Skocz do zawartości
VALDI

Amortyzatory-Naciąg pokrywy bagażnika - Sedan Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Mam pytanie, czy jest możliwość poprawy (naciągu?) otwierania klapyt w sedania - passat b6? Chodzi o to że jak klikam na pilocie przycisk bagaznika to klapa winna odskoczyć i otworzyć się - dość szybko ... u mnie odbywa się to bardzo anemicznie .. niekiedy muszę pomóc jej podnieść się.

czy możecie mi w tym pomóc? co należy zrobić żeby z większą mocą otwierała się pokrywa ...

 

 

przy okazji mam jeszcze pytanie odnośnie znaczka VW w klapie samochodu (sedan) aktualny zaczek chciałbym zmienic na inny (nowy). Teraz zamontowany jest znaczek - gladki -bez wklęsłego loga - a chciałbym je zmienic na takie jakie winno być ... czy mogę dostać sam znaczek? wiem że do kombi - bez problemu .. a jak jest z sedanem?

 

dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam, i życzę miłęgo wieczoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku masz dwa siłowniki, zakryte są tymi boczkami. Demontujesz boczki i widzisz je jak na tacy. Myśle że u Ciebie wystarczy wymienić jeden na nowy i bedzie chodziło ładnie. Koszt w ASO takiego siłownika to około 120zł. Chyba że bedziesz szukał w zamiennikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do podnoszenia to pewnie siłowniki mówią papa co do znaczka to w etce figuruje jako popychacz mikroprzełącznika 3C5827469D z tego co znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze tam sa jakies sprezyny ktore mozna naciagnac ... czy ktos wymieniał takie siłowniki ? wie jaki to jest koszt? może jakiś nr cześci?

 

co do znaczka to musze kupic chyba cały zamek - tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslalem ze tam sa jakies sprezyny ktore mozna naciagnac ... czy ktos wymieniał takie siłowniki ? wie jaki to jest koszt? może jakiś nr cześci?

 

co do znaczka to musze kupic chyba cały zamek - tak?

siłownik gazowy 3C5827550B dwie sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech i znowu 250zl .... zgroza ...

i ten zamek pewnie tez nie malo ;]

 

dzieki! koledzy - mysle ze poradze sobie jakos sam z wymiana ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ech i znowu 250zl .... zgroza ...

i ten zamek pewnie tez nie malo ;]

 

Tu masz zamiennik za 88zł :)

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O

 

wpisz ten numer 3C5827550B od Rafała :)

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, spotkał się ktoś z takim czymś jak luźna pokrywa bagaznika?

Mam zamkniety kufer - i naciskajac na niego powinien byc sztywny - a u mnie ugina sie - i jak mocniej pobujam to slychac jak zamek uderza ...

 

dla porownania u znajomego - rowniez SEDAN klapa sztywna ... bujajac autem za klape - stoi w miejscu ... auto sie buja a klapa w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslalem ze tam sa jakies sprezyny ktore mozna naciagnac ...

Marcin, trochę późno odpowiadam (parę m-cy...) ale dopiero teraz to przeczytałem.

Jeśli mechanizm w B6 jest analogiczny jak w VW Jetta to obok sprężyn gazowych powinny być też zwykłe. W Jettach mojej mamy i brata podgiąłem końce sprężyn i teraz po naciśniećiu przycsku na pilocie klapa się pięknie otwiera.

Zimą, przy mrozach działa to mniej wydajnie (wiadomo - temperatura; ciężar śniegu na klapie też robi swoje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Dzis nie wiem czy to cos trudnego - wymienie sam te silowniki gazowe ...

moze ktos sam to robil? dlugo zajmuje taka wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis nie wiem czy to cos trudnego - wymienie sam te silowniki gazowe ...

moze ktos sam to robil? dlugo zajmuje taka wymiana?

 

No z 15min na strone :D Jak odepniesz boczek (plastikowe spinki) i ściągniesz kawałek uszczelki gumowej pokrywy bagażnika to odchylisz boczeki wszystko zobaczysz :)

Najlepiej pochyl oparcia tylnej kanapy-będziesz miał więcej miejsca. Te plastikowe bolce co trzymają tapicerkę,to najpierw wyjmij środek bolca (czymś płaskim) i dopiero cały wyjdzie :D nic trudnego :D pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

Jetta ma zupełnie inny mechanizm zawiasów tylnej klapy niż B6 sedan. W jettcie zawiasy nie "wchodzą" do bagażnika, jest jakis taki magiczny układ dzwigienek, ciegin itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale w pasku są sprężyny (nie gazowe), które 'dźwigają' klapę do góry? Jeśli tak, to trzeba obzerkać jak są zamocowane i czy da się ich końcówki trochę podgiąć, aby skrócić ich długość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, ale w pasku są sprężyny (nie gazowe), które 'dźwigają' klapę do góry? Jeśli tak, to trzeba obzerkać jak są zamocowane i czy da się ich końcówki trochę podgiąć, aby skrócić ich długość.

 

Nie ma żadnych spężyn. Jak wspmnieli koledzy są tylko dwa siłowniki ktore zapewne sie rozszczelnily i dlatego klapa Ci sie nie podnosi sama. Przerabialem niedawno ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W bagażniku masz dwa siłowniki, zakryte są tymi boczkami. Demontujesz boczki i widzisz je jak na tacy. Myśle że u Ciebie wystarczy wymienić jeden na nowy i bedzie chodziło ładnie. Koszt w ASO takiego siłownika to około 120zł. Chyba że bedziesz szukał w zamiennikach.

A jak jest zamontowany siłownik do nadwozia, czy trzeba się dostawać od strony siedzeń czy od bagażnika, jeżeli od siedzeń to jak zdemontować tapicerkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest zamontowany siłownik do nadwozia, czy trzeba się dostawać od strony siedzeń czy od bagażnika, jeżeli od siedzeń to jak zdemontować tapicerkę?

 

:wmorde Masz tu tylko 15postów do przeczytania i leń się uruchomił? to.................... poczytaj przynajmniej post nr.12 :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde Masz tu tylko 15postów do przeczytania i leń się uruchomił? to.................... poczytaj przynajmniej post nr.12 :lol

Kolego dawno posty przeczytałem i zrobiłem tylko nie mogę się dostać do mocowania siłownika do nadwozia więc dalej czekam na odpowiedź z której strony to zrobić czy od bagażnika czy od siedzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego dawno posty przeczytałem i zrobiłem tylko nie mogę się dostać do mocowania siłownika do nadwozia więc dalej czekam na odpowiedź z której strony to zrobić czy od bagażnika czy od siedzeń

 

Od bagażnika,ale zdejmij cały boczek (nic skomplikowanego) i masz ,,wsio na widelcu'' :D istnieje też taka możliwość że boisz się coś uszkodzić/połamać to podjedź do kumatego mechanika-niech wymieni jedną stronę to zobaczysz,co i jak :D

Jak będę następnym razem rozbierał u siebie to zdrobię fotki do warsztatu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że był gdzieś taki temat, ale wyszukiwanie wszystkimi możliwymi słowami daje wynik "Niestety - brak wyników. Proszę spróbować użyć innych zwrotów." A na piechotę nie da rady...

 

Do rzeczy:

 

tylny zaczep jest łatwo dostępny po odchyleniu tapicerki. OK.

 

Ale przedni? Jest schowany pod tylną półką. Żeby ją zdjąć, trzeba usunąć boczki (gdzie leży pas), ale jak to dziadostwo wyjąć?

Próbowałem też zdjąć tylną kanapę - zaczepy od przodu wyskakują, ale boki trzymają :wsciekly

Mało gąbki nie rozdarłem, próbowałem podważać - i guzik.

 

Swpją drogą, wkurzające jest to komplikowanie do maksimum spraw banalnie prostych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności