Skocz do zawartości
Michal1980

Zwiekszone zuzycie paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka moze byc przyczyna zwiekszonego zuzycia paliwa? Chodzi mi o wyswietlanie komputera, bo relanego jeszcze nie sprawdzilem.

Trase, na ktorej kiedys spalalem srednio 5,8-6,1, a w ekstremum zjechalem do 5,2l, teraz spalam 7-7,5 litra.

DPF nie jest zawalony, waga gratow w bagaznikow ta sama, opony nowe, ale ten sam rozmiar co zimowki wtedy.. Paliwo zawsze to samo, olej narazie ten sam...

Co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz masz alu a w zimie jezdziłes na stalowych i to jest to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo cieplej i kompresor od klimy chodzi non stop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np u mnie zwiększonym zużyciem paliwa objawiała sie nieprawidłowa praca turbinki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam alufelg, a zamiast klimy wole otworzyc szyber i tylne okna...

 

Cargo - Twoja turbina padla czy niedomagala? I jak ja naprawiles? Wymiana, regeneracja czy jakis inny sposb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Nie mam alufelg, a zamiast klimy wole otworzyc szyber i tylne okna...

 

one zwiększają też opory powietrza ;) a co za tym idzie zużycie paliwa ;) u mnie np. poszło w górę o litra ale po zmianie z 16 na 18 cali większy kapeć, ciężkie koło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmiar ma znaczenie... u mnie 17" 235/45 też podwyższyły zużycie paliwa...

ale jak kolega pisze rozmiar ten sam... ja bym sprawdził czy intercooler jest w miarę czysty... poza tym na pewno temperatura wysoka może powodować "słabość" diesla i nawet jak jedziesz z tą samą prędkością i takim samym bagażem to żeby tak jechać naciskasz mocniej pedał gazu...

poza tym otwarte okna też stawiają dodatkowy opór powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poza tym na pewno temperatura wysoka może powodować "słabość" diesla i nawet jak jedziesz z tą samą prędkością i takim samym bagażem to żeby tak jechać naciskasz mocniej pedał gazu..

 

Ciekawe ja mam wręcz odwrotnie czym wyższa temperatura otoczenia = niższe spalanie a spadku mocy nie zauważyłem dziś przy 27 st C zrobiłem trasę 430 km na 24.5 litrach przy pełnym baku walizkach i komplet osób polowa drogi na klimie i mam alu felgi a do tego mam 4x4 i DPF (filtr cząstek stałych) który podnosi spalanie o jakieś 0,8-1l/100km średnia prędkość z trasy to około 90 km/h

ja pierwsze co bym sprawdził to filterek powietrza

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zwiększone zużycie jak lały mi pompowtryskiwacze. Po wymianie problem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien filtry one tez maja wplyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie np. Poszło w górę o litra ale po zmianie z 16 na 18 cali większy kapeć, ciężkie koło .

 

dokładnie mam tak samo z 16 na 18 235

 

w zimę na zimowych 16 palił 6,2 a teraz 7,3

 

oczywiście patrząc na te spalanie daleko dystansowe przy przebiegu powyżej 2 tys

Edytowane przez koblant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony, tak jak pisalem, maja ten sam rozmiar - a ze teraz letnie, to bieznik ma mniejsze opory wiec teoretycznie spalanie powinno spasc.

Filtry wszystkie wymienione niecaly miesiac temu.

Pompowtryski chyba OK, z turbiny ponoc leci olej, ale z oringow, a nie samej turbiny i trzeba je wymienic mowil mechanik.

Sprawdze jescze zapelnienie DPF bo ostatnio blysnela kontrolka na chwile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Michalee padłaa totalniee i nawet Ci powiem że jeszcze jej nie zrobiłem i cały czas mam tak jakby tryb awaryjny i paliwo ucieka mi w zatrwarzajacym tempie xD ale mimo wszystko przed awarią co jakiś czas uciekało mi zbyt dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewną trase robie ze średnim spalaniem 5,7l jadąc o 3 rano, a tę samą trase robie ze średnim spalaniem 6,8l jadąc o godz 12. O 3 na odcinku 160km nie zatrzymam się ani razu i jestem prawie sam, a o 12 to juz smai wiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SProbuj dla odmiany zamknac wszystkei okna i wlaczyc klime. Czytalem ze wlasnie otwarte okna powoduja zwiekszone opory powietrza i jest to bardziej paliwozerne od klimy.

Tak czy tak w zime nie otwierales okien i nie uzywałeś klimy :)

 

I jescze jedna sprawa. Masz sprawny termostat? Bo jak u mnie byl padniety to wtedy wiecej palil - jednak to bylo w zime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywista sprawa włączona klima , otwarte okna , różne rozmiary felg i opon , ciśnienie w oponach itd . maja wpływ na spalanie . Dodam do tego jeszcze jedną kwestię a mianowicie zima inna technika jazdy - spokojniejsze ciskanie gazu , czym może się skończyć mocniejsze przyciśnięcie gazu każdy wie i w efekcie różnie się to może skończyć więc jedziemy ostrożniej i tym samym ekonomiczniej , lato droga sucha przyczepność dobra można sobie pofolgowac z ciskaniem prawej nogi :D a co za tym idzie w parze wzrasta spalanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borowy mial racje - otwarte okna i szyber, zwiekszaly zuzycie paliwa (ale az o tyle??) Po ich zamknieciu i wlaczeniu klimy - spokojnie zjechalem do 6 litrow (i to przy predkosci ogolnie uzananej za nieekonomiczna;)

Czyli wszystko cacy.

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do tematu gdyż ma problem ze zwiekszonym spalaniem benzynki co mnie zastanawia gdyz auto zasilane jest głównie lpg/ Benzynka standardowo tylko do przepału i zagrzania silnika a dodam ze silnik zagrzewa mi sie szybciutko natomiast około 20 l benzynki starcza mi na przepał przy 300 km jazdy na lpg wiec coś jest ie tak ma ktos jakies pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzaj do działu b5 lpg. bo ja nawet nie wiem ile lpg powinien palić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje ale moje pytanie nie dotyczy w sumie lpg tak mi sie wydaje gdyż spalanie elpidzi wcale sie nie zmieniło od pierwotnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności