile spadło Ci spalanie po wymianie wtryskow?@

 

Na starych piezo Siemens miałem 300kkm przejechane to ok 5,6 na trasie po autostradzie robiłem pod warunkiem że nie przekraczam 130km/h.

Na nowych wtryskach tak jak pisałem w wątku już wcześniejszym dystans ~1000km osiągnąłem 4,7~4,6L/100km Vmax=130km/h spokojna jazda, opony zgodne ze specyfikacja 2.9/3.0.

 

Nie znam żadnego Audi ani VW który schodzi <5L/100km przy jeździe "autostradowej" a jechałem w "konwoju" już z wieloma autamia od Audi 2.0 TDI/1.9TDI do VW 1.9 130KM po SHARAN, ALHAMBRA itp i zawsze spalania mieli znacznie wyższe niż 2.0 TDI PD 170KM. Uważam go za jeden z oszczędniejszych silników jakie wymyślono na rynku pomimo jego wad (ale to już inny temat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rozmiar opon? Ja w 18" 235/40 mam ciśnienie 2,5... Może mam za niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięci zgaduję przód 2,8-2,6 tył 3.0-2,6. Sprawdź pod klapką paliwa masz podane ciśnienia podane przez producenta.

 

Tyle że tak tam dasz ok 2,9 przy 18" to cię nieźle wytrzęsie bo ten pasek ma i tak dość sztywne zawieszenie a na 18" przy profilu 40 to ho ho ho. Zgaduję że przy 18" z miejsca ok 0,8-1l więcej pali ;) No ale jak stać kogoś na fele 18" to przecież nie patrzy się na spalanie. :)

Mi na 17" 225/45 od razu ok 0,5~0,8L/100km łyka więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale jak stać kogoś na fele 18" to przecież nie patrzy się na spalanie.

 

Racja :) Dla mnie spalanie miało drugorzędne znaczenie ale mógłby mniej bo teraz w zimie to nawet 9l wychodzi.

 

Co do twardości zawieszenia to nie jest źle, naprawdę. Odczuwalne tylko na "kostkach", ale rzadko też jeżdżę po kiepskich drogach. W porównaniu do seryjki jest o niebo lepiej, jakoś trudno mi kontrolować samochód na seryjnym zawieszeniu, wciąż czułem że pływa po drodze. Dlatego pierwsze co zmieniłem to zawieszenie na Sportline :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności